Vízilabda: hatodikként zártak a szegedi lányok + FOTÓK

2014. május 1., csütörtök
szeged_bvsc_019_ia

A nagyszünetben még vezetett a Szeged a BVSC ellen, azonban a második félidőnek csak a legvégén tudtak újfent betalálni Dalmády Szandráék, így elvesztették az 5. helyért vívott párharc második meccsét is.

A bajnoki 5. helyről döntő párharc második, szegedi felvonásán a vendég BVSC kezdett jobban, büntetővel és akciógólokkal kerültek rendre előnybe a házigazda Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem egységével szemben, ám Major Levente tanítványai rendre képesek voltak egyenlíteni, míg nem a második negyedben fordult a kocka: Árkosy Lilla és a három találatig jutó csapatkapitány, Dalmády Szandra találataival fordítani tudtak a szegediek a nagyszünetre (6-5). A folytatásban azonban megállt a tudomány: semmi nem akart összejönni az emberfórokat és büntetőt is hibázó hazaiaknak, miközben a Vasutasok sorra lőtték a gólokat - hozzá kell tegyük, a játékvezetők két, szabályosnak tűnő találattól is megfosztották a Szegedet. Az utolsó negyedben sem akart összejönni a hazai gól, egészen az utolsó pillanatokig, ám ekkorra már ötgólos volt a BVSC vezetése, belefért a kéksapkásoknak egy kozmetikázó találat. Petrovics Mátyás együttese 11-7-es szegedi győzelmével 2-0-ra hozta az 5. helyről döntő párbajt, így a pozíciót az elmúlt három évben birtokló Tisza-partiak idén a 6. helyre szorultak

Női vízilabda OB I alsóházi rájátszás az 5. helyért, 2. mérkőzés:

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - BVSC-Zugló 7-11 (2-2, 4-3, 0-4, 1-2)

Szeged, SZUE, 150 néző. Vezette: Homonnai Dániel, Vogel Gábor.

Tóth E. - Lengyel Dor., Lengyel A. 1, ÁRKOSY 2, Dalmády P., DALMÁDY Sz. 3, Lengyel Dom.

Miklós 1, Kovács D., Vidovics.

Major Levente.

BVSC:

HORVÁTH A. - GYÖNGYÖSSY 2, Leimeter 1, KELE 3/1, Tamás 1, Farkas 1, Illés 3/2.

Doroszlai V. (kapus), Takács, Mátéová, Szmodics, Dauda-Board, Bors, Varga V.

Petrovics Mátyás.

Emberelőny:

10/3, ill. 5/3.

Ötméteres:

1/-, ill. 3/3.

Tamás (30').

Az 5. hely sorsáról döntő párharcot 2-0-ra a BVSC nyerte.

Major Levente:

"Úgy jöttem a csapathoz, hogy megszerezzük az 5. helyet - ez sajnos most nem sikerült. Csak a második félidőben alakult ki a végeredményt jelentő különbség, ugyanakkor a két csapat között ekkora nincs jelenleg. A meccs képében benne volt számunkra a győzelem is, illetve jobb helyzetkihasználással az ellenfél futhatott volna utánunk."

VÉGE! 7-11 (2-2, 4-3, 0-4, 1-2)32' Utolsó perc, tét nélkül. Jöhet a BVSC. Nem tudnak gólt lőni a hazaiak ebben a félidőben. Elszórják a vendégek. Szmodics megy ki, ezt már kihasználja Dalmády Szandra! 7-11! Éltetik a drukkerek a szegedi lányokat. Itt a vége. 31' Dalmády Szandra lő a kapusba. Labdát szerez a szegedi egység. 30' Horváth kapus véd, továbbra sincs szegedi gól a második félidőben. Doroszlai Vanda érkezik a vendégeknél időkéréskor. Tamás kipontozódik, szegedi tájmaut. 29' A Szegednek sem sikerül. Vidovics második hibája. Illés lövését a blokk hárítja. 28' Újabb szegedi emberfór, Tamás megy ki, de nem sikerül kihasználni. Elhibázza a Vasutas is most. 27' Kovács Dóra ejtését szedi le a kapus. Farkas lő kapufát a rosszkézoldalról 26' Kele megy ki, Lengyel Anett lövése gyenge, védi a kapus. Kele nagy átlövése pattan a bal felsőbe, 6-11, eldőlt az 5. hely sorsa... 25' Miklós ellen ötös, Kele beveri, 6-10. Dalmády Szandrát gyötrik, nincs kiállítás. Lengyel Dominika is kap, neki sem jár a fór. Aztán kontra. III. negyed: 6-9 (2-2, 4-3, 0-4)24' Mátéovát szórják ki, időt is kér azonnal a Szeged. Előbb a szegedi fór, majd a támadóidő is lejár. Gyöngyössy centerből szerez gólt, amikor már majdnem megvolt a laszti a Szegednek, 6-9. Horváth még véd egy nagyot. 23' Tamást kiküldik, Dalmády Petra fölé durrant. Lengyel Dominikát állítják ki, időt kér Petrovics Mátyás. Illés kihasználja az emberelőnyt kapásoldalról, 6-8. 22' Borsot állítják ki Lengyel Dominika labdaszerzése után. Dalmády Szandra ugyan azonnal bevágja a szabadot, de kontra. Tóth véd. 21' Szélről beadott labdát centerből húznak rá a hazaiak, véd a kapus, Dalmády Szandra bekotorja, de 2 méteren belüli így, nem ér. Jó védekezés után kontra, jöhetnek a vendégek. 20' Kele a kapásoldalról lő át, 6-7. Eladoitt labda után jöhet a BVSC. Illés nagy lövését fogja Tóth Eszter. 19' Leimeter használja ki az utolsó pillanatban a fórt, 6-6. Kele ellen ötös, de Árkosy felsőlécre vágja a büntetőt. 18' Horváth nagy védése után hazai korner. Eladott labda után fordul a Vasutas. Dalmády Szandra megy ki. 17' Árkosy elhozza! Távoli szegedi lövés marad ki épp csak. Lengyel Dominika csíp el egy lasztit. II. negyed: 6-5 (2-2, 4-3)16' Szegedi korner egy védett lövés után. A bejátszás esélytelen. Mátéová átlövését akapufára tolja Tóth Eszter. Indít még, de Dalmády Szandrát eltüntetik a víz alatt, a labda a kapusé. 15' Időt kér a Szeged. Hamvába holt az akció. Mátéová kap centerben egy kiváló labdát, de Tóth lesáncolja a lövést! 14' Árkosy jó járatás után be is lövi a fórt! 6-5! Kontra Illés ellen. Lengyel Anett ellen is. Leimeter ellövi, felső léc, lecsapódik, egy helyben pörög... Tóth Eszter kiszedi, nem adnak gólt a sporik. 13' Dalmády Szandra lágy ejtése köt ki a kapuban, 5-4, először vezet a Szeged! Vidovicsen harcol ki egy ötöst a BVSC. Illés ezt is belövi, 5-5. Illést küldik ki. 12' Kontra után Dalmády Szandra indítja Lengyel Dominikát, aki aztán eltűnik a víz alatt, ötöst reklamál mindenki, de a sporik nem adják meg. Jól védekezik a Szeged. 11' Lengyel Anettet kiküldik a hosszú BVSC-támadás végén, majd időt kér a BVSC. A hazai B-közép kicsit zrikálja Petrovics mestert, aki ezt nem veszi zokon, a csapatával törődik. Aztán az ultrák Tóth Mártont és Juhász Zsoltot köszöntik. Farkas Kata lő át a figura végén, 3-4. Árkosy Lilla átlövésére nem számít a zuglói kapus, 4-4! Nagy gól volt ez is! 10' Kele lövése csattan a kapufán. Aztán kontra Dalmády Szandra ellen. 9' Másodszor is a BVSC-é a labda. Gyöngyössy centerből nem hibáz, 2-3. Emberelőnyben a Szeged, és ezt Lengyel Anett egy remek átlövéssel ki is használja! 3-3! I. negyed: 2-28' Kimarad a hazai támadás. Időt kér az ellenfél is. Tamás emel fölé. A hazai támadás Horváth kapusnál ér véget. 7' Dalmády Szandra kapásszélről leadott lövését szedi le a kapus. Lemegy a BVSC támadóidő. Időt kér Major Levente. 6' Tamás fölé lő. Lengyel Anettt a felső lécet találja el. Kontra, jöhet a Szeged. 5' Újabb kontra, Farkast küldik ki visszaúszáskor. Miklós centerből szépen, ahogy tanítják, amikor már lejár a fór, 2-2! Dalmády Petra faultja, ez a második. 4' Kontrát fújnak a zuglóiak ellen, megúszik Lengyel Anett, kihagyja a ziccert. 3' Tamás Viktória talál be, 0-2. Elakad a szegedi akció. 2' Kele lő fölé, Dalmády Szandra megúszik, 1-1! Fölé durrant a BVSC, támad a Szeged, Miklós centerből, véd a kapus. 1' Elhozza a BVSC a lasztit, máris ötmétereshez jut a vendég csapat Dalmády Petra ellen. Illés Henrietta belövi, 0-1. Lengyel Dominika lövését blokkolják. 17.00: Kis csúszásban vagyunk, a zsűriasztalnál az elektronikus adminisztrációval adódtak gondok. 16.55: A bemelegítés véget ért, utolsó kupaktanácsra gyűlnek edzőik köré a csapatok, miközben a hazai ultrák a ligetbeli bemelegítést követően javában hangolják a hangulatot. 16.50: Köszöntjük Olvasóinkat a SZUE partjáról, ahol rövidesen szurkolhatunk a szegedi női vízilabdásoknak a BVSC elleni helyosztó második meccsén! Kezdés: 17.00!Beharangozónk itt olvasható!