Írjon nekünk

Közélet

Kínai halászlé is főtt a szegedi halfesztiválon + FOTÓK

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.
/var/www/szegedma.hu/web/stab/illesattila.jpg

Megjelent:

halfesztival06_ia

A rakpart munkálatai miatt a Partfürdő mellett ezúttal a Széchenyi tér adott otthont a tiszai halfesztiválnak. Városunk legnagyobb gasztronómiai ünnepén tettünk egy sétát a bográcsok között, a jól megszokott szegedi ízek mellett igazi különlegességekre is bukkantunk.

A borongós-esős időjárás ellenére is családok ezrei fordultak meg szombaton a Nemzetközi Tiszai Halfesztiválon, melynek idén a Partfürdő, illetve – a rakpart helyett, mivel ott az árvízvédelmi rendszer felújítása történik – a Széchenyi tér adott otthont. Előbbi helyszínen az amatőr- és mesterszakácsok saját recept alapján készíthették el az ebédet, míg utóbbi inkább a fesztiválhangulatról gondoskodott zenével, kézműves termékek vásárával, italokkal és ínyenc falatokkal.

Már a Torontál térről csábították az illatok az arra sétálókat, hiszen késő délelőttől több mint százan gyújtottak a bográcsok alá. Külön standdal készültek a nagyobb helyi vállalkozások, cégek, politikai pártok, emellett többen családjukkal, barátaikkal váltottak főzőhelyet. Megyesi Zoltán már tegnap nekiállt a mai halfőző munkálatainak, szinte egész éjszaka az alaplé elkészítésével fáradozott, hogy vendégeinek friss étel jusson a tányérba. A szakács már kiérdemelte a Szeged Örökös Halfőzője titulust, illetve a halfőzők országos bajnokságán is részt vett. Mint mondta, ő azon amatőrök közé tartozik, akik halból készítik a halászlevet. Kérdésünkre, hogy mi a titka városunk nagybecsű, immáron Magyar Értéktárba is besorolt étkéhez, úgy válaszolt: sok idő, türelem, valamint magyar paprika és hal.

Szegeden is szerették a káposztás halászlevet

halfesztival07_ia

Egészen különleges halászlébe botlottunk a SZTE Konfuciusz Intézet standjánál, akik hagyományok kínai recept szerint készítették el az ételt. “Ahogy a tavalyi évben, úgy idén is savanyított káposztás halászlevet készítettünk, amely nagyon közkedvelt Kínában, és nagy örömünkre itt Szegeden is” – mondta el Zhang Xuemeit, a Konfuciusz Intézet vezetőnője. Mohr Richárd, a szegedi intézet vezetője szerint a kínai recept nem sokban különbözik a hazaitól: először egy halászléalapot készítenek, melyhez felhasználják az állat nem fogyasztható részeit. Miután elkészült, az alaphoz egy kis savanyított káposztát tesznek, majd hozzáfőzik a halat is, melyet kínai fűszerekkel ízesítenek. A végeredményt portálunk munkatársa is megkóstolhatta, különleges íze a kínai csípős levesek és a jól ismert halászlé között helyezkedik el.

Este a Széchenyi téren a Lords of Gravity csapata szórakoztatta a közönséget kosárlabda akrobata műsorával, valamint a Miss Alpok Adria Nemzetközi Szépségverseny és Csongrád Megye Szépe Verseny döntőjét is megtekinthették.

Kommentek

Közélet

“Pofátlan lehúzás!” – 9 ezerért lehet rúgni a bőrt az önkormányzat stadionjában

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.
/var/www/szegedma.hu/web/stab/illesattila.jpg

Megjelent:

Szerző:

A vitatott díjszabással a helyszínen hamarabb találkozni, mint az önkormányzati cég weboldalán.

Tovább olvasom

Hírzóna

Már több mint 200 ezren kaptak eSzemélyit Csongrádban

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.
/var/www/szegedma.hu/web/stab/illesattila.jpg

Megjelent:

Szerző:

Kiegészítő funkció közül a legtöbben a vészhelyzet esetén értesítendő telefonszámok tárolását kérik.

Tovább olvasom

Hírzóna

Fogadóórát tart a szentesi rendőrkapitány

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.
/var/www/szegedma.hu/web/stab/illesattila.jpg

Megjelent:

Szerző:

Március 28-án, csütörtökön 14 és 16 óra között.

Tovább olvasom

Aktuál