Kézilabda: Könnyed siker a PLER ellen + FOTÓK

2014. szeptember 30., kedd
SZS20140930_pick_szeged_pler_014

Érvényesült a papírforma kedden este a MOL-Pick Szeged és a PLER mérkőzésén, Vadkertiék tizennéggyel verték a fővárosi ellenfelüket, ennél komolyabb feladat vár majd rájuk szombaton a BL-ben.

Két Bajnokok Ligája meccs között fogadta a PLER-t a MOL-Pick Szeged csapata.

Juan Carlos Pastor

legénységére kötelező feladat várt kedden este. A Pick Szeged az első perctől kezdve kézben tartotta a meccset, bár nem pörgött 100%-on, de így is uralta a mérkőzést. A gólok mellett hátul a lengyel kapus,

Wyszomirski

parádézott a kapuban, számtalan védéssel segítette a csapatot. Ennek is köszönhetően öt percig nem tudott gólt lőni a fővárosi egyesület,

Gyenge

értékesített hét méterese törte meg ezt a periódust, ekkor azonban már héttel vezetett a Szeged. (12-5) A félidőre végül hét góllal lépett el a Pick Szeged, a PLER-nek voltak tetszetős akcióik, de nem csak Wyszomirski, hanem a fal is jól működött a kapu előtt. A második félidőben a mellett, hogy tíz fölé nőtt a különbség a csapatok között,

Pásztor Imre

kapusnak tapsolhatott a közönség: a fiatal kapus három büntetőt is megfogott. A 40. percben lett tízgólos a differencia (24-14), Wyszomirski továbbra is remekül védett, a tíz körüli különbség stagnált ezekben a percekben, majd a végén

Fekete Bálint

is gólt szerzett a Pickből, és 14 góllal verte a PLER-t a MOL-Pick Szeged. Ezért a sikerért nem kellett komolyan megküzdenie a szegedi csapatnak, ahogy azt várni is lehetett, szombaton viszont sokkal keményebb erőpróba vár

Vadkertiékre

, a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában a Kielce otthonában lépnek pályára szombaton 14 órától Juan Carlos Pastor tanítványai.

Férfi kézilabda NB I., 7. forduló

MOL-Pick Szeged - PLER Budapest: 36 - 22 (17-10)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezeti: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás.

WYSZOMIRSKI - Källman 3, Ilyés 3, Mindegía 2, Zubai 1, Balogh 1, Parrondo 2. Cserék: Sierra, Pásztor (kapusok), Vadkerti A. 2, Fekete 1, Blazevic 2, Prodanovic 4, BOMBAC 6, Vranjes 4, ANCSIN 5.

Juan Carlos Pastor.

PLER:

Kránitz - Kemény 3, Gyene 5, Kocsi, Tóth, Leimeter 3, Vadkerti G 4. Cserék: Váczi (kapus), Bak, Stranigg, Rédai 1, Auth 2, Vízler 1, Bohács 1, Sinkovits 1, Mikita 1.

Hutvágner István.

4/4 ill. 6/3.

6 ill. 12 perc.

VÉGE60' Fekete átlövését tolja ki Váczi, azonban Sinkovits ziccerét is védi Pásztor! Blazevic lövésébe beleérnek, de így is a kapuban köt ki, 36-22. Ez a vége, 14 góllal nyert a Pick Szeged a PLER ellen, így továbbra is hibátlan az NB I-ben, míg a PLER ismét nem szerzett pontot, de hát ez volt a papírforma. A MOL-Pick Szegedre minden bizonnyal sokkal komolyabb feladat vár majd szombaton, a lengyel Kielce otthonában, a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában. 59' Bő egy perc van hátra a meccsből. Blazevic átlövése két kapufát is érint, de nem gól, Vadkerti Attila azonban ismét átejti a kapust, ezúttal Váczit, 35-22. 57' Kemény beállóból fésüli meg Pásztort, 33-22. Parrondo terül el, de nem látnak szabálytalanságot, ez elég egyértelmű volt pedig... Fekete! Ez szép volt, óriási gólt lőtt a bal felsőbe Váczinak, 34-22. 55' Fekete szépen teszi le Parrondónak, a szélső pedig az alsóba továbbítja a labdát, 32-21. Pásztor védi Vadkerti Gabriel átlövését, majd Kemény hat méteres bombáját is hatástalanítja, az indítás végén pedig Vranjes lő újabb gólt, 33-21. 53' Pásztor jelentkezik újabb két védéssel, egymás után két átlövést is megfog! Ezt a ziccert már nem tudja hárítani, Vízler a leindítás után lövi ki az alsót, 31-21. Fekete is a pályán a Picknél. 52' Ancsin visszapassza nem jó Mindegíának. Bak lő mellé, majd Vadkerti beállóból perdíti át a kapus felett, 31-20. 51' Parrondo is feliratkozik, 29-19. Leimeter újabb találata, a vendégek lövője nem játszik rosszul, 29-20. Kiegészülnek a csapatok. Ó, Mindegía, ez pazar átadás volt Vranjesnek a válla fölött, Stranigget pedig kiállítják, miután nem engedi el Vranjest. Ancsin bombáz a sarokba, 30-20. 49' Kissé érdekes, de páros kiállítást ítélnek, Vranjes és Rédai is kiáll két percre, öt az öt ellen. Blazevic durrantja fölé, a kapuban ismét Pásztor, ezt sajnos nem tudja védeni, Kemény pattintja el a lábai között, 28-19. 48' Leimeter avatja fel Pásztort átlövésből, ő az első vendég játékos, aki gólt tud dobni Pásztornak, 27-18. Blazevic lövi ki az alsót, újra tíz közte, 28-18. 47' Vadkerti húzza vissza Keményt, újabb büntető, ismét Pásztor a kapuban, az előző kettőt megfogta. A HARMADIKAT IS! Bravó! Három hetest véd zsinórban Pásztor! 46' Vadkerti Gabriel lő gólt ismét, de Ancsinnak gyorsan van válasza, 27-17, nem sokáig volt tízen belül a fővárosi csapat. Wyszomirski újabb védése, Prodanovic ezúttal vonalra lép a sporik szerint, Mindegía vezethet gyors támadást, miután támadószabálytalanságot fújtak, de a kapufára pattintja, marad a 27-17. 44' Bombac passzol a szélre Prodanovicnak, aki "túlhúzza" ezt a lövést, nem talál kaput. Källman szemébe kap bele Bak, maradhat támadásban a PLER. 5-1-et védekezik most a Pick, Vadkerti Gabrielt veszi ki Källman. Sinkovics cimbalomszögből elteszi Wyszomorski mellett, 26-16. 43'Még egy bő percig emberhátrányban a Pick. Vadkerti Gabriel lő gólt talpról, 26-15. Lehozzuk a kapust, kiegyenlítve ezzel a mezőnybeli létszámot. Vranjest lökik el két kézzel középen, Kemény kap két perces kiállítást. 43' Bombac már a hatodikat lövi, emberhátrányból is gólt lövünk, 26-14. Időt kér a vendég csapat. 42' Bak lépi el, Bombac pazar passza Källmannak, aki behegeszti a felsőbe, 25-14. Wyszomirski ismét védi Kemény ziccerét, Ancsint azonban szabálytalannak látta a játékvezető, és kiküldi két percre, hetes a PLER-nek. Pásztor jön megint, és ezt is megfogja, bravó! 41' Ezen nem sokat gondolkozott a játékvezető, Zubai nem ment hátrébb első felszólításra, rögtön ki is küldte két percre. Ancsin ugrik fel, de nagy erejű lövése elkerüli a kaput. 39' Wyszomirski újabb védése, zseniális dolgokat művel ma a kapuban. Prodanovic lép elő legeredményesebb hazai játékossá, a szélről bravúros csuklómozdulattal lövi el Kránitz mellett. Nem marad sokáig egyedül négygólos, Bombac zárkózik, 23-14. Sőt, Bombac elrobog, és újabb gólt lő, ezzel tíz van közte, Bombac pedig öt gólos már, 24-14. 37' Ancsin a negyedik három gólos a Picknél, kiállításából góllal tér vissza. Majd Leimeter pattintja be Wyszomirski mellett, az indítás végén pedig Källman ezt már nem hagyja ki, 21-14. 36' Ilyés fölé lő, így újra jöhet a PLER, még ember előnyben, de nem tudják befejezni. Bombac tör be, de megállítják. Óriási kapufa Baloghtól, de Wyszomirskin ma nehezen lehet kifogni, Bohács ziccerét is védi. 35' Källman szélről eleresztett lövését fogja Kránitz. Az első két percet kapjuk, Ancsin áll ki. Leimeter bombáz a bal sarokba, 19-13. 33' Bombac gyönyörű bejátszása Zubai felé, a beállós be is lövi ezt a ziccert, 19-12. Kemény bújik ki a falból, Wyszomirski hiába véd, büntetőt lőhet a PLER, jön a kapuba Pásztor Imre Wyszomirski helyett. KIVÉDI! Bravó, szép bemutatkozás Pásztortól, jár a jogos taps! 32' Vadkerti Gabriel lövi ki szépen talpról a bal felsőt, 18-11. Zubait lerántják, de csak szabaddobás. Ancsin átlövését blokkolják, a leindítás végén pedig Bohács eredményes, 18-12. 31' Folytatódik a meccs, a PLER támadhat először. Leimeter zörgeti meg a felső kapufát átlövésből, majd Bombac szerzi a második félidő első gólját, 18-10. SZÜNET30' Hat másodperc van hátra a félidőből, Wyszomirski hozza játékba a labdát. Kevés volt az idő a figurára, nem tudták végigjátszani, így héttel vezet a Pick a félidőben. Nem 100%-on pörögve is magabiztosan vezet a MOL-Pick, Wyszomirski kiemelkedett az első félidő alatt, a lengyel kapus több bravúrt is bemutatott. 30' Kicserélik a labdát a sporik. Rádai átlövését tolja ki Wyszomirski, majd Mindegía kicsit elkapkodja, fölé lő. Rédai nagy kedvvel játszik, megint lő, de nem talál kaput. Időt kér Juan Carlos Pastor. 29' Blazevic kiejti a labdát, a gyors támadás végén Gyenéhez kerül a labda, aki nem hibázza el ziccerét hatról, 16-10. Parrondo hiába lő gólt, érvénytelen, újra támadhat a PLER. Rédai lő fölé,de megütötték a kezét, marad a PLER-nél a labda, majd jó a blokk, indulhat Ancsin, és be is lövi az alsóba, 17-10. 28' Blazevic játssza meg Vadkertit a szélen, a cséká pont fejbe lövi Kránitzot, aki elterül a lövést követően. Elnézést is kér Vadkerti, Váczi jön a PLER kapujába. 27' Vranjes beindult, újabb gólt lő, ezzel felzárkózik a szintén három gólos Ilyéshez és Parrondóhoz, ők a legeredményesebbek a Pickből, 16-8. Gyene újabb gólját szerzi, 16-9. 25' Kiegészültek a fővárosiak, és újra ők vezethetnek támadást. Mikita lövését blokkolja Ilyés. Vranjes, hát ezt meg honnan szedte le, gyönyörű mozdulattal fordult be védője mellett, és szerzett gólt, Mikitát pedig piros lappal kiállították a játékvezetők, 15-8. 24' Ez mondjuk szép volt, Auth kiszorított helyzetből tette el Wyszomirski mellett, 14-7. Blazevic lövését fogja Kránitz, a vendégek kapusa sem véd rossz százalékban. Az első kiállítás letelt, így már csak egyel kevesebb PLER-játékos van a pályán. Vadkerti Gabriel szerzi a nyolcadik vendég gólt, 14-8. 22' Ancsin birkózik meg ellenfelével, de végül Kránitz lábai között lő a kapuba, a védőjét, Bakot pedig ki is küldik két percre. Vranjest játszotta meg parádésan Blazevic, Tóth Patrik pedig nem engedte el a beállóst, őt is kiállítják, kettős emberelőnyben a Pick. A kínai végén Blazevic lő gólt, de nem adják meg, vonal volt a sporik szerint, marad a 14-6. 21' Mindegía bombáz a kapuba, 13-5. Ezt mintha ellépte volna Leimeter, mindenesetre hetest kap a PLER. Gyene belövi ezt is, 13-6. 19' Ancsin lövése vágódik le a blokkról, Kránitz bravúros mozdulattal véd. Wyszomirski parádézik a kapuban, Leimeter löketét is fogja,de marad a labda a PLER-nél. Bak lő fölé. 18' Wyszomirski újabb védéssel jelentkezik,de büntetőt lőhet a PLER. Gyene belövi az alsóba, ezzel megtörve a gólcsendet a vendégek részéről, 12-5. 17' A PLER támadhat az időkérést követően. Gyene ziccerét Wyszomirski védi, majd Tóth Patrik átlövését is fogja a lengyel! Vranjes is feliratkozik, 12-4, a vendégek öt perce gól képtelenek. 16' Egyelőre Ilyés és Prodanovic húzzák a Pick szekerét, mindketten három gólosak. Érkezik Mindegía és Ancsin a pályára, utóbbi átlövését blokkolják, de Mindegía megszerzi, és rögtön gólt is lő, 11-4. Időt kér a PLER. 15' Bak elhajolva lő mellé, majd Ilyés nem tudja odapasszolni Källmannak, de megteszi ezt a vendégek kapusa, Kránitz, majd Källman visszateszi Ilyésnek, aki hatról a védők szorításában lő a kapuba, 10-4. 14' Kicsit passzív a PLER, de végül Kocsi fölé durrant, öttel léphet meg a Pick. Zubait nem engedik el bent, újabb hetes, ismét Prodanovic lőheti. Ezt sem hibázza el, 9-4. 13' Mikitát küldik le két percre, Bombac lőhet hetest: a harmadikat is belőjük, 8-4. 12' Balogh bejátszása nem jó, ismét leindít a PLER, de Vadkerti G. pattintása a felső kapufáról éppen a gólvonalra vágódik. A vendégek végül Auth lévén találnak be újra, 7-4. Källman a szélről ismét Kránitz védi ismét a szélső lövését, de Wyszomirski megint hárít! 11' Auth kanyarodott fel a szélről, de vonalra lépett, jöhet a Pick. Ilyés átlövése lejön a blokkról, leindít a PLER, a kínai végén Wyszomirski újabb védése, elképesztő formában a kapus. 9' Mikita kaparintja meg a kipattanót, ezt már Wyszomirski sem tudta védeni, 6-3. Balogh kerül ziccerbe középen, lerántják, újabb hetes, Prodanovic lövi. A jobb alsóba küldi nagy erővel a labdát, 7-3. 8' Balogh küldi fölé a labdát hétről, marad az 5-2. Wyszomirskivel nehezen bírnak a vendégek, most a beállós Kocsi lövését fogja, bravó! Leimeteren is kifog Wyszomirski, nagyon elkapta a fonalat. Ilyés pazar ejtése Kránitz fölött a túloldalon, 6-2. 7' Ismét a lengyel kapus hárít, majd a leindítás végén Källman kerül ziccerbe, be is lövi, 5-2. 6' Balogh szedi össze a labdát, majd hatról a kapuba bombáz, 4-2. Mikita látja meg szépen Gyenét a szélen, de Wyszomirski bravúrral véd! 5' Mikita tört be, azonban Ilyés szabálytalanságát követően hetest dobhat a PLER is. Gyene nem hibázza el, 3-2. 3' Auth szerzi a vendégek első gólját. Baloghot fogják meg a levegőben, sárga Vadkerti Gabrielnek és hetes: Bombac be is lövi, 3-1. 2' Wyszomirski mutat be egy védést, majd Prodanovic szép mozdulattal cunderezi be a labdát a kapuba, 2-0. 1' Ilyés hozza helyzetbe egy hát mögötti passzal Källmant, de Kránitz védi a svéd lövését. Leimeter fölé lő, majd Ilyés szeri a meccs első gólját, pattintva küldi a labdát a felsőbe. 1' A Pick Szeged kezdi a mérkőzést, amely tiszta kékben lép pályára, a vendég PLER pedig fehér felsőben, fekete alsóban játszik ma. 17:54 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, a vasárnapi BL-csata után két nappal már a bajnokságban vár feladat a MOL-Pick Szegedre a PLER ellen. Juan Carlos Pastor csapatának kötelező a győzelem a hat meccs után pont nélkül álló vendégek ellen. A találkozó 18 órakor kezdődik!