Kézilabda: Balatonfüreden is nyert a MOL-Pick

2014. szeptember 24., szerda
pick_vojvodina_gs_08_15

Az eddigi legkeményebb bajnoki várt a MOL-Pick Szegedre az NB I ötödik fordulójában, Juan Carlos Pastor csapata Balatonfüreden lépett pályára. Az első félidei hibákat kijavították a második játékrészben a szegediek, így ötödik bajnokijukat is megnyerték.

A nyáron megerősített Balatonfüredben szerepel immáron a korábban Veszprémben játszó

Iváncsik Tamás, Uros Vilovszki

duó, mellettük pedig szintén az egykor a veszprémieket erősítő

Csoknyai István

vezetésével készülnek a fürediek hétről-hétre. Az első tíz perc ismét nehezen kezdődött a MOL-Pick Szegednek, a lelkes Balatonfüred háromgólos előnyt tudott kiépíteni a meccs első szakaszában. (7-4) Ezt követően három percig nem tudott gólt lőni a Pick, sőt, emberelőnyből sem ment a góllövés, a fürediek átlövője,

Grigorjev

viszont sorra szórta a gólokat. A 21. percben

Prodanovics

kihagyta a hétméterest, ekkor ötgólos előnyért is támadhatott a hazai csapat, azonban innentől fokozatosan jött vissza a Pick, és a 28. percben már döntetlen állt az eredményjelzőn. (13-13) Sőt, a félidő utolsó percében megszerezte a vezetést

Juan Carlos Pastor

csapata, előbb

Mindegía

volt eredményes egy kínai figurát követően, majd

Vranjes

találatával előnnyel pihenhetett a MOL-Pick. (14-15) A második félidő elején még nem tudott jelentős mértékben ellépni ellenfelétől a Pick Szeged, a hazaiakat pedig megtörte védekező specialistájuk,

Bánhidi

kiállítása, aki harmadik két perces büntetését követően nem jöhetett vissza. Mellette az első félidőben remekelő Grigorjev deréksérülése miatt nem tudta tovább vállalni a játékot, a MOL-Pick játékosai pedig egyre jobban játszottak, főleg Mindegía és

Balogh

volt ebben élen, mindketten gólt tudtak szerezni kettős emberhátrányban is. A spanyol játékos sérülését követően jó formában tért vissza, bombáival négy gólra elhúzott a Pick, innen pedig nem volt visszaút a Balatonfüred számára. (20-24) Az utolsó percekben tovább tudta növelni előnyét a Pick, így végül hétgólos győzelmet aratott Balatonfüreden, ezzel továbbra is 100%-os mérleggel vezeti a bajnokságot. A MOL-Pick Szeged ezzel a győzelemmel melegített a vasárnapi Bajnokok Ligája debütálásra, a csoportkör első fordulójában az ukrán Motor Zaporozsje ellen játszik a Pastor-csapat, 19:15-től az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi kézilabda NB I., 5. forduló

Balatonfüredi KSE - MOL-Pick Szeged: 23 - 30 (14-15)

Balatonfüred, 800 néző. Vezette: Herczeg Péter, Südi Péter.

Balatonfüred:

SZÉKELY - Iváncsik T. 1, Juhász 3, GRIGORJEV 5, Bánhidi 1, ZDOLIK 4, Vilovszki 1. Csere: Borbély (kapus), Kovacsics 2, Ligetvári, Faluvégi 2, Győri 2, Gábori 1, Németh 1.

Csoknyai István. MOL-Pick Szeged: Wyszomirski - Parrondo, BALOGH 8, Zubai 1, Bombac 4, Ilyés 2, Källman 2.

Sierra, Pásztor (kapusok), Vranjes 3, Robledo 1, Vadkerti, Blazevic, MINDEGÍA 6, Ancsin 1, Prodanvics 2.