Labdarúgás: a végén "préselte" be a győzelmet az FK + FOTÓK

2014. május 17., szombat
fk_nagymagocs_mj 010

Majdnem vesztett két pontot az FK Szeged, de Németh szó szerint győzelembe préselte csapatát.

Az első félidő lagymatag, gyenge iramú játékot hozott, pontosabban játékot nem nagyon, inkább amolyan grundfocit helyzet nélkül. Két kapu előtti izgalmas esemény történt mindössze. A második játékrész pörgősebbre sikeredett. Az FK nem tudott iramot diktálni, hiába dominált a 90 perc alatt, a Nagymágocs előtt pedig le a kalappal, hiszen annak ellenére, hogy szinte biztos kiesők, maximális bedobással küzdöttek és csak centiken múlott az egál. Az FK többször eldönthette volna a meccset, de a gólszerzés nehézségéről mindent elmond a győztes találat, amit majdnem a kapussal együtt préselt be Németh.

Labdarúgó megyei I. osztály 27. forduló:

FK 1899 Szeged - Nagymágocs SE 2-1 (0-0).

Felső Tisza parti stadion, műfű. Vezette: Bálint Attila (Tóth Ádám, Nagy Gábor).

FK 1899 Szeged:

Brunczvik - Degovics, Szecska, Turján, Németh, Gyurkovics, Imre (Boldizsár 89'), Forró, Lajkó (Csuka 70'), Szőcs (Péter-Szabó 65'), Varga (Dóra J. 58'). Megbízott edző: Dóra János.

Nagymágocs:

Kovács - Sándor L., Takács Á., Takács B., Makai, Sándor Z., Szepesi, Markovics I., Szarvas, Markovics N., Labádi. Edző: György István.

Szőcs (52'), Németh (87'), illetve Szarvas (80').

Varga (29'), illetve Sándor L. Dóra János:

"Nyögvenyelős győzelmet arattunk, nehezen sikerült megszereznünk a 3 pontot, a rossz játék ellenére, a szimpatikus és kulturált ellenfelünk nagy munkára késztetett minket, sok sikert kívánok nekik."

György István:

"Tisztes helytállásban bíztam, amiből majdnem pontszerzés lett, így is gratulálok a csapatomnak a hozzáállása miatt, a hazaiknak pedig a győzelemhez."

91'
Vége.
90'
Egy perc a ráadás.
89'
Imre helyén Boldizsár.
87'
GÓÓÓL! Imre szabadrúgása került Németh elé 5 méternél, aki egymás után kétszer is a kapusba rúgta, végül sikerült bepréselnie. 2-1
85'
Nyom a Szeged, kinyíltak Szecskáék, figyelni kell a vendégkontrákra, melyből a legutóbb a 16-os előtt állítottak meg egyet.
81'
Gyurkovics hatalmas helyzetben. Egy az egybe került a kapussal szembe, de Kovács kezébe lő 6 méterről.
80'
GÓÓÓL! Egyenlít a Nagymágocs. Szarvas tört be balról, egyedül vitte Brunczvikra és a hosszú oldalba passzolta el a kapus mellett.
79'
Dóra nagy helyzetben. Előbb nem tudja átemelni a kapust, majd kapura tekeri, de elakad egy védőben.
77'
Egy jobb oldali beadást fog meg másodjára a szegedi kapus.
76'
Labádi távoli bombáját öklözi Brunczvik, a labda Makai elé került, de a támadó már lesen állt.
74'
Csuka szögletét öklözte ki a léc alól Kovács.
70'
Lajkó helyén Csuka.
69'
Forró jobb oldali tekerését fejeli kapura 7 méterről Dóra egy méterrel mellé.
67'
Forró próbálkozott távolról, kevés sikerrel.
65'
Szőcs helyett Péter-Szabó jött fel.
62'
Gyurkovics lőtt 16 méterről, de kapuscsemege lett a gyengécske löketből.
59'
Forró szabadrúgása pattant meg a sorfalon, Kovács pedig szögletre ütötte, a sarokrúgásról centikre maradt csak le Turján a jobb kapufánál.
58'
Dóra János ment be, Varga jött le.
57'
Sándor L. reklamált egy lapért.
55'
Brunczvik ölében landol egy bal oldali beadás.
52'
GÓÓÓL! Forró ugratta ki Szőcsöt középen a 16-oson, a kék-fekete támadó a léc alá verte be bőrt. 1-0
51'
A félidő első szöglete a vendégeké, a rövidről Németh fejeli ki.
46'
Pörög a labda.
45'
Félidő. Egy eseménytelen 45 perc hajrájára érkezett meg két helyzet, reméljük a folytatás mozgalmasabb lesz.
43'
Egy jobb oldalról érkező beadásra fordul rá Sándor Z., és kapásból szép lövést ereszt meg 14 méterről, Brunczvik bravúrral, gyors vetődéssel hárít.
41'
Imre jobb oldali szabadrúgását fejeli meg a hosszún Turján, de Kovács jól zárj a szöget és véd.
39'
Sándor Z. lő 30 méterről, egy méterrel fölé, a másik oldalon Varga is próbálkozik 20 méterről, de eltöri a labdát.
37'
Nem igazán alakul ki tetszetős játék, ide-oda pattog a labda a középpályán, néha egy indítással próbálkozik az FK.
32'
Imre 22 méteres szabadrúgása csúszik fölé a sorfalon.
30'
Szőcs labdájával lép ki bal oldalon Varga, kissé kisodródva lő, épp fölé.
29'
Varga reklamálásért sárgul be.
28'
Imre 28 méteres szabadrúgását fogta vetődve Kovács.
25'
Az első helyzet. Imre jobb oldali szögletét röviden öklözte ki Kovács, a hosszún Varga próbálta a lehulló labdát kapura fejelni, de fölé stukkolt.
21'
Mindkét csapat nagyon zártan és fegyelmezetten védekezik, egy-egy felíveléssel próbálják a védőfal mögé játszani a labdát a felek, teljesen eredménytelenül.
16'
Továbbra is középpályán folyik a játék, a szegedi bejátszásokat sikerül egyből kivágniuk a vendégvédőknek.
11'
Markovics I. jobb oldalsó szabadrúgását húzza le Brunczvik.
9'
Imre szöglete szállt be veszélyesen, de elsuhant a labda a támadók előtt.
7'
Nem forognak veszélyben a kapuk, az FK irányít, de a Nagymágocs is vezetett két kontrát, az utóbbinál Brunczviknak kellett bedobásra kirúgnia a hosszú indítást.
2'
Varga távoli lövése pattan szögletre. A sarokrúgásnál szabálytalanságot fújnak kifelé.
1'
A hazaiak kezdtek.
18.55: Felvonulnak a csapatok, a hazaiak fehér felsőben, fekete nadrágban játszanak, a vendégek kék-piros összeállításban. 18.45: Üdvözlet a Felső Tisza parti stadionból, a csapatok melegítenek, végre a hosszú, esős napok után a lemenő nap sugarai adnak egy kis meleget. A mérkőzés és a közvetítés Bálint Attila sípjelére 19 órakor kezdődik!

Négy fordulóval a megyei I. osztály zárása előtt az FK 1899 Szeged 30 ponttal a tizedik, és ha feljebb akar lépni a tabellán, mindenképpen le kell győznie a Nagymágocsot. A vendégek 11 pontjukkal az utolsó helyen állnak, és amennyiben el akarnak onnan kerülni, bravúrokra lenne szükségük. A kék-feketék a favoritok, ám nem szabad lebecsülni a masszív látogatókat, kemény meccsre van kilátás. Emlékeztetőül: ősszel Nagymágocson 2-0-s szegedi győzelem született, akkor Péter-Szabó Tamás és Dóra Tamás volt eredményes. Ugyanakkor érdemes megemlíteni, a mágocsiak az előző bajnokságban 0-0-s döntetlent brusztoltak ki a Felső Tisza parton, így a diszkoszvetősök nem mehetnek biztosra ezen a villanyfényes derbin.