Kézilabda: Cegléden győzött a MOL-Pick Szeged

2014. november 9., vasárnap
SZS20140903_pick_szeged_cegled_025

Az alapszakasz "visszavágóinak" első fordulójában Cegléden lépett pályára a MOL-Pick Szeged, Juan Carlos Pastor együttese tizenegyedik sikerét aratta a pontvadászatban, azonban lehet, hogy hosszabb időre elvesztette egyik kulcsemberét.

Balogh

gólja nyitotta a mérkőzést, amelyen bár folyamatosan a MOL-Pick Szeged vezetett, azonban a Cegléd tartotta a lépést Ilyésékkel az első 10 percben. (4-7) A folytatásban is egy gólra feljött a hazai csapat, majd

Prodanovic

értékesített hetese jelentette az újabb kétgólos vezetést a Pick-nek, majd öt percen keresztül nem tudott betalálni

Wyszomirski

kapujába a ceglédi együttes, ez idő alatt pedig folyamatosan növelte a különbséget

Juan Carlos Pastor

együttese, így

Bíró

találata a 24. percben csak azt jelentette, hogy ötről négyre csökkentette hátrányát a Cegléd. (9-13) Két perccel később egy szerencsétlen mozdulatnál ütközött egymással

Ancsin

Bombac

, utóbbinak kifordult a bokája, így a szlovén játékos szereplése kétségessé válhat a jvő heti Bajnokok Ligája mérkőzésen. A félidőre hattal, 18-12-re vezetett a Pick. Három percet kellett várni a tízgólos különbségre, a Cegléd egy újabb hosszabb góltalan periódust produkált, köszönhetően többek között

Sierra

védett hétméteresének. (12-22) A folytatásban néha tízen belülre jött a Cegléd, de a MOL-Pick Szeged végig vezetett a mérkőzésen, amelyet végül 12 góllal, 39-27-re nyert meg, ezzel továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a bajnokságot, azonban lehet, hogy nagy árat fizetett ezért a győzelemért a Pastor-csapat, amennyiben Bombac sérülése súlyos. A MOL-Pick Szeged legközelebb kedden 18 órától a sereghajtó Komlót fogadja az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi kézilabda NB I, 11. forduló

Ceglédi KKSE - MOL-Pick Szeged 27-39 (12-18)

Cegléd, 800 néző. Vezette: Medve Róbert, Nagy László.

Cegléd:

Bősz - Pocsai 2, Takács 8/1, Bíró 3/2, Lepsényi 3, Tóth, Hódi. Csere: Mojsilov (kapus), Lászlai 2, Antal 2, Nikolicza 3, Országh 3, Hegedüs 1, Perisic, Egyed.

Kökény István.

Pick Szeged:

Wyszomirksi - Parrondo 4, BALOGH 5/1, Bombac, ZUBAI 4,, Ilyés 2, Källman 2.

Sierra (kapus), Blazevic 1, PRODANOVIC 9/5, Vadkerti 1, VRANJES 6, Ancsin 4, Molnár B 1/1.