Kézilabda: egy gól döntött az SZKKSE javára a felkészülési „visszavágón” + FOTÓK

2014. augusztus 1., péntek
SZS20140801_szkkse_bekescsaba_023

Egy góllal, 34-33-ra verte első hazai felkészülési mérkőzésén a Békéscsabát az SZKKSE. Marosán György tanítványai így visszavágtak a szomszéd megyéből érkező riválisnak az egy héttel korábban elszenvedett vereségért.

A végig rendkívül kiegyenlített találkozón a szegediek kezdtek jobban, kétgólos előnyük azonban hamar odalett, sőt, egészen a 11. percig kellett arra várni, hogy újra az SZKKSE-nél legyen az előny (7-6). A gólok felváltva potyogtak, egyik együttes sem tudott nagyobb arányban elhúzni riválisától. A csabaiak főleg a gyors lerohanásaikkal, ritmusváltásaikkal okoztak problémát a szegedi lányoknak, az igen magas iramú találkozón pedig szinte megállás nélkül küzdöttek a felek. A Marosán-csapat főleg átlövésekből, illetve

Dobó Mónika

kapus remek indításainak köszönhetően tudtak gólokat szerezni. A 14. percben jött a mérkőzés első kulcspillanata, amikor éppen egy indítást követően kimaradt a ziccer, köszönhetően a békéscsabai kapus bravúrjának – ezzel három gólra növelhette volna előnyét a Szeged, de erre csak három perccel később került sor, amikor Dobó Mónika is bemutatott egy bravúrt, és az ellentámadásból sikerült a meccs addigi legnagyobb különbségét elérni (11-8). A félidő hajrájában is sikerült tartania a tempót az első osztály újoncának, mi több, hét perccel a szünet előtt már négy gólos volt előnyük (14-10), azonban az Előre játékosai megrázták magukat a játékrész hajrájában, és gyors akcióiknak köszönhetően megfelezték hátrányukat a szünetre, így kétgólos szegedi fórral fordultak a felek (16-14). A második játékrészben egy kicsit bent ragadtak az öltözőben az SZKKSE játékosai, és gyorsan kiegyenlítettek a békéscsabaiak. A folytatásban sem változott meg alapvetően a játék képe: továbbra sem tudott megnyugtató előnyt kiharcolni sem a Szeged, sem a viharsarki csapat,bár az emberelőnyét sikerült kihasználnia

Marosán György

együttesének, és tartotta kétgólos vezetését (21-19). A 40. percben egy sajnálatos sérülés törte meg a meccs ritmusát: egy szerencsétlen ütközést követően a csabai játékosnak letört egy darab a fogából. A folytatásban a Békés megyeiek ismét ki tudtak egyenlíteni, okosan emelték át a félidőben beálló

Scholtz Andrea

kapust (23-23). Lassan az utolsó 10 perc következett, amikor megint sikerült három góllal ellépniük a szegedieknek, nem kis szerencsének köszönhetően, hiszen a beállóba betett labda továbbcsúszott

Selmeci Sarolta

kezéből, a kimozduló kapus mellett pedig a hálóban kötött ki a játékszer (26-23). A véghajrára a játékvezetők borzolták az edzők idegeit néhány ítéletükkel, mindkét oldalra születtek „érdekes” ítéletek, azonban ez mintha felpörgette volna a csapatokat, mert az utolsó 5 percre ismét magas iramot diktáltak a felek. Még egy perccel a vége előtt is döntetlent mutatott az eredményjelző (32-32), és az újabb szegedi előny is tiszavirág életűnek bizonyult, köszönhetően az értékesített csabai hétméteresnek. 33-33-as döntetlennel futottak neki a csapatok az utolsó fél percnek, a Szeged támadhatott a mérkőzés megnyeréséért, és

Marija Lojpur

értékesített ziccere beállóból azt jelentette, hogy egygólos sikerével visszavágott a múlt heti vereségért Marosán György csapata a Békéscsabának. A találkozót a helyszínen tekintették meg a Pick Szeged játékosai, többek között