Vízilabda: rosszul kezdődött a rájátszás az OB I/B-ben

2014. május 28., szerda
vizilabda

A szegedi és a vásárhelyi pólósok is vereséggel kezdték a 7-12-dik helyért folyó rájátszást a vízilabda OB I/B-ben.

A hazai környezet ellenére is katasztrofálisan kezdte a ceglédiek elleni találkozót a Póló Suli és ezt kihasználva a vendégek másfél percnyi játék után már három góllal elhúztak. A hideg zuhany azonban felébresztette a hazaiakat és még a negyed vége előtt sikerült egyenlíteniük (6. perc: 3-3), sőt a második elején már szegedi vezetést mutatott az eredményjelző (10. perc. 4-3). A folytatásban is tovább tartott a Póló Suli lendülete (12. perc: 6-4). Ekkor azonban jött egy mélypont és a ceglédi vasutasok zsinórban három gólt lőve visszavették a vezetést (14- perc: 6-7). A harmadik negyedben felváltva estek a gólok, így a záró játékrész 9-9-es döntetlennel kezdődött. 10-10 után a befejező hét perc felért egy szegedi rémálommal, a vendégek öt gólt lőttek és így fölényessé tették győzelmüket. Tatabányán a jó erőkből álló hazaiak 3-0-ra elhúztak, de a vásárhelyiek a második negyed elejére még 3-2-re feljöttek. A folytatásban 5-2-re, majd a harmadik játékrészben 7-3-ra nőtt a tatabányai előny, amelyet a befejező negyedben lőtt újabb három góljukkal fölényessé tettek.

Vízilabda OB I/B rájátszás a 7-12. helyért, 1. forduló:

Szegedi Vízipóló Suli - Ceglédi Vasutas 10-15 (3-3, 3-4, 3-2, 1-6)

Szegedi Sportuszoda. Vezette: Pásztor A., Matajsz M.

SZVPS:

Balogh Á. - Varga P. 2, Török K. 4, Major L., Németh Z. 2, Tóth D., Éles V. 1.

Bognár B. (kapus), Sikovanyecz, Berkó Z., Zsigri B., Godó N., Török A., Lakatos M. 1.

Éles Vilmos.

Gólok emberelőnyből:

1/7, ill. 1/7.

Gólok ötméteresből:

2/2, ill. 0.

Tatabányai Vízmű SE - Hódmezővásárhelyi VSE 11-5 (3-1, 3-2, 2-2, 3-0)

Tatabánya. Vezette: Kun Gy., Jancsecz Gy.

HVSC:

Ujházi - Kapu T. 2, Szabó J., Orosz R., Fodor Á., Kristó V. 1, Barna T. 2.

Varga M., Csuka F., Gallyas E., Pölös G., könyves G.

Bertók Gyula.

0/6, ill. 0/3.

2/3, ill. 1/1.

Az 1. forduló további eredményei:

Honvéd Utánpótlás VSE - Szolnoki VSK 16-8. A 4. fordulóból előrehozott találkozón: Szolnoki VSK - Honvéd Utánpótlás VSE 12-10.

A 7-12. helyért folyó rájátszás állása:

7. Honvéd Utánpótlás VSE 2 1 0 1 26-20 3 8. Tatabányai Vízmű SE 1 1 0 0 11-5 3 9. Ceglédi Vasutas 1 1 0 0 15-10 3 10. Szolnoki VSK 2 1 0 1 20-26 3 11. Szegedi VPS 1 0 0 1 10-15 0 12. Hódmezővásárhelyi VSC 1 0 0 1 5-11 0