Kajak-kenu vb: Kárász Annáék készülhetnek párosban a 200-as döntőre

2014. augusztus 8., péntek
Kajak-kenu vb - Nõi K-2 200 méter

Az előfutamokból két magyar egység biztosította a helyét a vasárnapi döntőben 200 méteren a moszkvai kajak-kenu világbajnokság pénteki versenynapján.

A legrövidebb táv első fordulójában mindössze három számban, női kenu egyesben és kajak párosban, valamint férfi kenu párosban lehetett egyenes ágon a döntőbe kerülni, ehhez egyformán az első helyet kellett megszerezni.

Lakatos Zsanettnek

ez nem sikerült, miután nagy csatában kikapott orosz riválisától és második lett, a

Lantos Ádám

duó azonban minden ellenfelénél gyorsabbnak bizonyult, így már készülhet a vasárnapi fináléra. A többi számban amolyan bemelegítésként szolgált az előfutam, igazi tétje nem volt. Kajak egyesben a friss Európa-bajnok

Kozák Danuta

és a két éve Londonban olimpiai hatodik

Dudás Miklós

is futamgyőzelemmel kezdett, míg a kenusok hasonló számában Nagy egy második hellyel mutatkozott be. A

Molnár Péter

,

Bán Kristóf

kajak páros negyedik lett. Ezek az egységek - akárcsak Lakatos - szombat délután a középfutamból biztosíthatják be finálés szereplésüket.

A további program (magyar idő szerint):

szombat:

500 és 1000 m-es döntők 9.00 200 m-es középfutamok 12.30 5000 m-es döntők 14.30

vasárnap:

500 és 1000 m-es döntők 7.25 200 m-es döntők 9.38 váltó előfutamok 13.00 váltó döntők 15.00