Kézilabda: folytatódott a lányok mélyrepülése az NB II-ben

2014. október 22., szerda

A női kézilabda NB II dél-keleti csoportjának negyedik fordulójában megyénk mindhárom csapata vereséggel zárt. A vásárhelyiek békéscsabai veresége és az elmúlt évi bajnok Orosházi NKC II. makói győzelme még talán a papírforma kategóriában sorolható, de az SZKKSE hazai botlása a Túrkeve ellen bizony kellemetlen meglepetés.

Kézilabda női NB II dél-keleti-csoport, 4. forduló:

Békéscsabai ENKSE II. - Hódmezővásárhelyi LKC 37-24 (17-13)

Békéscsaba. Vezette: Gulybán O., Örsi P.

HLKC:

Kothencz - Hegyi V. 3, Rozmann D. 5(1), Hegyi D. 4(2), Becsei M. 4, Tószegi K. 3, Sajtos D. Csere: Balogh V., Krumesz R. 1, Juhász D. 4, Miklós M., Fürcht H., Bálint A. Edző: Gaál Adrienn.

Kiállítások:

4, ill. 4 perc.

Hétméteresek:

3/3, ill. 3/3. Gaál Adrienn:

"Egy fiatal, tehetséges ellenféllel mérkőztünk. Az első félidőben jól tartottuk magunkat, utána kijött a két csapat közötti különbség. Bár az eredmény mást tükröz, meg voltam elégedve a lányokkal."

Juniorok:

Békéscsabai ENKSE II. - Hódmezővásárhelyi LKC 35-34 (13-19)

Maros-menti NKSE - Orosházi NKC II. 29-34 (12-19)

Makó. Vezette: Szécsi M., Szőke I.

Makó:

Dani - Wöller 1, Kozserán B. 2, Kürti 3, Szebehelyi 6(3), Kovács A. 5, Sárkány 5(1).

Cseh, Kozserán K. (kapusok), Nagy N. 1, Kiefer 2, Furák 3(1), Molnár, Brakszatórisz 1, Práger. Edző: Baunok Bernadett.

2, ill. 8 perc.

8/5, ill. 4/4. Baunok Bernadett:

"Az első félidő 15. percéig jól játszottunk, de a sok kapufa megbosszulta magát és a következő 15 percben átgázolt rajtunk a címvédő. A második játékrészben jól küzdött a csapat, a jövőre nézve bíztató, hogy több fiatal játékosunk is jól szállt be a mérkőzésbe."

Juniorok:

Maros-menti NKSE - Orosházi NKC II. 30-26 (19-13)

Szeged-KKSE II. - Túrkevei VSE 30-32 (15-15)

Kiskundorozsma. Vezette: Hovány I., Ubornyák Z.

SZKKSE II.:

Nagy Z., Kovács G., Kiss K. 9, Kovács R. 1, Nagy V., Reigl Sz., Őri A. 6, Zsikó Zs. 4, Miklós K. 8, Dankó L., Eperjesi G., Kovács B. 2, Szécsi J., Porobic Z. Edző: Törökné Csapó Gabriella.

8, ill. 14 perc.

1/0, ill. 5/5.

Juniorok:

Szeged-KKSE II. - Túrkevei VSE 34-10 (19-4)

A 4. forduló további eredményei:

Gyulai SE - Csorvási SK 25-26, Szarvasi NKK - Szeghalmi NKC 36-33. A KSI SE szabadnapos volt.

A bajnokság állása:

1. Békéscsabai ENKSE II. 8 pont/4 mérkőzés, 2. Orosházi NKC II. 8/5, 3. KSI SE 6/3, 4. Szarvasi NKK 4/3, 5. Csorvási SK 4/4, 6. Maros-menti NKSE 2/4, 7. Gyulai SE 2/4, 8. SZKKSE II. 2/4, 9. Szeghalmi NKC 2/4, 10. HLKC 2/3, 11. Túrkevei VSE 2/4.