Kézilabda: tízzel nyert a Schaffhausen ellen a MOL-Pick Szeged + FOTÓK

2014. október 18., szombat
mol_pick_schaffhausen_14_10_18_mj

A negyedik csoportmeccsen tíz góllal verte a svájci Kadetten Schaffhausent a MOL-Pick Szeged csapata, ezzel megnyerte második hazai Bajnokok Ligája meccsét is Juan Carlos Pastor csapata.

A mérkőzés előtt köszöntötték a napokban születésnapját ünneplő csapatorvost,

Dr. Szabó Istvánt

, valamint a szurkolók által szeptember hónap legjobb játékosának megválasztott (valamint az előző BL-forduló legjobb játékosának is megválasztott) szegedi játékost,

Balogh Zsoltot

. Öt év után ellenfélként tért vissza Szegedre a kapuslegenda,

Nenad Puljezevic

, aki egyben kapusedzője is a Schaffhausennek.

Bombac

szerezte a meccs első gólját, az első tíz percben felváltva potyogtak a gólok, bár a MOL-Picknek megvoltak a lehetőségei, hogy egy gólnál nagyobb különbséget harcoljon ki,de ezeket

Portner

kapus megakadályozta. (5-5) Majd a 14. percben Bombac újabb találata azt jelentette, már hárommal vezetett a Pick, innen pedig csak azt tudta megakadályozni a svájci együttes, hogy ne legyen nagyobb a különbség.

Sierra

is bravúrozott a kapuban, hetest is hárított a spanyol,

Källman

pedig védekezésben és támadásban is nagyon hasznos tagja volt a csapatnak, több labdát is szerzett hátul, a helyzeteit pedig nagy arányban értékesítette, így a 22. percben szerzett gólja után néggyel vezettek

Zubaiék

. (13-9) Két perccel a szünet előtt egyre visszakapaszkodtak a svájciak, de Sierra védései után egyenlíteni nem tudtak, Bombac átlövése pedig a dudaszó pillanatában állt meg a kapu sarkában, ami visszaállította a pihenőre a háromgólos különbséget. (16-13) A második félidőben mintegy kilenc percig nem tudott gólt szerezni a Schaffhausen, ellenben a Pick ez idő alatt négyet is dobott, így már héttel vezetett

Juan Carlos Pastor

együttese. (20-13) Küttel volt eredményes először a svájciaktól a második félidőben, viszont innen már nem tudtak közelebb lépni a vendégek, ötnél kevesebb nem volt a különbség a csapatok között. A játékrész második felében zseniális technikával szerzett gólokat is láthattunk

Vranjestől

, Källmantól és Zubaitól is, a svájciak pedig egyre több hibát vétettek elöl is, így az 57. percben született

Prodanovic-gól

azt jelentette, hogy tíz volt a csapatok között. (33-23) Az utolsó percekben még volt egy gólváltás, de megmaradt a tízgólos különbség, így 34-24-re nyert a MOL-Pick Szeged, négyből a harmadik meccsét nyerte meg a Bajnokok Ligája csoportkörében.

Vadkertiék

legközelebb jövő héten szombaton 20 órától Tatabányán lépnek pályára a bajnokságban, míg a BL-ben egy hónap szünet jön, a következő fordulóban a francia Dunkerque érkezik majd az újszegedi sportcsarnokba.

A csoport többi mérkőzésén:

Dunkerque - Kielce: 25-28 Zaporozhye - Aalborg: 25-28

A D-csoport állása négy fordulót követően

1. Kielce 8 pont 2. MOL-Pick Szeged 6 pont 3. Aalborg 5 pont 4. Schaffhausen 3 pont 5. Dunkerque 2 pont 6. Zaporozhye 0 pont

Bajnokok Ligája D csoport, 4. forduló

MOL-Pick Szeged - Kadetten Schaffhausen: 34 - 24 (16-13)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2800 néző. Vezeti: Slave Nikolov, Gjorgri Nachevski (macedónok)

SIERRA - PRODANOVIC 5, Balogh 4, BOMBAC 11, Zubai, Ilyés 4, Vadkerti. Csere: Wyszomirski (kapus), Mindegía 2, KALLMAN 5, Velky, Fekete, Blazevic, Parrondo, Vranjes 2, Ancsin 1.

Juan Carlos Pastor.

Schaffhausen:

PORTNER - Cvijetic, Küttel 3, Richwein, Graubner 5, Pendic 5, Mamic 1. Csere: Puljezevic, Maier (kapusok), Geisser, Krauthoff, Mansson 2, Doborac 2, Meister, JURCA 6.

Markus Baur.

5/4 ill. 3/1

4 perc ill. 16 perc Juan Carlos Pastor:

" Úgy gondolom, az első félidőben nem tudtunk olyan jól játszani, mint a második játékrészben. Az ellenfél kapusa jól védett az első félidőben, a második félidőben azonban jobban védekeztünk, gyors kontrákat tudtunk vezetni, ezek pedig eldöntötték a meccset. A tízgólos különbség talán túlzott, az utolsó tíz percben tudtunk csak ekkora előnyre szert tenni. Jó csapat a Schaffhausen, nem volt egyszerű ellenük játszani, értékes győzelmet arattunk."

Dean Bombac:

" A legfontosabb, hogy ma sikerült nyernünk, ez volt a célunk. Jól működött ma a csapatmunkánk. Nagyon örülök, hogy ennyire szeretik a kézilabdát Szegeden, köszönjük a szurkolást, ez sokat segít a csapatnak. Meccsről-meccsre kell gondolkozzunk, és vissza kell adnunk ezt a támogatást a szurkolóknak a szerzett két pontokkal."

Markus Baur:

"Gratulálok a Pick Szegednek, megérdemelten nyertek. Támadásban és védekezésben is jól játszottak, a jobbik csapat nyert, de a tízgólos különbség túlzott."

Nenad Puljezevic:

" Gratulálok a Szegednek, egyetértek az edzőmmel, a tíz gól az túl sok. A második félidőben túl sok kontrát engedtünk, ezért is lehetett ekkora a különbség. Sok sérülttel érkeztünk Szeged, hat-hét játékosunk nem léphetett ma pályára, úgy gondolom, a februári egy egészen más meccs lesz, mint a mai. Öt év után először jártam itt, nagy szeretettel fogadtak, de amikor elkezdődik a meccs, ezeket a dolgokat ki kell zárnod."

VÉGE 60' Fél perc van hátra, még a Schaffhausen lő egy gólt, de ez már nem oszt, nem szoroz. Az utolsó másodpercben kiállítják Manssont, akinek ez volt a harmadik, így megkapja a pirosat, egy másodperccel a vége előtt. Vranjes leejti a labdát, vége! Tíz góllal, 34-24-re verte a Schaffhausent a MOL-Pick Szeged, ezzel második hazai meccsét is megnyerte a BL-ben! Szép volt, fiúk! 59' Doborac lövi nagy erővel fölé, ismét a Pick támad. Állva tapsol a csarnok, nagyszerű teljesítményt nyújtott ma a Szeged. Vranjes harcol ki újabb hetest, Bombac végzi el ismét. A kapufára pörgeti, kár érte. 58' A győzelem már megvan, kérdés, mennyivel nyer ma a MOL-Pick. "Játszik a csapat!" - skandálja a közönség. Pendic lövése a kapufáról jön ki, majd Prodanovic sprintel végig a pályán, és bepattintja ismét, 34-23! 57' Källman szerez ismét labdát, majd a lerohanás végén Prodanovicot játssza meg Vranjes, aki egy lepattintás után szépen lő a felsőbe, 32-23. OTT A TÍZ! Prodanovic szerzi a tizedik jelentő gólt Sierra védése után, bravó! 56' Az időkérést követően a Schaffhausen támadhat, Jurca már régen jelentkezett, ezt be is varrta keményen, 31-23. Portner véd ismét, rajta nem múlik semmi. 55' Pandic lő a felsőbe, ezt most nem védhette Sierra, 30-22. Ezt viszont Portner sem foghatta, Ilyés bombáz a sarokba, 31-22! Időt kér Juan Carlos Pastor. 54' Vranjes harcol ki ismét egy hetest, Bombac: ezt is belövi, ez volt a tizedik találata, 30-21! 53' Bombac játszotta meg szépen Baloghot, azonban Porter lábbal védett, majd a lerohanás végén hetest kapnak a svájciak. Küttel lövi, és elteszi a négyesig kijövő Sierra mellett, 29-21. 53' Mansson sem tudja megfogni a labdát, a tízért támad a Pick! Mansson óriásit küzd Vranjessel, majd lerántja, két perc a svájciak játékosának. 52' Mintha megroppantak volna a svájciak, egy újabb technikai hiba, aminek a végén Vranjes ugyan nem tudja odapasszolni Källmannak, de egy újabb indítás végén Balogh pattintja a léc alá, 29-20! 51' Blazevic szerez labdát,de ezt is visszafújják. Grabuner szándékát most olvasta Sierra, a felsőbe tartó labdát tolja ki! Bombac az alsóba lövi nyolcadik gólját, 28-20! 50' Eladják a svájciak a labdát, mehet a hétért a Pick. Ott is van, Källman csuklóból, ez is kiváló mozdulat, 27-20! 49' Küttel pattintja el Sierra mellett, 25-20. Vranjes szépen elhajol, de Portner véd, majd Sierra hárítását követően Vranjes újra próbálkozhat, ezt már belövi a kapus mellé, 26-20! 48' Ilyés látja meg a rést, és pontosan a bal felsőbe küldi a labdát szélről, 25-19! 47' Vranjes, cunderrel! Ez gyönyörű volt, Portner lába között, alatt pazar csuklómozdulattal dobta a kapuba a labdát, 24-18. Graubner elkapta a fonalat, újabb gólt lő, nagy erővel dobja a hosszú felsőbe a labdát, 24-19. 46' Időt kér a svájci együttes, köszönhetően annak, hogy majd 9 percet kellett várni az első góljukra a második félidőben, hat góllal meglépett a MOL-Pick Szeged. Ez szép volt Graubnertől, átverte Blazevicet, majd ellőtte Sierra mellett a labdát, 23-18. 45' Mindegíát lökik meg, marad a labda a Picknél. Büntet is az előbbi faltért a spanyol, talpról lövi ki az alsót, 23-17! 44' Källman kap két percet, bár erről mintha Pendic győzte volna meg a sporikat. Vranjes védekezik kiválóan, jár a pacsi Zubaitól érte. Graubner ezt most kegyetlenül belövi, 22-17. 43' Mamic kap két perces kiállítást, miután Ilyéssel szabálytalankodott. Zubai! Ez igen, úszott a levegőben, az utolsó pillanatig kivárt, és eltette Portner mellett, de hétméterest ítélnek a macedónok, Bombac áll oda ismét - ezúttal Puljezeviccsel néz szemet: bepattintja mellette, 22-16! 42' Ancsin is egy hasonló gólt lő, az átlövésébe csak beleérni tud Portner, de védeni nem, 21-15! Küttel löketét még fogja Sierra, de a kipattanót Mansson szedi össze, aki már nem hibázik hat méterről, 21-16. 41'Hiába van meg a labda, visszafújják a svájciaknak, kissé késve ítéltek a macedón sporttársak. Mamic lövése jön le a blokkról, majd Mamic ismét felmegy, de Sierra véd! Mamic harmadjára is lő, az alsóba tartó lövésébe beleér Sierra, de bepattog róla, 20-15. 39' Küttel szerzi az első svájci gólt a második félidőben, miután elteszi a labdát Sierra mellett, 20-14. Ilyés játssza meg szépen Vadkertit, az ejtését azonban leszedi Portner. 38' Küttel lövi fölé, a második félidőben még nem tudott gólt lőni a Schaffhausen. Källman bedobja a rövidbe, ez már a hetedik második félidei Pick-gól volt, 20-13! 37' Bombac áll oda a megítélt heteshez, a kapuban Portner: bent van! Hetedik gólja volt már Bombacnak, 19-13! 37' Jól védekezik most a Pick is, bravó! Cvijetic elpattintja, a hatgólos különbségért támadhatnak Baloghék. Ez csúnya volt, Graubner a levegőben intézte el Zubait, jogos a két perc. 35' Doborac átlövését fogja Sierra, majd kissé csapkodó játék után Mindegía szedi össze a labdát, Baloghot játssza meg, aki ismét gólt lő, 18-13! Az eddigi legnagyobb, ötgólos szegedi előny a meccsen. 33' Doborac tört be Ilyés mellett, nem biztos, hogy csak hármat lépett. Ez támadó, Zubait ellökték, így van. Jól zár ismét a svájci fal, nehezen tud lövőhelyzetet kialakítani most a Pick, fent is a bírók keze. De hát ezt így kell lerendezni, Balogh megy fel, és lő a léc alá, 17-13! Ez volt a második félidő első gólja. 32' Vadkerti érkezik a pályára. Balogh lő takarásból, de Portner lábbal védi. 31' Folytatódik a meccs, a még emberhátrányban lévő svájciak kezdenek. Källmannál látnak szabálytalanságot, majd Jurca mintha belépett volna, ennek ellenére hetest lőhet a Schaffhausen. Pendic lövi, pattintása a felső lécről jön le! Két hetest is kihagynak a vendégek. SZÜNET30' Nem jó az átadás Parrondo felé, négy másodperce maradt a Picknek, hogy kettőnél nagyobb különbséggel vezessen. Hát ez érdekes, éppen a dudaszó pillanatában vágódott a kapuba Bombac lökete, a macedónok elsőre nem adták meg, majd végül csak gólt ítéltek, így Bombac hatodik góljával 16-13-ra vezet a MOL-Pick Szeged a szünetben. A jó kezdés után volt egy kis visszaesés Juan Carlos Pastor csapatánál, de végig vezetett az első félidőben a Pick. 29' Bombac nem csak, hogy gólt lő, de Geisser számára kiharcol egy két perces kiállítást is, így a vendégek emberhátrányban fejezik be ezt a félidőt, 15-13. Graubner bombáját fogja Sierra! 28' Balogh tör be, miután lepattintja a labdát, de Portner jól jön ki a kapujából, ismét véd, jó formában a vendégek ifjú kapusa. Egyre jöhet vissza a Schaffhausen, Doborac beragasztja, 14-13. 27' Nem tudta összeszedni a bejátszást Vranjes, jöhet a Schaffhausen. Csak szabaddobás, hiába remélt többet Mansson. Mamic átlövése zörgeti meg a felső lécet, ez viszont most szép volt, Mamic Jurcát találja meg, aki belövi a kínait, 14-12. Jurca lent marad, Liniger elvesztése után újabb érzékeny veszteség érné a svájciakat, ha nem tudná folytatni az átlövő. 26'Jurca szerzi újabb találatát egy betörést követően, majd egy korábbi szabálytalanságért Ancsint küldik ki két percre, 14-11. 25' Portner jelentkezik újabb védéssel, marad a 13-10. Fent a játékvezetők keze, nincs sok idejük a svájciaknak, ezt a lepattanót most összeszedi Sierra, indítja Källmant, aki Portner bal keze mellett lő a kapuba, 14-10! 24'Jurca lövi ki halálpontosan a jobb alsót, 13-10. Időt kér Juan Carlos Pastor a támadás végén, egyre zártabban védekeznek a svájciak. 22' Källman jól olvassa a játékot, sokadjára zavarja meg a svájciak támadását. Mindegía pazar hát mögötti passzát követően Vranjessel szemben szabálytalankodnak, Küttel áll ki két percre, és hetest lőhetünk, méghozzá Puljezevicnek: Bombac áll oda, elteszi "Puki" mellett, 13-9. 21' Ancsiné a sárga az időkérést követően. Megint egy megpattanó labda, Küttel átlövésére az ellenkező irányba mozdult Sierra, ezt nem védhette. Källman szerzi a második gólját, bepattintja a rövidre, 12-9! 20' Jó Vranjes blokkja, és hihetetlen, Källman átlövése úgy jön le, mint az elején, ez is a vonalra pattan a felső lécről. A svéd visszaszerzi a labdát, majd Mindegía indul, és belövi a ziccert, 11-8! Időt kér a Schaffhausen. 19' Indulhatott a Schaffhausen, azonban Jurca nem tudta elkapni a labdát, ezt most megúsztuk. Ismét a háromgólos előnyért támadhat a Pick, először a pályán Mindegía és Vranjes. Jól védekezett most a Schaffhausen, nincs is gól belőle, Bombac lő mellé. 18' Baloghra játszanak ki egy kínai figurát, azonban Portner véd, jó formában eddig a vendégek kapusa. Pendic viszont elpattintja Sierra mellett, 10-8. 17'Blazevic ütközött Jurcával, legyünk őszinték, ez is lehetett volna két perc, viszont "csak" hetes van, Jurca: SIERRA! Megfogja a büntetőt a spanyol! 16' Pendic hozza vissza kettőre a svájciakat, 9-7. Zubait birkózzák le, és megvan az első kiállítás, Mansson ül le két percre. Bombac tör be, nehezen bírnak vele, ő pedig jól látja meg ezeket a helyzeteket, 10-7! 14'Källman kaparintja meg, de kimegy a labda, jöhet a Schaffhausen, fölélövik! Először vezethetünk hárommal, ha ez a támadás góllal végződik, Bombac! Bent is van, szép akció végén teszi el Portner mellett, 9-6! 13'Jurca lő nagy erővel, ez is valahogy bepattan Sierra mellett, 7-6. Zubai ezt elrontja, ziccer volt, de Portman lábaiban elakad a labda. ILYÉS! Ez igen! Óriási erővel lövi ki a felső sarkot, 8-6! 11' Blazevic nem tudja összeszedni, ismét az ikszért jön a Schaffhausen. Jó Ilyés blokkja, elléphetünk kettővel, de Zubait eltüntetik középen, nincs két perc. Maradunk támadásban, Bombac kereste a helyzetet, majd pattintva a lábak között játssza meg tanárian Baloghoz, aki kettőre növeli a szegedi előnyt, 7-5! 10' Ilyés lőtte az előbbihez hasonló szituációból, de most véd Portman. Sierra sem marad le kollégájától, egymás után kettőt is véd a spanyol portás, bravó! 5-5-nél támadhatunk, Bombac! Ismét itt az előny, 6-5, talpról lőtt a sarokba Bombac. 8' Prodanovic pattintja be Portner lábai között, 5-4! Jó lenne egyet kivédekezni, igen, Sierra védi Jurca lövését, kis szerencsével nálunk marad, azonban Prodanovic a kapufára lő szélről, Pendic az ellenakcióból viszont a kapufa belső élét találja el, így bepattan - nincs szerencsénk egyelőre ezekkel a "pattogós" labdákkal, 5-5. 8' Graubner lő óriási gólt, ő eddig is "élt" a BL-ben, rá figyelni kell, 4-4. Zubai az első sárgásunk. 6'Ilyés talpról bebombázza, 3-2! Megint nincs szerencsénk ismét bepattan Jurca átlövése után a labda, 3-3. Källman ezt bedobja szélről, újra itt az előny, 4-3. Jurca sárgát kap, valóban odaütött Baloghnak Källman gólja előtt. 4' Zubainak jó a bejátszás, azonban Portman véd, ez bravúr a vendégek kapusától. Jurca átlövését védi Sierra, de marad a labda a svájciaknál, viszont lassan a passzív "korszakba" lépnek, nem lesz sok idejük tovább adogatni. Bravó, Bombac ismét labdát szerez, ezek nagyon fontosak lehetnek. A bejátszás nem jó, Källman szedi össze, de Portmanba lövi - majd kiegyenlítenek a vendégek, kár ezért, mert könnyen nagyobb arányban vezethettünk volna, így viszont 2-2. 3' Ez bepattan, Doborac lövése Sierra "belsőjéről" a gólvonal mögött köt ki, 2-1. 2' Bombac szerez labdát, majd indítja Prodanovicot, akinek ziccere a felső lécről éppen a gólvonalra vágódik, marad az 1-0. Graubner lő mellé, majd Prodanovic ezt már vitathatatlanul belövi, 2-0! 1' Elkezdődött a mérkőzés, először a Pick támadhat. Bombac, gyönyörű testcsellel veri meg ellenfelét, 1-0! 18:23 - Zajlik a bemutatás, utolsóként érkezett a vendégektől a szegedi legenda, Nenad Puljezevic, aki hatalmas ovációban részesül. "Isten hozott itthon, Superman!" - áll a szurkolók drapériáján. 18:20 - A szurkolók szavazatai alapján szeptember hónap legjobb Pick-játékosa Balogh Zsolt lett, aki nem csak ezt az elismerést gyűjtötte be, hiszen az EHF-nél ő lett az előző Bajnokok Ligája forduló legjobb játékosa is, Dániában szerzett 13 góljának köszönhetően. Bravó, Zsolti! 18:16 - A MOL-Pick Szeged eddig hatszor találkozott a Schaffhausennel, eddig hazai pályán veretlen mai ellenfelével szemben, három alkalomból kettő győzelemmel, míg egy döntetlennel végződött. Legutoljára 2012 októberében az utolsó másodpercben Prodanovic találatával 30-29-re tudott nyerni a szegedi együttes. 18:05 - Jó hír, hogy a Gyöngyös ellen megsérült Niko Mindegía vállalni tudja a játékot, szerencsére nem lett komolyabb következménye a labdafogó hálóból belógó madzagnak. A túloldalon viszont lesz egy komoly hiányzó, Balogh Zsolthoz hasonlóan a nemzetközi szövetség honlapján az előző hét csapatába bekerült Liniger sérülés miatt nem játszik ma, az ő hiánya fájó veszteség lehet a svájciaknak. 17:57 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ebben a szezonban a második hazai BL-meccsét játssza a MOL-Pick Szeged. A svájci Schaffhausen a negyedik helyen áll a csoportban, egy ponttal lemaradva a szegediektől, amennyiben nyerne ma Juan Carlos Pastor csapata, minimális előnyt harcolna ki újabb csoportbeli riválisával szemben. A találkozó 18:30-kor kezdődik!

Beharangozó írásunk ide kattintva elolvasható.