Vízilabda: a jó rajtot gyengére sikerült folytatás követte az OB I/B-ben

2014. október 17., péntek

Megkezdődtek a 2014/2015. évi bajnoki küzdelmek a vízilabda OB I/B osztályban is. Az elmúlt évi két gárda mellett az SZTE EHÖK SE révén immár három együttes képviseli megyénket a vízilabda bajnokság második vonalában.

Az OB I/B-s bajnoki küzdelmek a most elrajtolt bajnoki évben is két csoportban zajlanak tíz-tíz csapat részvételével. Az "A" csoportba a BVSC-Zugló, a Miskolci VSC, a Honvéd UVK, a Kanizsa VSE, a Ceglédi VSE, a MAFC, a Pécsi VSK-PSN, az Újpest VSE, a Hírös Sport és a Debreceni VSE nyert besorolást. Megyénk csapatai - a Szegedi Vízipóló Suli, a Hódmezővásárhelyi VSC és az újonc SZTE EHÖK SE - a "B" csoportban küzdenek, ahol a Tatabányai Vízmű, az egri Eszterházy Károly FSC, a Szolnoki Dózsa-Közgép és a Csabai Csirkefogók VK mellett három fővárosi rivális, az Ybl WPC, a Neptun VSC és az Angyalföldi SI-DSE lesz az alapszakaszban az ellenfél. Az első fordulóban azonnal megyei rangadóra került sor, amelyen a vásárhelyiek és a szegedi egyetemisták megosztoztak a pontokon a Gyarmati Dezső Sportuszodában. Jól kezdett a Pólósuli is,

Molnár Péter

együttese Békéscsabáról hozta el a győzelemért járó három pontot. A folytatás azonban már kevésbé sikerült, hiszen a második fordulóban a vásárhelyiek Tatabányán, az SZVPS a Hajós Alfréd uszodában, míg az SZTE hazai pályán szenvedett vereséget.

Vízilabda OB I/B "B" csoport, 1. forduló:

Hódmezővásárhelyi VSC - SZTE EHÖK SE 10-10 (3-5, 2-0, 3-3, 2-2)

Hódmezővásárhely. Vezette: László G., Matajsz M. HVSC: Ujházi - Csuka F 2, Kristó G. 1, Hajdú J. 3, Szabó T. 2, Vígh Cs. 2, Makra Zs. Csere: Lakatos B., Dombóvári M., Szabó J., Pölös G., Kis L., Tonnes N., Könyves G. Edző: Bertók Gyula. SZTE: Geönczeöl G. - Katona G. 1, Nádasdi Z. 1, Tóth M. 1, Tóth D., Tóth Á., Husztik B. 4. Csere: Kormányos R., Szabó G. 1, Páll B., Major L., Soós B. 2. Edző: Major Levente. Gólok emberelőnyből: 5/12, ill. 4/13. Gólok ötméteresből: 1/1, ill. 1/1. Az eredmény alakulása: 3. perc: 1-3, 7. perc: 2-5, 14. perc: 5-5, 18. perc: 7-6, 27. perc: 8-10. Csabai Csirkefogók VK - Szegedi Vízipóló Suli 6-8 (1-2, 2-3, 2-1, 1-2) Békéscsaba. Vezette: Bors L., Győri A. SZVPS: Bognár B. - Sánta D. 1, Török K., Török A., Manhercz K. 6, Manhercz Á. 1, Mikházi B. Csere: Lakatos M., Berkó Z., Sikovanyecz J., Hegedűs I. Edző: Molnár Péter. Gólok emberelőnyből: 0/3, ill. 1/7. Gólok ötméteresből: 1/1, ill. 0/1. Az eredmény alakulása: 12. perc: 1-5, 20. perc: 5-5, 28. perc: 6-6.

Az 1. forduló további eredményei:

Tatabányai Vízmű - Neptun VSC 8-4, Szolnoki Dózsa-Közgép - Ybl WPC 10-10, Angyalföldi SI-DSE - EKF SC 7-8.

Vízilabda OB I/B "B" csoport, 2. forduló:

SZTE EHÖK SE - Angyalföldi SI-DSE 4-9 (1-4, 0-2, 0-2, 3-1)

Szegedi Sportuszoda. Vezette: Kiss A., Jancsecz Gy.

SZTE:

Geönczeöl G. - Kormányos R., Nádasdi Z., Tóth M. 1, Tóth D., Tóth Á., Husztik B. 2.

Katona D., Erdei P., Szabó G., Páll B., Major L. 1, Soós B.

Major Levente.

Gólok emberelőnyből:

1/3, ill. 2/8.

Gólok ötméteresből:

0/2, ill. 2/2.

Az eredmény alakulása:

2. perc: 1-1, 7. perc: 1-4, 26. perc: 1-9.

Tatabányai Vízmű - Hódmezővásárhelyi VSC 7-6 (1-1, 4-1, 2-1, 0-3)

Tatabánya. Vezette: Ifj. Kuncz L., Tordai G.

HVSC:

Ujházi - Kapu T. 3, Szabó J. 1, Csuka F 1, Hajdú J., Vígh Cs., Makra Zs. 1.

Arany S., Dombóvári M., Pölös G., Kis L., Tonnes N., Orosz R.

Bertók Gyula.

3/8, ill. 2/4.

2/3, ill. 0/0.

10. perc: 2-2, 16. perc: 5-2, 24. perc: 7-3.

Neptun VSC - Szegedi Vízipóló Suli 17-8 (3-2, 5-2, 5-3, 4-1)

Hajos Alfréd Uszoda. Vezette: Kőrös A., Füzesi Zs.

SZVPS:

Bognár B. - Eszenyi Á., Lehmann I. 2, Lakatos M. 1, Berkó Z. 2, Fodor Á., Nagy L. 3.

Bereczky A., Takács G., Bíró R., Hegedűs I., Szepes Á.

Molnár Péter.

2/6, ill. 1/5.

2/2, ill. 1/2.

6. perc: 3-0, 9. perc: 3-3, 11. perc: 5-4, 13. perc: 8-4, 25. perc: 14-7.