Egyetem
Az SZTE Oktatáselméleti Kutatócsoport eDia rendszerét is ki lehet próbálni a Kutatók Éjszakáján
Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.Osszátok ki a dolgozatfüzeteket! A 21. század modern iskolájában ez a mondat egyre kevesebbszer fog visszahangozni az osztálytermi falakról, ahogyan a gondosan őrzött témazárófüzetek, tesztlapok száma is lassan visszaszorul az iskolai szekrényekben. Az infokommunikációs technológia ugyanis a pedagógiai értékelést is forradalmasította, azaz megteremtette az iskolai tudásszintmérés lehetőségét számítógép segítségével. Mi teszi a számítógépes tesztelést vonzóvá? A pedagógusok számára a kényelem, amit az egyszerű adatgyűjtés-kezelés-kiértékelés kínál, a diáknak pedig az izgalmasabb, változatosabb munka, és az azonnali visszajelzés. A számítógépen keresztül dolgozatot írni, vizsgázni ugyanis a színes képeknek, videóknak, a mozgatható, vagy számos más módon manipulálható tesztelemeknek köszönhetően érdekes és izgalmas élményt nyújt.
A „Szegedi Pedagógiai Műhely” kutatói évek óta dolgoznak a számítógép alapú mérési kultúra hazai elterjesztésén. A Műhely Oktatáselméleti Kutatócsoportjának 2009 óta zajló nagyszabású projektje keretein belül egy internet alapú mérési platformot épít ki, az eDia rendszert (edia.hu). Az eDia innovatív alkalmazásainak köszönhetően a tudásszintmérő tesztek közvetítése mellett olyan képességek vizsgálatára is lehetőséget kínál, amelyek mérésére papír-ceruza alapú tesztek segítségével korábban nem volt lehetőség (pl. zenei képességek).
Diák és pedagógus, szülő és gyermek egyaránt kipróbálhat érdeklődésének megfelelő, modern, dinamikus számítógép alapú teszteket, ha a Kutatók Éjszakáján ellátogat a Szent-Györgyi Albert Agóra Informatoriumába. A Szegedi Pedagógiai Műhely kutatói 6 órától várják az érdeklődőket az eDia rendszer izgalmas tesztjeivel és meglepetés ajándékokkal!
A rendezvényre a www.kutatokejszakaja.hu oldalon lehet regisztrálni.
A programot a TÁMOP 3.1.9-11/1-2012-0001 azonosító jelű “Diagnosztikus mérések fejlesztése” című pályázat keretében az Európai Unió támogatja.
Kommentek
Egyetem
Kossuth-díjas írók és Széchenyi-díjas professzorok társalognak az egyetemen
Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.Kezdődik az “Irodalmi séták elméleti ösvényeken” című beszélgetés-sorozat.
Egyetem
Szegeden is megtartják a kínai lampionünnepet
Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.A Konfuciusz Intézet szervezésében.
Egyetem
Világhírű kutatókkal találkozhatnak a Szegedi Tudós Akadémia diákjai
Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.A Nobel-díjasok és tehetséges hallgatók találkozójára tizenharmadik alkalommal kerül sor.
- Közlekedés2019.02.11.
A buszos elnézte az utat, majd elakadt a körforgalomban – videó
- Közélet2019.01.28.
50 éve várnak – kinyitják a szegedi időkapszulákat?
- Közélet2019.02.12.
Múltidéző 27. rész: A Stühmer édességbolt
- Közélet2019.02.19.
87 éves nénit ríkatott meg az SZKT
- Politika2019.01.26.
Botka László szerint előny, hogy Szegeden nincs nagy ipar
- Krimi2019.02.14.
Elképesztő luxusra és egzotikus utakra is futotta a Szeviép-vezéreknek
- Közélet2019.02.16.
Emlékszik még a szegedi tornádóra? – Videón a Széchenyi téri felfordulás
- Közélet2019.01.23.
Szívroham után hét órát kellett várni a szegedi betegszállítókra