Jégkorong: nem tudta tartani a Volán a Beostart + FOTÓK

2014. október 25., szombat
iszavolan_beostar_mj _DSC7873

Magabiztos győzelmet aratott a végig rendkívül szervezett játékot nyújtó HK Beostar a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC otthonában a szerb élvonal első fordulójában.

A mérkőzés első tíz perce kiegyenlített játékot hozott, mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, a legnagyobb azonban talán a vendégek előtt maradt ki, amikor a 4. percben

Kinkor

a kapuvasat lőtte telibe nagy helyzetben. Az első találat végül a 8. minutumban esett

Petar Novakovic

magánakciója végén. (0-1) Nem kellett ugyanakkor sokat várni az egyenlítésre,

Bosnyák

egalizált

Ódry

átadásából. (1-1) Innentől felpörögtek az események, a szerbek hamar ismét vezetéshez jutottak Kinkor jóvoltából, majd

Lazarovic

lőtt éles szögből némiképp váratlanul a hálóba. (1-3) A harmad vége előtt nem sokkal még

Trajkovic

is mattolta

Balázs

kapust, ezzel pedig megnyugtató előny birtokába került a Beostar az első szünetre. (1-4) A második felvonásban sem változott sokat a játék képe, veszélyesebb, támadásban élesebb teljesítményt nyújtottak

Igor Kosovic

tanítványai, aminek a 27. percben lett meg az eredménye.

Dannon

centerezését a teljesen üresen hagyott

Gnitko

váltotta gólra. (1-5) Az tavaly spanyol bajnoki címet szerzett ukrán légiós innentől nagyon belejött a gólgyártásba, a 33. és 35. minutumban is betalált, utóbbi esetben ráadásul egy hazai játékostól kapott "gólpasszt" egy ártatlannak tűnő szituációban. (1-7) A végére ugyanakkor maradt még egy szépítő találat a Volánban,

Ambrus

passzából

Varga

zúdított a kapuba egy ziccert. (2-7) Mindent megtett az utolsó játékrészben

Kalocsa László

legénysége, hogy feljebb tudjon zárkózni ellenfeléhez, az erőfeszítések pedig az 50. percben értek góllá. Ekkor Varga iratkozott fel ismét a jegyzőkönyvbe egy nagyszerű egyéni alakítás megkoronázásával. (3-7) Nem tartott ugyanakkor sokáig az öröm, másodpercekkel később Gnitko hozta kihagyhatatlan helyzetbe Kinkort. (3-8) A végén az ukrán maga is értékesített két helyzetet, de előtte még

Schellin

mutatta be a meccs legszebb jelentét. A svéd játékos egyedül szlalomozott végig az egész pályán, majd mattolta az egyébként nagyszerű formában védő

Rankovicot

. (4-10)

Szerb I. osztályú jégkorongbajnokság:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC - HK Beostar 4-10 (1-4, 1-3, 2-3)

Szeged, műjégpálya, 600 néző. Vezette: Fazekas György, Fazekas Tibor, David Perduv.

Tisza Volán:

Balázs - Lippai, Vígh, Schellin, Egyed, Fodor A. - Pópity (kapus), Molnár, Szabó, Ódry, Fodor Z., Hardi - Hidvégi, Kovács, Bosnyák, Ambrus, Varga.

Kalocsa László.

Beostar:

Rankovic - Petrovic, Kolaric, Gnitko, Kinkor, Danon - Mitic (kapus), U. Novakovic, Trajkovic, Glavonjic, P. Novakovic, Lazarevic - Nikolic, Jekic, Zivic, Tadic, Vukicevic.

- emberhátrányból).

32 perc, ill. 26 perc. Kalocsa László:

"Borzasztó hibákat vétettünk, így még annál is nehezebb lett ez a mérkőzés, mint ahogy vártuk. Dmitri Gintko egészen jól tejesített, mindemellett olyan gyermeteg hibákat vétettünk, amit egy felnőtt együttesnél nem szabad. Persze, az is igaz, hogy először játszott együtt ilyen összeállításban a csapat, nem ismerik még igazán egymást a játékosok, de inkább a koncentráció hiánya okozott gondokat. Az első mérkőzésünk volt a mai a szezonban, ezt megelőzően felkészülési találkozókat sem tudtunk játszani, míg a Beostar egy nagyon jól összerakott gárda. Ez most túl nagy falat volt nekünk."

VÉGE 4-10 (1-4, 1-3, 2-3) 60' Danon nem tréfál, Lippait egész pontosan a fejénél fogva rántotta vissza. Talán jogos is a kiállítás. Az már kevésbé, hogy a szegedit is kiküldik. Gól... Sokadjára is Gnitko, egyedül mehetett Balázsra és kötényben lőtte az ötödik találatát. 4-10. Ezzel vége is a meccsnek, magabiztos sikert aratott a végig nagyon szervezetten játszó HK Beostar csapata. A hazai együttes ettől függetlenül tapsot kap népes közönségétől, nagyot hajtottak Ambrusék, megérdemlik. 59' Gól... Hamar jön a válasz belgrádi részről, Gnitko talált be újfent, Kinkor adta neki az asszisztot. 4-9. Kolaric ütött testre, emberhátrányban fejezik be a meccset a vendégek. 60 másodperc van vissza, amikor Ódry robog a szélen, és lő a kapus kezébe, pedig Fodor Z. kísérte a támadást középen. 58' GÓÓÓL!!! DE MÉG MEKKORA GÓÓÓL!!! Linus Schellin gondolt egyet, egyedül ment végig a pályán, mintha csak bójákat kerülgetett volna, majd Rankovicnak sem kegyelmezett! 4-8! 57' Bosnyák hozza helyzetbe jobbról Molnárt, az 5 méteres löket azonban Rankovic kezében hal el. 56' Vukicevic neve először kerül ma említésre, egy két perces kiállítás okán. Testre ütött. Emberhátrány ide, vagy oda, Kinkor löveti majdnem a negyediket Gnitkóval, de az ukrán újabb ziccert téveszt. 55' Ódry ad vissza kapu mögül, Hardi kísérlete pedig kevés híján átcsúszik Rankovic lábai között, de aztán a kapus még időben le tud tenyerelni. Próbálkozik becsülettel a Volán, de eddig nem sok babér terem a kék mezesek számára. 54' Fodor A. veszi célba a bal alsót a tőle bő egy fejjel magasabb Kolaric szorításában, Rankovic ezt is magabiztosan fogja. Ihletett formában véd ma a szerbek portása. 53' Vígh távoli, emelésszerű próbálkozása után Ambrusé a kipattanó, de nem tud elég erőt vinni a ziccerbe. 52' Parádé sajnos, amit Gnitko csinál, ezúttal három szegedi mellett suhant el, szerencsére Kolaric lövése a lekészítésből nem sikerült valami fényesre. 51' Kis híján ott a kilencedik: újfent Gnitko tetszeleg kiszolgálóként, de Balázs Csongor remek reflexekről tanúbizonyságot téve felszedi a korongot Danon elől. 50' GÓÓÓL!!! Ezúttal már nincs apelláta! Varga eredményes egy nagyszerű egyéni alakítást megkoronázva! 3-7! Gól... Azonnal büntet a Beostar, miután az egyik hazai bekk kezdett tologatni saját kapuja előterében. Gnitko szerelte, és kihagyhatatlan helyzetbe hozta Kinkort. 3-8. 49' Ódry nagyon gyors, ezt bizonyítja egy megiramodással, de sajnos a társakat is lehagyta, így kénytelen lőni. A lapos próbálkozást pedig Rankovic kitolta. 48' Zseniálisan passzolta ki a védőket Petrovic és Kinkor, Gnitkóra jött ki a figura, de az ukrán nem találta el közvetlen közelről a kapu jobb oldalát. Szép játék volt pedig, el kell ismerni. 47' Ismét kiállítás a Szegednél Varga révén, miközben Lippaiék azt reklamálják, Ambrust megütötték a szerb kapu előtt. Ennek nyomán küldik ki a sporik P. Novakovicot. 46' Glavonjic mehetett tiszta helyzetben kapura balról, centerezhetett is volna, de inkább lőttt, visszaért ugyanakkor Lippai és blokkolni tudott. 45' Kiegészül Kalocsa László együttese. Villámgyors kontra végén Hardi tornáztatja meg Rankovicot, de túl távoli volt a kísérlet, nem okozott igazi veszélyt. 43' Óriási tumultus a hazai kapunál, Gnitko kétszer is megpróbálja a hálóba kotorni a korongot, de Balázson nem jut át. Vígh Balázst is kiküldik két percre testre ütésért, 3 az 5 ellen a szegediek. Egyed büntetése letelt, rögtön ő robogna a balon, Kinkor azonban szereli. Talán ez volt ugyanakkor az első alkalom a harmad során, hogy lazult a nyomás a kék mezesek védelmén egy kicsit. 41' Elkezdődött az utolsó periódusa a mérkőzésnek, a narancs mezesek hozták el a korongot. Látványos jelenet, amint Kolaric csúszott a hátán ellenfele mellett elesve, a szemből érkező Lippai pedig átugrotta. Bottal akasztásért Egyed kapott két percet. II. harmad 2-7 (1-4, 1-3) 40' Vége a harmadnak, amely egészen hasonló játékot hozott, mint az első felvonás. Sajnos a Tisza Volán ezúttal is csak távolabb került a győzelemtől, de hozzá kell tenni, a szerbek rendkívül szervezett, masszív játékkal rukkolnak elő a mai napon. 39' GÓÓÓL!!! Gyönyörű volt! Három a kettő ellen mehettek egy ellentámadással a szegediek, Ambrus húzott ki a bal szélre, majd a középen érkező Vargát játszotta meg, aki könyörtelenül kihasználta a ziccert Rankoviccsal szemben. 2-7! 38' Hosszú macska-egér játék a hazai ketrec előtt, aztán Schellin üt oda egyet Glavonjicnak. Mindketten kiállni kényszerülnek, miközben marad az öt a négy ellen. Fodor kiállítás letelt, kiegészül a Volán. 36' Tűzijáték a szerb kapu előtt, Rankovic véd többször is, legutoljára Ambrus ziccerénél Bosnyák bejátszása után. Megint túl sokan a hazaiak a játéktéren, ez is két perc technikai, Fodor András esett ki. 35' Gól... Ilyen a világon sincs! Vígh hátul egyenesen Gnitkóhoz passzolt, aki köszönte szépen, és mattolta Balázst. 1-7. 34' Emberfórban a mieink, Jekic állt ki két percre botfogásért. 33' Hosszabb ideje csak a narancs mezesek támadnak, de jól zár egyelőre a szegedi védelem. Gól... Eddig. Gnitko szerzett korongot középen, aztán 4-5 méterről hajszálpontosan zúdított a bal felsőbe. 32' Vígh csapott rá látványosan Kinkor alkarjára az ütővel, a vendégek játékosának fájt nagyon a találkozás. Természetesen, ez is két perc. 31' Glavonjic elől tolja el a korongot a kapu előtt Balázs, az első rohamokat megúszta Kalocsa László együttese emberhátrányban. 30' Egyed indítaná gyorsan palánkról Schellint, de a szerb lefüleli. Beszorul a Volán, ráadásul kiegészül a Beostar. 29' Záporoznak a büntetések, Molnár is begyűjtött két percet. 28' Trajkovic ül le a büntetőpadra, bottal akasztotta ellenfelét. Közben itt az első bunyó a meccsen, Petrovic és Bosnyák akaszkodott össze. Páros kiállítás, marad az öt a négy ellen. 27' Ismét sok játékos a jégen, most hazai oldalon. Molnár kap két percet érte, éppen amikor kiegészül a Beostar. Gól... Iskolajáték volt, sajnos. Danon centerezett, Gnitkóraa pedig senki sem figyelt, így közelről kipókhálózhatta a bal felsőt. 25' Kolaric kap két percet bottal akasztásért. Lőnek is bőszen a magyarok távolról, az imént Szabó kísérletezett, de a vendégek kapusáról alig-alig jön ki valami. Lippai kísérlete elsuhan a korcsolyák között, Bosnyák azonban nem tudta ráfordulni a kapura, ez a lehetőség is kimaradt. 24' Schellin úszik meg a jobb szélen, majd középre húz, de két védő közül ellőtt korongját Rankovic letenyereli. A bulinál a szerbek nyernek. 23' Némi csendesebb időszak után Petrovic irgalmatlan erejű rakétája Balázs tenyerében hal el. Jó iramú a meccs, ritkák az üresjáratok. Ambrus ad középre, Varga törne ki, de Trajkovic jól követi le, így nincs ziccer. 21' Folytatódik a meccs, a szerbeké a korong, a mieink még 58 másodpercig kettős emberhátrányban játszanak. Tarjkovic lövése a keresztléc felett elsuhanva a kapu mögött csattan, majd kiegészül a Volán. Sikerült kivédekezni a kettős maluszt, szép volt fiúk! I. harmad 1-4 20' Átlövéssel próbálkoznak a vendégek, mindkétszer Gnitko szúrta rá, de Balázs előbb kézzel, majd sisakkal hárított. 13 másodperc van hátra, amikor a szélről Gnitko ismét igazít kicsit a hazai hálóőr sisakján. Passzolgatnak, passzolgatnak a narancs mezesek, de újabb érdemi lövés már nincs, marad a differencia három gólon az első szünetben. 19' Gól... Éppen kiegészültek volna a hazaiak, amikor Glavonjic Balázsról kijövő bombáját Trajkovic kíméletlenül a hálóba zúdította. 1-4. Szabónak kell megkeresnie a büntetőpadot, majd Fodort is leküldik. Mindketten testre ütöttek. Hárman a mieink öt ellen. 18' Ismét négyen mindkét oldalon a felek, Varga bottal lökésért, Kinkor durva játkért kapott kettő percet. 17' Ambrus adna vissza a kapu mögül Bosnyákhoz, de Lazarevic lefülelte, majd kiegészülnek a vendégek. 16' Sokáig nem találják a rést a szláv reteszen a szegediek, aztán előbb Fodor Z. emel túl magasra a kapuvas melől, majd Ódry ziccerét fogja Rankovic kapus. Négy a négy ellen maradnak 31 másodpercig a felek, Lippai szállt ki testre ütésért. 15' Kiegészülnek a szerbek, de nem sokáig. Túl sokan voltak a pályán, ezért Kinkor két perc technikait kap. 14' Balázs Csongor! Az emberhátrány ellenére Gnitko egyedül lódulhat meg a félpályától, de a különcsatát a magyar kapus nyerte a kissé bizonytalan ukránnal szemben! Vígh lőhet tisztán, majd Egyed igyekszik kellemetlenné válni a kapu előtt, mindhiába, Rankovic rátenyerel a korongra. 13' Hosszú akció végén Hardi unja meg a passzolgatást, oldalról tör befelé, majd lő, de Rankovicnak nem okozott gondot a hárítás. Arra mindenesetre jó volt a megmozdulás, hogy Kinkort kiküldjék két percre. Bosnyák löketénél Ambrus passzírozhatná be a kipattanót, de a védő megakadályozza. 12' Gól... Ezért most kár! Lazarevic két tolás után éles szögből lőtte ki a rövid oldalt. Balázs ebben talán kicsit benne volt. 1-3. 11' Vígh ütött testre a sporik szerint, két percet pihenhet érte. De hiába, így is a szerbek találnak be, pedig Kinkor közeli kísérletét Balázs kis híján kiszedte a jobbalsó elől. 1-2. A találat után kisebb kupaktanács alakul ki a vendégek és a játékvezető között, hiszen az előzetesen leadott névsorban Kamil Kinkor 31-es mezszámot kapott, miközben a 34-es van rajta a valóságban. 10' Molnár gyakorlatilag bevetődve előz meg egy szerbet, majd a támadás végén Bosnyák érkezik nagyszerűen a kapu elé, és... GÓÓÓL!!! 1-1! 9' Valósággal megszállja ellenfele térfelét a Beostar, aminek eredménye több korongszerzés. Legutóbb Kinkor cselekedett így, szerencsére a lövése már nem volt elég pontos. Közben Danon kapott a túloldalon két percet bottal akasztásért. 8' Gól... P. Novakovic egyedül tört ki két védő között, aztán nem kegyelmezett, 0-1. 7' Kiegészül a hazai gárda, miközben a mágneskezű Balázs Csongor kapja le teljes természetességgel Trajkovic bal felsőre tartó kísérletét. A bulit aztán a Szeged nyeri. 6' A kapu mögül érkező visszapssznál Lippai blokkolja Petrovic bombáját, majd Ambrus elől kell kivetődve mentenie Rankovicnak. Jól védekezik a Szeged emberhátrányban. 5' A hazai együttest sújtja az első kiállítás, Szabó volt kénytelen lecsúszni 2 percre játékkésleltetésért. 4' Gnitko indítja a szélről a középen meglóduló Kinkort, aki egy az egyben mehet Balázsra, közeli ziccerét azonban a kapusvas fogta. Nagy szerencse. 3' Varga kígyózik szépen, három védőt őrjít meg vele, majd Bosnyák elé tálalna, de a társ nem tudja bevenni a kaput, ahogy Ambrus ismétlésébe sem tud beleérni Rankovic előtt. 2' Glavonjic kínálta meg közelről, kiszorított szögből Balázst - pontatlanul, majd U. Novakovic maradt le egy bejátszásról. A Volántól aztán Fodor Z. lőhetett tiszta helyzetben 4-5 méterről, de Rankovicot nem tudta meglepni. 1' A mieink hozzák el a korongot, majd Balázs tenyerel rá, rögtön itt az első buli. Kihozzák a szegediek, Schelliné az első löket, de nem talál kaput. 17.55: Hazai oldalon minden új szerzemény ott van a csapatban, egyedül az FTC-től érkezett kapus, Szőke Attila hiányzik. Balázs Csongor mellett Pópity Márk vár bevetésre, ha a gólvonalra kell állni. A szerbeknél is vannak új arcok, így például az ukrán Dmitri Gntiko, aki Spanyolországból, egész pontosan a CD Hielo Bipolo Vitoria - Gasteiz csapatától tette át székhelyét Belgrádba. 17.50: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok az imént vonultak az öltőzőbe a bemelegítés végeztével. Jelenleg a jégfelületet húzzák újra egy plusz réteggel, de pillanatokon belül érkezik a kék mezes Tisza Volán, illetve a narancs felsőt választó Beostar. A mérkőzés 18 órakor kezdődik.