Futsal: Továbbra is pont nélkül + FOTÓK

2014. október 20., hétfő
utc_veszprem_14_10_20_gs

Egy szoros első félidőt követően a második játékrészben tovább tudta növelni előnyét a Veszprém, így ismét vereséget szenvedett az UTC Futsal Team.

A közvetítést támogatta a GS-VILL 94 Kft.

Gyors pengeváltásokkal indult a meccs: a negyedik percben már háromszor is a kapuba találtak a csapatok, azonban sajnos ebből a bakonyiak kettőt vállaltak, míg az UTC csak egyet, így korán hátrányba került a szegedi együttes. Bár

Polczer

találata után ismét hamar megszerezte a vezetést a Veszprém, majd a második saját térfélen eladott labdát már kihasználta

Madarász János

együttese, és két góllal ellépett. (1-3) A folytatásban inkább az UTC dominált, több szép támadást is vezetett, de csak kapufáig jutott,

Berndt

lőtt a lécre hat méterről egy szép háromszögelés után. Derekasan próbálkozott

Brinszky Adrián

együttese, de nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez, a vendégek kapusa is jó formában védett. A szünet után ismét a játékrész elején kapott gólt az UTC,

Bánfalvi

szerezte a veszprémiek negyedik találatát. Ezt követően az idei első bajnokiját játszó

Vasas

bravúrjai tartották az UTC-t, majd az újabb kisebb lehetőségeiből sem tudott gólt szerezni az UTC, ellenben sokadjára teremtett veszélyt Vasas kapuja előtt a Veszprém oldalberúgást követően, ebből

Finta

lőtte a hatodik bakonyi gólt.

Bánóczkit

kiállították piros lappal, így két percig emberelőnyben futballozhatott a Veszprém, amelynek a végén újra gólt szerzett a vendég csapat. (1-7)

Juhász

góljával még szépített az UTC, de

Boromissza

szerezte a meccs utolsó gólját, így kissé talán túlzó különbséggel, de a Veszprém megnyerte a mérkőzést. Ezzel az UTC továbbra is pont nélkül áll az NB I-ben, Brinszky Adrián együttese két hét múlva a Berettyóújfalu otthonában játszik majd.

Férfi futsal NB I, 8. forduló

UTC - Futsal Club Veszprém: 2 - 8 (1-3)

Újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezeti: Futó Tamás, Kovács Gábor.

UTC:

Vasas - Juhász, Puskás, Polczer, Berndt. Csere: Halász (kapus), Ferenczi, Mészáros, Ondrejó, Bánóczki

Veszprém:

Sárdi - Finta, Németh, Boromissza, Gulyás. Csere: Reveland (kapus), Bényi, Tar, Bánfalvi, Vas, László, Weisz.

Polczer (3'), Juhász (40') ill. Gulyás (2', 30'), Finta (4', 37'), Bényi (6'), Bánfalvi (23', 38'), Boromissza (40')

Bánóczki (27'), Puskás (28')

Kiállítva:

Bánóczki (35') Brinszky Adrián:

" Küzdöttünk és küszködtünk,de ez már csak a hattyúdal."

VÉGE40' Vége, 8-2-re nyert a Veszprém. Talán az eredmény túlzó, mert nem volt ekkora különbség a csapatok között, azonban az ötödik gólt követően végleg eldőlt a találkozó, és onnan nem tudott felpörögni az UTC, így továbbra is pont nélkül áll a bajnokságban. 40' Lehozzák a kapust a vendégek, így öt a négy ellen támadnak az utolsó percben. Megint az oldalberúgás, két másodperccel a vége előtt Boromissza bepasszolja közelről a szélről belőtt labdát, 2-8. 40' Vasas húzódott fel, azonban az UTC szöglete után megszerezte a Veszprém a labdát, de nem tudták átemelni Vasast. GÓL! Juhász lövi ki a bal alsót kilencről, 2-7. 38' Ondrejó lő a kapu mellé, miután Puskás szerezte meg Sárdi eladott labdáját. Ondrejó tüzel rendesen, kiszorított helyzetből is kapura húzta, Sárdi rúgta ki a labdát. 38' Gól, itt az újabb veszprémi találat, Bánfalvi bombája akad be, 1-7. Nem volt ekkora különbség játékban a csapatok között, azonban a végére kissé könnyű gólokat szerezve jut magabiztos előnyhöz a Veszprém. 37'Gól, kihasználja emberelőnyét a Veszprém, a hosszas adogatás után Finta maradt üresen a hosszún, aki közelről bepofozta, 1-6. 36' Emberhátrányban tehát az UTC, a veszprémiek négy a három ellen adogathatnak. Kétszer is jól blokkol Juhász, még egy perc van az emberhátrányból. 35' Bánóczki kap piros lapot, miután óriásit ordított Boromissza, ha valóban olyan súlyos lett volna Bánóczki megmozdulása, akkor nem kelt volna fel 10 másodperc múlva a veszprémi. Ez viszont már nem változtat azon a tényen, hogy Bánóczki számára véget ért a mérkőzés. 33' Az utóbbi perceket dominálja a Veszprém, az UTC talán kicsit el is fáradt. Bánóczki szabálytalankodik a hatos vonalánál, a lekészített szabadrúgást Boromissza rúgja fölé. 30' Végül egy oldalberúgás hozza meg az újabb veszprémi gólt, a hosszún ellépett védőjétől Gulyás, akinek egy méterről kellett a kapuba lőnie a labdát, megoldotta ezt a feladatot, 1-5. 30' Sok a pontatlanság most a csapatok játékában, gyakorlatilag pár másodpercet tölt csak a labda a játéktéren. 28' Nem volt szabályos a csere a játékvezető szerint, ezért Puskás kap lapot. 28' Megélénkült a mérkőzés, Bánóczki passza sajnos nem találja meg a kapu előtt érkező Polczert, majd Németh lövi keresztbe a kapu előtt a labdát, de erről is lemarad Gulyás. 27' Bánóczki kapja a meccs első lapját, majd a szabadrúgást középre teszik a vendégek, de Gulyás fölé lövi a helyzetét. 26' A negyedik kicsit megfogta az UTC-t, most Vasas bravúrjai nagyon kellenek. Ondrejó emelné át Sárdit, a kapus azonban fölé tudja ütni a labdát. 24' Vasas fog meg egy ziccert, ez nagyon kellett, bravó! Ketten vitték a kapusra, de Németh perdítését kiszedi Vasas. Majd ismét véd, Bényi tűzte rá, a sarok elől üti ki Vasas a labdát. 23' Gól... 1-4. Valahogy becsorog Bánfalvi lövése, abszolút nem volt benne a meccsben, de megint az elején kap gólt az UTC. 22' Szép támadás a veszprémiektől is, Gulyás emelte fel a labdát Boromisszának, aki kapásból lőtt, de nem talált kaput. 21' Puskásnak ívelte fel a labdát Juhász, Puskás kiválóan tartotta meg, majd hat méterről rá is lőtte, centikkel kerülte el a kaput lapos lövése. 21' Folytatódik a mérkőzés, a vendégek kezdik a második félidőt. SZÜNET20' Lecsorogtak a másodpercek, de nem alakult ki már nagy helyzet a félidő utolsó percében. Kettővel vezet tehát a Veszprém a félidőben, a játékrész második felében az UTC ellenfele fölé nőtt, de ez nem mutatkozott meg gólokban, igaz, a kapufánál szerencséje sem volt a szegedi csapatnak. 19' A vendégek elkövették az ötödik szabálytalanságukat is. Bánóczki lőheti a szabadrúgást kilencről, Sárdi védi próbálkozását. 18' Puskás hidegvérűen a saját kapuja előtt két méterre csinál meg egy visszahúzós cselt. Ondrejó ugratná ki Ferenczit, azonban csak egy kicsit lett hosszú a passza. 17' Németh szépen alakította ki magának a lövőhelyzetet egy oldalberúgást követően, de öt méterről nem találta el a kaput. 16' Ismét szép akciót vezetett az UTC, a sarokból Juhász tette volna vissza a középen érkezőknek, de még éppen bele tudtak érni a veszprémiek. 15' Megint egy villámgyors kontrát vezethetett az UTC, három az egyben mehetnek a szegediek, Puskás végül Berndtet választja aki nem találja el a kaput, nagy lehetőség volt. A Veszprém is ziccerbe kerül, de Finta önző volt, és nem passzolta le az üresen érkező társának, Vasas viszont védett. 14' Szorongatja ellenfelét az UTC, de nem tud közelebb férkőzni, továbbra is kettővel vezet a Veszprém. A kontra végén a kaputól hat méterre szabadon vehetné át Ferenczi, azonban elcsúszik a talpa alatt a labda, pedig lett volna társa is, hiszen Ondrejó kísérte az akciót. 12' Ondrejóval szemben szabálytalankodnak csúnyán, szerencsére nem esett komoly baja a szegedinek, aki nemrég épült fel sérüléséből. Boromissza csúsztatja ki Vasas felívelését Juhász elöl az utolsó pillanatban, majd Vasas kínálja meg a kollégáját a félpályáról, szöglettel jöhet az UTC. 11' Ondrejó lökete talál utat a lábak között, de Sárdi lábbal valahogy megállítja, nagy védés volt. 10' Az iramra továbbra sem lehet panaszunk, inkább az UTC veszélyeztet az utóbbi percekben. 9' Ajj, de kár ezért, gyönyörű akciót vezetett az UTC, egy háromszögelés végén Berndt lőhetett hat méterről, lökete a kapufáról pattant ki, szemre is tetszetősen passzolgatott Brinszky Adrián együttese, a végén azonban nem volt szerencséje. 8' Puskást borították fel nyolc méterre a kaputól, szabadrúgással jöhet az UTC. Puskás bombáját a gólvonalról vágja ki Finta. 8' Mészáros viharzott el a jobb szélen, majd a hosszún érkező Ondrejó elé passzolt, de az utolsó pillanatban tudott felszabadítani Németh. 7'Egy oldalberúgást követően Bényihez játszották vissza a veszprémiek, a bakonyiak csapatkapitánya 10 méterről nagy erővel lőtt, de nem sokat tévesztett. 6' Megint egy eladott labda, ezek nem férnek bele. Tar csapott le a félpályán elpasszolt labdára, majd a mélységből érkező Bényi elé passzolt, akinek nem volt nehéz dolga, és senkitől sem zavartatva a kapuba lőtt, 1-3. 5' Nagy iramban zajlik a találkozó, eddig az adok-kapokból az UTC jött ki rosszabban. Eladja a labdát a saját térfelén a szegedi csapat, Tar spiccel lő a hosszú felső mellé. 4' GÓL! Potyognak a gólok, sajnos megint előnyben a Veszprém. Finta tartott meg fent egy labdát, majd beforgatta védőjét, és Vasas mellett hat méterről a kapuba bombázott, 1-2. 3' GÓL! Itt a válasz, Polczer! Gyorsan egyenlít az UTC! Egy labdáért megküzdött Puskás az ötösön belül, majd Polczer a földről felkelve kanalazta be a kapuba a labdát, 1-1! 2' GÓL! Vezet a Veszprém! Gyakorlatilag az első lehetőségét gólra váltja a vendég együttes, egy bal oldali oldalberúgást követően a túloldalra játszották a labdát, majd a labdát berúgó játékost nem követték a szegediek, aki érkezett a kapu előtt a keresztbe lőtt labdára, és közelről a kapuba lőtt, 0-1. 2' Polczer ígéretes indítása akad el Juhászban, egyelőre mezőnyjáték folyik a pályán, jól zár mindkét csapat hátul. 1' Fehérben játszik ma az UTC, míg a veszprémiek tiszta kékben lépnek pályára. Az UTC kezdi a játékot. 18:52 - Az UTC-nek ezúttal is akadnak hiányzói, Balogh Ádám például délután a kelet-magyarországi amatőr válogatottban játszott Írország ellen, így ő ma nincs keretben. Először lesz a kapuban Vasas Gábor, az eddigi meccseket Halász Krisztián védte végig, azonban most Vasasnak szavazott bizalmat Brinszky Adrián. 18:45 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, az UTC a bajnokság második helyén álló Veszprém ellen lép ma pályára a futsal NB I-ben. A veszprémiek eddig mindössze egyszer szenvedtek vereséget, a Győrtől kapott ki Madarász János együttese, így ma sem vár könnyű feladat a szegediekre. A találkozó 19 órakor kezdődik!

A második helyen álló Veszprém érkezik hétfőn este az újszegedi sportcsarnokba, Brinszky Adrián együttesére a nyolcadik fordulóban is kemény feladat vár. A veszprémiek legutóbb éppen a Bajnokok Ligájában szereplő Berettyóújfalu otthonában tudtak nyerni, egyetlen vereséget szenvedtek az idei bajnokságban, a Győr otthonában. A tabella második helyéről várhatják a folytatást, 14 megszerzett pontjukkal, a második legkevesebb gólt kapták az eddigi hét meccsük alatt. Az UTC számára még nem termett pont az idei szezonban, várhatóan a mai estén sem lesz könnyű doga az ügyben, hogy megszakadjon ez a sorozata, és ponttal a zsebekben fejezze be a találkozót.