Női futball: szinte csak hazai sikerek

2014. október 27., hétfő
noifoci29_gs

A nyolcadik fordulót rendezték meg a Csongrád megyei női bajnokságban: egy kivételtől eltekintve csak hazai győzelemmel zárultak a hétvégi mérkőzések, a Csanytelek tapad a Nagymágocsra.

A forduló nyitómeccsén a Csanytelek a St. Mihály-t fogadta, a Csanytelek egy esetleges sikerrel felzárkózhatott az ezen a héten szabadnapos Nagymágocs mögé a dobogó harmadik fokára. A hazaiak a félidő közepén szereztek vezetést

Apró Anita Olga

találatával, amit a második félidőben meg tudtak duplázni, szintén Apró Anita Olga volt eredményes, így 2-0-s győzelmet arattak a csanytelekiek, ezzel pedig a harmadik helyről várhatják a folytatást, mindössze egy ponttal lemaradva a Nagymágocstól. Kisebb szünet után játszott újra meccset a Mezőberény, amely a Csengeléhez látogatott. A meccs gyakorlatilag bő 20 perc alatt eldőlt,

Hídvégi Rita

mesterhármast szerzett, mellette pedig

Bíró Nóra

is betalált, így 4-1-re vezetett már a meccs elején a Mezőberény. Majd egy percen belül újabb két gólt lőttek a berényiek, a 6-1-s félidő után még a másodikban is szereztek négy gólt, amire volt két hazai válasz is, így 10-3-ra nyert a Mezőberény, amely két vereség után tudott ismét három pontot szerezni. A vasárnapi első mérkőzésen a SZVSE fogadta a Hódmezővásárhelyt. A vendégek több hibát is elkövettek a meccsen, amit könyörtelenül kihasználtak a vasutas lányok. Bár 2-0-ra is vezetett a SZVSE, a Vásárhely könnyedén ki is egyenlíthetett volna, azonban kihagyták ordító helyzetüket 2-1-nél, és nem sokkal ezt követően a döntőnek bizonyuló harmadik gólt is megszerezte a SZVSE, amely zsinórban harmadik sikerét aratta. Az élen álló SZAK a Kistelek ellen vívta fordulóbeli mérkőzését, és szintén hamar eldöntötte a mérkőzés kimenetelét. A 40. percben

Seprényi Dóra Ilona

már a negyedik hazai találatot szerezte, ezt még a második félidőben további három góllal toldották meg a szegediek, míg a Kistelek erejéből a szépítésre futotta

Berezvai Gizellának

köszönhetően, végül hat góllal, 7-1-re tudott nyerni a SZAK, ezzel a győzelmével pedig továbbra is vezeti a Csongrád megyei bajnokságot. A Komlósi-Trans Baktó-Dorozsmai Bombázók meccs elmaradt.

Csongrád megyei női bajnokság, 8. forduló

Csanytelek SC-St Mihály FC: 2-0 Gól: Apró Anita Olga (2) Csengele KSE-Mezőberényi FC: 3-10 Gól: Becsei Ibolya (3) ill. Hídvégi Rita (6), Bíró Nóra (2), Marton Katalin, Botás Renáta SZVSE-Hódmezővásárhelyi FC: 3-1 Szegedi AK-Kisteleki TE: 7-1 Gól: Varga Zsuzsa (3), Fehér Zsuzsanna, Seprényi Dóra Ilona, Vékes Vivien Dzsenifer, Nacsa Izabella