Labdarúgás: parázs meccsen szakította meg a HFC az UTC hazai veretlenségét + FOTÓK, VIDEÓ

2014. október 11., szombat
utc_hfc17_gs

A kettes szám uralta az UTC és a HFC rangadóját a megyei I. osztály 9. fordulójában, két gól, két büntető és két kiállítás után nyertek a vendégek.

Erős vásárhelyi rohamokkal kezdődött a találkozók, amik azonban 10-15 perc után fokozatosan csendesedtek. Az első játékrész javában mezőnyben pattogott a labda, az egyetlen igazi lehetőség az UTC, pontosabban

Mészáros Zoltán

előtt maradt ki. Fordulás után aztán laposan felpörögtek az események. Az 53. minutumban

Nikutovic

ugrott ki

Maravic

védők mögé beívelt labdájával, majd 14 méterről kilőtte a bal alsót. (0-1) Kevéssel később

Balogh

kézzel blokkolta a tizenhatoson belül a gólszerző újabb kísérletét, a megítélt büntetőt pedig Maravic vállalta el. Lapos kísérletét azonban

Szabó Marcell

jó ütemben vetődve kitolta a sarok elől. Nem egész 60 másodperccel később ugyanakkor ismét a mészponton csücsült a labda, miután

Dordevic

esett el

Bálint

szorításában. Ezúttal már

Szilágyi

állt oda és ő nem hibázott. (0-2) Ezt követően teljesen kinyílt az újszegedi gárda,

Brinszky Adrián

tanítványai beszorították ellenfelüket, a presszingnek pedig a 77. percben lett meg az eredménye, amikor

Gábor

ugyan bravúrral védte

Kovács

ziccerét, a lecsorgó labdát azonban

Gajdacsi

a hálóba vágta. (1-2) A hajrában ismét a jól fejelő csatár villant, közeli bólintását

Marton

a gólvonal környékén állva stukkolta vissza a mezőnybe. Nehéz volt megítélni, bement-e, a vonalban álló partjelző viszont azt jelezte, nem volt. A hazai játékosokat mindenesetre alaposan felpaprikázta az eset, aminek nem sokkal később lett meg a következménye: az egy kontrával gólhelyzetben meglóduló

Bertókot

Zsibrita

kaszálta el hátulról, a faultot befújó játékvezetőnek pedig Mészáros Zoltán szólhatott oda valami illetlent. Ezt támasztja legalábbis alá, hogy

Szelezsán György

mindkét fekete mezest leküldte azonnali pirossal a pályáról. A ráadásban a védekezését teljesen feladó UTC ellen többször is eldönthette volna végleg a találkozót a HFC, és bár a vendégek nem éltek lehetőségeikkel, végül megtartották előnyüket, megszerezve ezzel a három pontot. Az újszegediek 18 veretlenül megvívott találkozó után kaptak ki ismét hazai környezetben, míg a vásárhelyiek sikerükkel továbbra is vezetik a tabellát.

Labdarúgó megyei I. osztály, 9. forduló:

Ujszegedi TC - Hódmezővásárhelyi FC 1-2 (0-0)

Újszeged, Kertész utca, 100 néző. Vezette: Szelezsán György (Szűcs Zsolt, Czirok Sándor Zoltán).

UTC:

Szabó M. - Mihalkó, Balogh, Zsibrita, Bálint, Mészáros Z., Laczkó (Berndt 55'), Mészáros T., Kovács M., Valach (Bánóczki 55'), Gajdacsi.

Játékos-edző:

Brinszky Adrián.

HFC:

Kovács K. (Gábor 17') - Tóth, Kökény, Brizik-Bodrogi, Kerepeczki, Nagy, Szilágyi (Király 73'), Marton, Nikutovic (Antal 79'), Dordevic (Rácz 69'), Maravic (Bertók 69').

Bódi Attila.

Gajdacsi (77'), ill. Nikutovic (53'), Szilágyi (61' - tizenegyesből).

Balogh (59'), Bálint (60'), Gajdacsi (81'), Mihalkó (90+3'), ill. Szilágyi (41'), Nikutovic (51'), Nagy (83').

Piros lap:

Zsibrita (89'), Mészáros Z. (89'). Brinszky Adrián:

"Szánalmas, amit a játékvezető ma művelt velünk, idegenbeli mérkőzésen érezhettük magunkat."

Bódi Attila:

"Olyan volt a játékunk, mint a felkészülésünk: nagyon nyögvenyelős, monoton, rossz. Ettől függetlenül az első félidő egyértelmű volt, az UTC csak arra törekedett, hogy ne tudjunk gólt szerezni. Nem volt felépített támadásuk, a mi dolgunkat pedig nehezítette, hogy pozícióból nem lehet ezen a pályán játszani. Ebből kifolyólag egy unalmas első játékrészt produkált a két csapat. A kérdés csak az volt, mikor szerzünk valahogy egy gólt. Azt követően azonnal megváltozott a játék képe, kijjebb jött az UTC, elkezdett futballozni. Amit, ha egy kicsit jobb állapotban vagyunk, kontrák révén ki is használhattunk volna. Megvoltak a lehetőségeink, a játékosok a mai napon nem voltak alkalmasak ezek kihasználására. Sokat hibáztunk, ezért a lefújásig izgulnunk kellett."

90+4'
Vége a találkozónak, emlékezetes 90 perc után húzta be a három pontot a HFC.
90+3'
Mihalkó tarolta le Marton a félpályánál, ez is sárga.
90+3'
Voltaképpen védelem nélkül támadnak a hazaiak, de hiába mehetnek szabadon az ellentámadásokkal a piros mezesek, Szabó kétszer is menteni tudott.
89'
Kettős kiállítás! Bertók lódult meg egy kontrával, Zsibrita még a tizenhatos előtt csúszott rá hátulról, az iménti szituáció után pedig még felpaprikázott Mészáros Zoltán valami csúnyát szólt oda a játékvezetőnek, aki mindkét érintett hazait leküldte azonnali pirossal.
87'
Ilyenkor kellene a gólvonal-technológia, Mihalkó szöglete után Gajdacsi közvetlen közelről fejelhetett rá, a gólvonalon álló Marton pedig menteni tudott. Az UTC-sek nagyon vitatják, hogy bent volt, a partjelző szerint nincs igazuk.
84'
A hajrába érve, gőzerővel rohamoz az UTC, de a Kökény Tamás irányította védelem eddig jól állja a sarat.
83'
Nagy rúgott oda az őt kicselező Bánóczkinak, ez is kártyát érő megoldás volt.
81'
Gajdacsi kapott lapot egy Királlyal szembeni faultért.
79'
Ismét egy csere, Antal érkezett Nikutovic helyett.
77'
GÓÓÓL!!! Bánóczki kiválóan löbbölte át a vásárhelyi védőket, Kovács Milán pedig hibátlanul szedte le a levegőből a labdát, és bár belsős emelésébe Gábor még belekapott a levegőben úszva, a lecsorgót Gajdacsi közvetlen közelről a hálóba bombázta. 1-2!
73'
Nagy lehetőség maradt ki, Rácz Dezső fejelhetett a hosszú oldalon Kerepeczki szöglete után, de a bólintásra odaért Szabó.
73'
Királyt is beveti Bódi Attila, Szilágyi számára ért véget a mérkőzés.
72'
Zsibrita gólját érvényteleníti Szelezsán bíró partjelzője intésére - kevésen múlhatott, ha be is lógott az újszegedi Bánóczki kiugratásánál.
69'
Kettős csere a piros mezeseknél: Maravic és Dordevic bandukolt le, Bertók és Rácz kapott lehetőséget a hátralévő időre.
67'
Balogh állt a labda mögé, lökete azonban éppen a középen álló Gábort találta meg.
67'
"Mondtam, hogy ne bántsd!" - üvölti Nagynak Kökény. Mihalkó buktatásáért 25 méterről jutott szabadhoz az UTC.
65'
Továbbra is támadásban a Vásárhely, Kerpeczki lekészítését Maravic durrantotta el - 2-3 méterrel kapu mellé.
61'
GÓÓÓL!!! Szabó Marcell ezúttal jobbra mozdult, Szilágyi pedig a kapu közepébe bombázott. 0-2!
60'
Bálint Dánielnek is felmutatta a sárgát a spori.
60'
Még ilyet! Újabb büntető következik, miután Dordevic esett el Bálint szorításában a tizenhatoson belül!
59'
Maravic bal alsóra tartó lövését Szabó kitolta!
59'
A hazaiak csékája sárgát kapott az eset nyomán.
59'
Tizenegyes! Abszolút jogos, Balogh jól láthatóan nyúlt bele Nikutovic lövésébe.
55'
Azonnal cserél Brinszky Adrián, egyből kettőt is: Berndt és Bánóczki lépett pályára Laczkó és Valach helyett.
53'
GÓÓÓL!!! Használt az iménti ukáz! Maravic mesterien ívelt 50 méterről az újszegedi védősor mögé, az egyedül kilépő Nikutovic pedig balról ballal kilőtte a hosszú alsót. 0-1!
51'
Nikutovic kapott lapot, amiért hátulról rácsúszott Gajdacsi lábára.
50'
Összeütközött a büntetőterületen belül Nikutovic és Mészáros Tibor, a játékvezető megítélése szerint előbbi volt szabálytalan. A sporttárs ezt követően az oldalvonalhoz szaladt, hogy a véleményét nem osztó Bódi mesterrel közös nevezőre jussanak.
48'
"Zdravko, ezt fejezd már be! Nem jó!" - hozta Maravic tudtára Bódi Attila, hogy nem elégedett a mélységből felívelt labdáival.
47'
Nikutovicé volt az első felvonás utolsó megmozdulása, a másodikban pedig az övé az első érdemleges: 25-ről vette célba a kaput egy sistergőssel, de 1-2 métert tévesztett a jobb felsőhöz képest.
46'
Folytatódik a mérkőzés, egyik mester sem cserélt a szünetben.
45'
Nikutovic rossz átadása zárja a félidőt, amely során összességében kiegyenlített játékot láthatott a közönség, igazán nagy helyzetek nélkül. Az egyetlen kivételt Mészáros Zoltán Kovács kapusba lőtte.
41'
Túlzottan keményen lépett oda Laczkónak Szilágyi, felvillant az összecsapás első sárga lapja.
40'
Kerepeczki lepasszolta a rögzített labdát a hátulról érkező Nagynak, aki aztán a tizenhatos sarkánál, de már a vonalon belül nagyot homorított Valach mellett. Úgy tűnt, nem volt kontakt a két játékos között, Szelezsán sporttárs nem is fújta be a büntetőt.
39'
Zsibrita felöklelte Dordevicet a jobb oldalon, tulajdonképpen szöglettel felérő szabadrúgással jöhet így a HFC.
33'
Tapsot kapnak a hazai játékosok, megvillantva valamit a futsalon tanultakból, kis területen passzolgatták ki egyérintővel a piros mezeseket a félpályánál. Tetszetős eset volt, továbbá rámutatott arra, mi nem működik egyelőre a vendégeknél. Az irányítóként játszó Maravic passzai gyilkos passzai eddig nem ülnek, de Szilágyi sem vezényel olyan szabadon mélységből, mint máskor.
28'
A futballpályán már sokat megélt Kerepeczki mosolyog barátságosan ellenfelén, a nála közel 15 évvel fiatalabb Valach egy köténnyel igyekezett túljárni az eszén, de ezúttal nyert a tapasztalat a fiatalos hévvel szemben.
26'
Maravic kereste egy kiugratással Dordevicet, arra azonban a társ nem számított, hogy Zsibrita luftot rúg a tizenhatos vonalánál, így ebből a szituációból sem alakult ki veszély.
23'
Nikutovic kevergetett jobbösszekötőben, majd a felfutó Tóth elé tálalt, a jobbhátvéd éles centerezésére ugyanakkor nem ért oda egyetlen társ sem középen, a labda elment keresztbe.
21'
A vásárhelyiek kezdeti fölénye után kezdenek kiegyenlítődni az erőviszonyok, az utóbbi percek játék már a pálya középső harmadában zajlott.
17'
Kényszerű cserét kell végrehajtania Bódi Attilának, Kovács Krisztián megsérült az iménti védésnél, így az U21-es strandlabdarúgó-válogatottnál is számításba vett Gábor Viktor áll be a folytatásra.
14'
Kis híján vezet az UTC! Mészáros Tibor tett le a bal oldalon egy labdát Valach elé, aki egy állítást követően a hosszún oldalra ívelt át, az érkező Mészáros Zoltán közeli kísérletét pedig Kovácsnak kellett nagy bravúrral hárítania.
11'
A mérkőzés során először ért labdába Kovács Krisztián az imént, egy hosszú felívelést szedett le a levegőből, ami eredendően Gajdacsit kereste. Az első percekben már-már nyomasztó a HFC fölénye mezőnyben.
9'
Ráijesztett a hazaiakra az ellenfél tizenhatosán belül labdát szerző Tóth József, az alapvonaltól lekészítette labdáját azonban Nagy nem lőtte kapura, de a hosszú oldalra tekert átadására sem érkezett senki.
6'
Fineszes kombinációval próbálta meglepni ellenfelét a Vásárhely: középen tolongott mindenki Kerepeczki nagy bedobását várva, de a védő végül inkább a visszább helyezkedő Marton játszotta meg, aki egyből kanyarított is középre. Szabó Marcell azonban jól élt együtt a játékkal, és elcsípte még a támadók elől a beadást.
4'
Maravic rövid alsóra tartó csavarását Szabó könnyedén fogta.
3'
Nagyot kiáltva esett el Marton Laczkó mellett, jó helyről, 22-23 méterről, kissé balról lőhet szabadot a HFC.
1'
Elkezdődött a mérkőzés, a piros mezes vendégek indították útjára a labdát. Az újszegediek tiszta feketében játszanak.
14.50: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok a pályán melegítenek. Napsütéses, már-már nyárt idéző az időjárás a Kertész utcában, ráadásul egyelőre a szúnyoginvázió sincs nyoma. Minden adott tehát egy hangulatos rangadóhoz. A mérkőzés Szelezsán György sípjelére 15 órakor kezdődik.