Labdarúgás: egy félidő alatt elintézte a HFC a SZVSE-t

2014. június 3., kedd
szvse_hfc_mj22

Már az első félidőben háromgólos előnyre tett szert a 28. fordulóban félbeszakadt mérkőzés pótlásán a Hódmezővásárhelyi FC, és végül magabiztosan verte a vendég Szegedi VSE csapatát.

Az első tíz percben mindkét gárda nagy iramot diktált, de a támadásokba sok hiba csúszott. A 12. percben megszerezte a vezetést a hazai együttes,

Szabó Márk

remekül adott

Varga Mátéhoz

, akinek beadását

Bernát Péter

fejelte 8 méterről a léc alá, 1-0. A gól alaposan megfogta a vendégeket, így a 16. percben növelhette volna előnyét a HFC, de előbb

Kökény

lőtt nagy helyzetben fölé. Változatos, jó iramú volt a találkozó, mindkét kapu gyakran forgott veszélyben, de a helyzetek kimaradtak. A 33. percben Szabó Márk már egy elveszettnek tűnő labdát mégis be tudott adni az alapvonalról, amit Varga Máté kapásból, nagy erővel lőtt a hálóba, 2-0. Két perc múlva már három góllal vezettek a vásárhelyiek, Varga Máté remek átadással indította Szabó Márkot, akinek pontos centerezését

Bernátnak

már nem volt nehéz a kapuba lőni, 3-0. A 40. percben egy jobb oldali Vasutas szöglet után

Bagi Tamás

került óriási helyzetbe, de 6 méterről leadott lövésébe

Vasas

kapus belevetődött. Két perc múlva a jobb oldalról kapura húzó Bagi ütközött Vasassal, akiről a labda szögletre pattant. A félidő hátralévő perceiben sorozatban rúghatta a szögleteket a vendég gárda, de ezek eredménytelenek maradtak. A szünetben három cserét is végrehajtott

Pécsek Tibor

és az új emberekkel stabilabbá vált a szegediek védekezése. Időközben kigyúltak a fények is, a játék viszont jelentősen ellaposodott. A vásárhelyieknél is jöttek a cserék, akik közül a 73. percben

Nagy András

szögletét

Rácz Dezső

fejelte fölé, majd Rácz előtt újabb lehetőség adódott, de ballábas lövését hárította a vendégek hálóőre. A hajrában mindössze két említésre méltó eseményt láthattak a nézők - akik között ott volt

Bódi Attila

a makóiak jelenlegi mestere, aki a hírek szerint nyártól már a HFC-t irányítja - a 78. percben

Major László

húzott kapura, de Kökénytől szorongatva ballal a jobb kapufa mellé lőtt, majd két perccel a lefújás előtt egy 18 méteres szegedi szabadrúgás a sorfalon erejét veszítve lett Vasas kapus zsákmánya. Összességében egy élvezetes első negyvenöt percet egy alacsony színvonalú, unalmas második követett, így a vásárhelyiek különösebb megerőltetés nélkül, megérdemelten szerezték meg a három pontot.

Labdarúgó megyei I. osztály 28. forduló, elmaradt mérkőzés pótlása:

Hódmezővásárhelyi FC - Szegedi VSE 3-0 (3-0)

Hódmezővásárhely. Vezette: Borbás Bottyán Aurél (Kószó Csaba, Juhász Mihály).

HFC:

Vasas - Grósz (Jesenszki 63'), Antal, Marton, Kökény, Varga R. (Huszár L. 85'), Szabó M., Varga M. (Kerepeczki 68'), Huszka (Nagy A. 55'), Molnár, Bernát (Rácz 70').

Lóczi István.

SZVSE:

Seres - Fülöp, Nagypál, Nagy Á., Törköly (Papp - a szünetben), Báló M., Simon (Ponyokai - a szünetben), Szántó (Mácsai 75'), Bagi (Major 55'), Busa, Kiss (Huszár D. - a szünetben).

Pécsek Tibor.

Bernát (12', 35'), Varga M. (33').

Huszka (22'), Grósz (27'), Jesenszki (82'), Kerepeczki (88'), ill. Báló M. (25'), Nagy Á. (67'). Lóczi István:

"Az első félidőben nagyon jó hozzáállással játszott a csapat, így gyorsan sikerült eldönteni a mérkőzést. Sajnos a szünet után elkényelmesedtünk, de ezért most nem tudom elmarasztalni a játékosokat."

Pécsek Tibor:

"Enerváltan, passzívan, akaratgyengén és hit nélkül játszottunk, aminek meg is lett az eredménye."