Kézilabda: Törökszentmiklóson törte meg rossz sorozatát az FKSE

2014. október 26., vasárnap
fkse_algyo_torokszentmiklos

Három vereségből álló negatív szériáját adta át a múltnak szombaton az FKSE, Dankó Ervin legénysége a Törökszentmiklós otthonából távozott kétgólos sikerrel.

A két együttes legutóbb október 8-án, a Magyar Kupa 2. fordulójában harcolt egymás ellen, amikor is az algyőiek hatgólos győzelmet arattak. A hazaiak mindenképpen szerettek volna revansot venni a vereségért, de

Dankó Ervin

csapata is pontszerzésért utazott a Jász-Nagykun-Szolnok megyei városba. Nem hiába. A vendégek a teljes játékidő alatt uralták a pályát, és már az első félidő végére jelentős előnyre tettek szert, melyet a második játékrész 16. percére kilenc gólra hizlaltak fel. A kőkemény védekezésnek is köszönhetően

Kiss Oliver

kapuja percekig bevehetetlen volt a hazai gárda számára. A meccs végére a miklósiak kicsit erőre kaptak, de ezen a napon ismét az FKSE Algyő volt a jobb, így újabb két pontot szerzett a bajnokságban.

Férfi kézilabda NB I/B Keleti csoport, 7. forduló:

Arago Törökszentmiklósi KE - FKSE Algyő 20-22 (6-12)

Törökszentmiklós, Városi Sportcsarnok. Vezette: Bujdosó Zoltán, Mihály András.

FKSE:

KISS O. - AMBRUS 6, ZÖLDY 3, László 2, SZEPESI 2, Bélecki 2, Varga.

Deák (kapus), RAFFAI 1, Gazsó 1, Pál, KOCSIS 1, Berta, Valaczkai 1, Bolvári 1, Teimel 2.

Dankó Ervin. Dankó Ervin:

„Sokat készültünk az ellenfél játékából. Ez a védekezésünkön meg is látszott. Igazi csapatmunkával sikerült megnyernünk ezt a fontos idegenbeli mérkőzést.”

Győzelem az NB II-ben is

A második vonalban szereplő gárdához hasonlóan a

Barok István

vezette második csapat is idegenben aratott győzelmet. Vörös Árpádék Hajdúszoboszlóról távoztak kilencgólos diadallal.

Férfi kézilabda NB II Délkeleti csoport, 6. forduló:

Hajdúszoboszló KSKE - FKSE-Algyő II 23-32 (13-15)

Hajdúszoboszló 150 néző. Vezette: Csörgő, Vitális.

FKSE-Algyő:

Gera- Czirják, VÖRÖS 7/4, SZÉLPÁL 4, Pádár, ZSADÁNYI 3, ZOMBORI 5/3.

PALLÉR (kapus) BERTA T. 6, ENGI 5, Bozsák, Udvari, Sárkány 1, Pál V. 1, Tóbiás.

Kiállítások:

4 perc, ill. 4 perc.

Hétméteresek:

1/1, ill. 8/7. Barok István:

"Korrekt játékvezetés mellett, már az első félidőben el kellett volna döntenünk a találkozót, de 9-4 után néhány butasággal visszahoztuk a meccsbe a hazaiakat. A második félidőben viszont kijött a két csapat közötti reális különbség."