Labdarúgás: Dunaharasztiban elszállt a szegedi aranyremény

2014. május 4., vasárnap
gyula_szeged_2011_06_gs

Hiába támadott többet a Szeged-Grosics a Dunaharaszti ellen, ellenfele jobb volt ma a helyzetkihasználásban.

Labdarúgó NB III Közép csoport 26. forduló:

Dunaharaszti MTK - Szeged 2011-Grosics Akadémia 2-1 (0-1)

Dunaharaszti, Dunaharaszti MTK Sporttelep, 200 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Szalai Dániel, Szécsényi István).

Dunaharaszti:

Szappanos - Varga, Ughy, Rétsági, Dallos, Lázár (Kocsis 67'), Lengyel, Gacsal, Renecsák, Dabasi, Miholics. Vezetőedző: Króner Péter.

Szeged-Grosics:

Molnár – Kéri, Szabó Cs. (Dombai 60'), Farkas, Zabari, Markovic, Máté, Zelenyánszki (Kovács 74'), Bartyik, Ács, Germán.

Nyilas Elek.

Gacsal (59'), Rétsági (82'), illetve Germán (17')

Kocsis (86'), Szappanos (92'), illetve Máté (51'), Zelenyánszki (61'), Zabari (81').

93'
Vége a meccsnek. Ezzel a vereséggel valószínű, hogy elszálltak az aranyremények, hiszen már kétszer kellene kikapnia és egyszer ikszelnie a Soroksárnak a következő négy hétben, amire az éves teljesítményét és az erőviszonyokat tekintve minimális az esély.
92'
Szappanos kapus kapott lapot időhúzásért.
90'
3 perc a ráadás.
86'
Kocsis labdaelrúgásért kapott lapot.
85'
Dombai 17 méterről eleresztett bombája a bal kapufa fölött suhant el.
82'
GÓÓÓL! Hidegzuhany. Egy kontrát követően jutott szöglethez a hazai gárda. Gacsal ívelt be, a 11-es ponton pedig szabadon maradt Rétsági, aki félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt. 2-1
81'
Egy akasztásért Zabari kapott sárgát.
77'
Folyamatosan a Dunaharaszti térfelén a labda, de nem sikerül veszélyes akciót kidolgoznia Markovicéknak.
74'
Zelenyánszki helyén Kovács.
71'
Bartyik bedobása Germán elé került, ő a 11-es pontról Mátéhoz passzolt, aki telibe lőtte a kapust.
67'
Lázár helyett Kocsis a pályán.
66'
Germánt figyelmeztetik szövegelésért.
61'
Zelenyánszi besárgul.
60'
Szabó Cs. helyén Dombai.
59'
GÓÓÓL! A szegedi védelem hibáját kihasználva Gacsal lecsap a labdára, és 13 méterről aki a kapu bal oldalába passzol. 1-1
57'
Lázár távoli bombája szállt alig fölé.
55'
Bartyik jobb oldali beadását Germán lábáról szedte le a hazai kapus.
51'
A félpályán utánrúgásért Máté kapott lapot.
50'
Nagy elánnal kezd a Dunaharaszti, nekiesik a Szegednek, de nincs átütés a támadásokban, könnyen blokkolnak a vendégvédők.
46'
A hazaiak megkezdték a félidőt.

46'
Kitört a szünet.
45'
Az első hazai szöglet. Lengyel beadása a hosszúra száll, könnyedén tisztáz a Szeged.
43'
Teljesen betömörült a hazai csapat a saját védő harmadába, a Szeged-Grosics a széleket nem tudja megbontani, bejátszásokkal operál, egy-egy emelést is lehetett látni, de folyamatosan jönnek vissza a labdák a bekkekről.
38'
Ismét kemény küzdelem a labdáért, a Szeged nyom, de bármikor robbanthat egy-egy veszélyes kontrát a Dunaharaszti.
33'
Szép szegedi támadás. Zelenyánszki középről ívelt hosszan a bal oldalon elfutó Ács elé, aki egyedül tört kapura, de a védők az utolsó másodpercben tisztáztak előle.
28'
Dabasi a baloldalon futott el, Mihalics elé tálalt, aki az öt és felesen belül lövésre próbált fordulni, de Molnár nagy bravúrral hárított: lelopta a labdát a lábáról.
25'
Szürke mezőnyjáték folyik a két 16-os között, melyben főleg a Szeged-Grosics dominál.
20'
A hazai szurkolók egy játékvezetői ítéletet vitattak vehemensen, egy védőn megpattanó szegedi lövés gurult az alapvonal felé, Szappanos rávetődött, a partjelző a túloldalról behúzta, hogy kinn volt. A szögletet végül Ács tekerte be, de sikerült kifejelnie a Dunaharsazti védelemnek a labdát.
17'
GÓÓÓL! Zelenyánszki bal oldali, újabb nagy bedobása után Bartyik fordult rá a labdára, a középpályás a 16-os vonalán álló Germánnak passzolt, aki laposan a kapu bal oldalába lőtt. 0-1
12'
Kéri passzolt Bartyikhoz, ő az oldalvonal mellől a 16-oson álló Zelenyánszkinak továbbított, aki a kapus kezébe emelt.
8'
A mély talaj ellenére sikerülnek a passzok, a Szeged elkezdte játszani gyors átadásokkal tűzdelt játékát, de azért oda kell figyelni, meg-megcsusszan a bogyó.
3'
Zelenyánszki bedobása az öt és feles vonalánál Germán elé került, aki kicsivel passzolta csak mellé.
1'
Zelenánszky passzával indul a játék.

17.28:

Kezdéshez készülődnek a játékosok. A hazaiak tiszta kék szerelésben, a vendégek pedig fehérben küzdenek majd. Lehet, hogy hamarabb is kezdünk.

17.20:

A melegítés hamarosan véget ér, a srácoknak fel kell pörögniük, hiszen nem árulunk el azzal titkot, hogy mindenki abban reménykedett, hogy a Videoton odahaza megfogja a rivális Soroksárt, de nem így történt, ez pedig kissé letörte a kék-feketéket, akik már csak abban bízhatnak, hogy az éllovas hátra lévő 4 meccséből Gyulán és itt, Dunaharasztiban veszíthet pontokat. De mivel profi gondolkodású játékosokról van szó, biztos, hogy minden más gondolatot elűztek a fejükből: csak a hamarosan induló derbire koncentrálnak.

17.10:

Üdvözlet a Dunharaszti - Szeged-Grosics bajnokiról. A kétnapos eső itt is megtette hatását, az egyébként jó minőségű gyep fel van ázva, néhol kisebb tócsák is állnak, viszont jó hír, hogy a felhők már feloszlottak: Dunaharasztiban 16.45-körül kisütött a nap.