Kézilabda: magabiztos MOL-Pick Szeged-siker a Vojvodina ellen + FOTÓK

2014. augusztus 15., péntek
pick_vojvodina_gs_08_15

Felkészülési mérkőzésen fogadta az immáron MOL-Pick Szeged néven szereplő EHF-kupa címvédő csapat a vajdasági Vojvodinát. Zubaiék egyetlen percre sem engedték ki a kezükből a vezetést, és fölényes sikert arattak a szerb bajnok ellen.

Az első hazai meccsére készült a MOL-Pick Szeged, erre az alkalomra pedig népes közönség várta a csapatokat már a bemelegítés alatt. A magas iramban kezdődött találkozó első gólját

Ilyés

szerezte egy átlövésből, azonban a Vojvodina tartotta a lépést a szegediekkel, hiába került többször is két gólos előnybe

Juan Carlos Pastor

csapata, a 10. percben döntetlenre álltak a felek. (5-5) Egy perccel később

Zubai

parádés lefordulása után újra a Picknél volt az előny, innentől kezdve pedig elkezdte fokozatosan növelni a különbséget a MOL-Pick Szeged, amihez nagyban hozzájárult

José Manuel Sierra

, aki elkapta a fonalat, és védések sorozatát mutatta be. Ennek köszönhetően a Vojvodina 9 percig nem tudott gólt szerezni, miközben a szegediek

Robledo

Ancsin

vezérletével a 23. percre kilenc góllal is vezettek. Juan Carlos Pastor edző a félidő felénél „sort cserélt”, a kezdőként lehetőséget kapó játékosokat

Vadkerti

és Sierra kivételével lehozta a spanyol mester, azonban ez meg sem látszott a csapat játékán. A B közép a 26. percben „számolhatott” az ellenfélre, kialakult a tíz gólos különbség. (18-8) Ezt még kettővel tudta megtoldani a MOL-Pick, így 20-8-al vonulhattak pihenni a felek. A második félidő is egy Ilyés góllal kezdődött, és újra az első 15 percben szereplő játékosok koptatták a parkettát, ám ezúttal a kapuban a lengyel

Wyszomirski

állt. A meccs ekkora már eldőlt, és ebbe a Vojvodina is kissé beletörődött, a Szeged azonban egyre „mutatósabb” akciókat vezetve tovább robogott, igazán okosan oldották meg a ziccereket Vadkertiék. A 38. percre már 15 gól volt a különbség a felek között, az 53. percben pedig már húszat számoltak a Vojvodinára. Igazi örömkézilabdává változott a meccs a végére, ahol csak a gólarány volt kérdéses. Végül 22 gólos győzelmet aratott a MOL-Pick Szeged, 39-17-re győzte le ellenfelét Juan Carlos Pastor csapata, amely végig magabiztosan kézilabdázott a szerb bajnok ellen. A felek szombaton, 16:30-tól újra megmérkőznek egymással az újszegedi sportcsarnokban.

Felkészülési mérkőzésen:

MOL-Pick Szeged – Vojvodina 39-17 (20-8)

Újszegedi sportcsarnok, 2000 néző

MOL-Pick Szeged:

SIERRA - Prodanovics 4, Balogh 2, Mindegía 3, Zubai 3, ILYÉS 5, Vadkerti 1. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic 1, Vranjes 3, Bombac 1, Robledo 4, ANCSIN 5, PARRONDO 4, Velky P. 3. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Vojvodina:

Kukobat - Sztankovics 3, Orbovics 4, Todorovics 1, Elezovics 4, Nikolics 1, Zsivkovics. Csere: Arszenics (kapus), Veljkovics, Perovics 1, Ivanovics, Marjanovics, Kankaras 1, Veszelinov 1, Grujicsics. Vezetőedző: Marko Sesum.