Labdarúgás: a bajnokaspiráns vásárhelyiek biztosan nyertek az újonc mártélyiak ellen

2014. augusztus 9., szombat

Egy héttel a bajnoki rajt előtt Vásárhelyen mérte össze erejét a bajnokaspiráns hazai gárda a megyei I. osztály újoncával, a Mártélyi SK-val.

A pályára lépő vendégcsapatban érdekességként az a

Szűcs Róbert

viselte a kapus szerelést, aki több, mint két évtizedet lehúzott Vásárhelyen előbb támadóként, majd később jobb oldali védőként. Amint kiderült a mártélyiaknak jelenleg

Bódai Imre

személyében egyetlen hálóőrük van, mivel a cserekapus,

Godó Ferenc

a felnőtt átigazolási időszak utolsó napján Békéssámsonra távozott. Bódai viszont családi okok miatt ezúttal nem állhatott a csapata rendelkezésére, így kényszerűségből az örök-ifjú játékos-edző állt a gólvonal elé. A vendégcsapat 16 fős keretében egyébként egyedül

Gáleg

nem volt a vásárhelyiek igazolt labdarúgója, így tulajdonképpen akár "kis HFC"-nek is nevezhető a Tisza-parti település együttese. A találkozó elején rögtön támadólag léptek fel a vásárhelyiek és még tíz perc sem telt el, amikor

Nikutovic Sasa

hanyattvetődéses ollózásával megszerezték a vezetést, 1-0. A folytatásban is maradt a hazai fölény, de gól csak az első félóra végén született, ekkor a

Szabó Dávid

szabadrúgását követő beívelésből

Rácz Dezső

fejelt a kapuba, 2-0. A nagy melegben az első játékrész utolsó negyedórájára visszavettek a csapatok az iramból, így a kapuk nem kerültek veszélybe. Szünet után rendkivül alacsonnyá vált a játék szinvonala, a vendégek keményen és gyakran szabálytalanságok árán állították meg a HFC próbálkozásokat, amelyekből azonban hiányzott az átütőerő. Az unalmasra sikeredett második félidőt a hajrában Szabó Dávid 25 méterről leadott lövése törte meg, a jól eltalált löket a kapu bal oldalába vágódott, 3-0. Az utolsó percekben többször is szépíthetett volna a Mártély, előbb

Máté Viktor

vezette rá a labdát

Gábor Viktorra

, de a vásárhelyeiek cserekapusa bele tudott ütni a lövésbe és a védők felszabadítottak, majd

Papp Zoltán

szabadrúgását ütötte bravúrral kapu fölé a fiatal hálóőr.

Felkészülési mérkőzésen:

Hódmezővásárhelyi FC - Mártély SK 3-0 (2-0)

Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: Kőhalmi A.

HFC:

Kovács K. - Király D., Kökény, Varga R. - Tóth J., Szilágyi, Bertók, Marton - Nikutovic, Rácz D., Szabó D.

Gábor V. (kapus), Brizik-Bodrogi I., Huszka, Juhász II. S.

Bódi Attila.

Mártély:

Szűcs R. - Jesenszki, Gáleg, Szentirmai, Brizik-Bodrogi T. - Papp Z., Barta Á., Keller Z., Tódor D., Hanga - Bakos Á.

Baranyi K., Máté V., Gábor P., Dudás B., Juhász G.

Játékos-edző:

Szűcs Róbert.

Nikutovic (9'), Rácz D. (28'), Szabó D. (82'). Bódi Attila:

"Az első félidővel elégedett voltam, abban az időszakban a játékosok megpróbálták megvalósítani azt, amit kértem tőlük. A második félidőre azzal küldtem ki a fiúkat, hogy játszanak kötöttségek nélkül, szabadon. Úgy néz ki, hogy ezt félreértették a fiúk, hiszen a szabad játék nem azt jelenti, hogy nem kell mozogni, nem kell futni, nem kell dolgozni, pedig ahhoz, hogy jó érzéssel, szabadon játszál és élvezd a futballt ezek elengedhetetlenül szükségesek. Ezek a hiányosságok a második félidőben eléggé érzékelhetően jöttek elő. Összegezve láttam egy olyan gólt, amelyről ha TV felvétel készült volna, akkor hetekig játszanák a sportadók, egyébként meg csak azért tudtunk három gólt rúgni, mert a Mártélynak "parádézott" a kapusa."

Szűcs Róbert:

"Mondhatnám, hogy a kapusok közötti különbség döntött, de félretéve a viccet, az első félidőben kishitűen, félénken játszottunk, szünet után a cserékkel megpróbáltam átalakítani a játékunkat, ami részben meg is hozta az eredményt. Ekkor már kicsit feljebb mentünk, de nagy helyzeteket csak a találkozó végén tudtunk kialakítani, amiből sajnos egyet sem sikerült értékesíteni. Mezőnyben jobb volt a HFC, látszik, hogy jelenleg sokkal előrébb járnak, mint mi. Külön szeretnék szólni a kapusgondjainkról, hiszen jelenlegi egyetlen kapusunk, Bódai Imre munkahelyi elfoglaltsága miatt várhatóan hetekig nem áll rendelkezésünkre. Nagyon keresünk egy ifjúsági korú kapust, hiszen már csak ilyen korú játékos igazolható, aki szeretné kipróbálni magát a megyei I. osztályban. Amennyiben nem sikerül kapust igazolnunk, akkor kényszerűségből egy ideig velem kezdődik majd az összeállítás."