Kosárlabda: hosszabbítás után szenvedett vereséget a Kosársuli Veszprémben

2014. május 12., hétfő
vasarhelyikosarsuli

Tulajdonképpen tét nélküli találkozót játszott Veszprémben a Vásárhelyi Kosársuli gárdája, hiszen tizediknél rosszabbak már nem lehetnek Kukláék, a kilencedik helyezés megtartásához viszont - lehetőleg 12 ponttal - le kell győzniük a bajaiakat és lehet ünnepelni a szombati hazai összecsapás után.

A veszprémi mérkőzés első négy percének enyhe hazai fölénye (9-6) után beindult a Vásárhely. Előbb

Gruda

Vas

, majd

Vejinovics

kosaraival 9-17 lett az állás. A következő időszakban a Kosársuli nem védekezett ugyan jól, de kiválóan támadott. A csereként beállt Kukla foghatatlan volt, így 31 pontot sikerült idegenben termelni, igaz a 23 kapott sem volt kevés. A második negyedben

Szlávikkal

nem bírtak a vendégek, így némileg csökkent az előny (31-35, majd 36-42). A Kosársuli támadásai már nem voltak olyan sikeresek, mint az előző játékrészben, de szerencsére mindenki betalált egyszer-kétszer. A 41-46-os vezetés idegenben, hosszú utazás után igen jó félidei eredménynek számított. Szünet után - nem először a bajnokságban - "bentmaradt" a csapat az öltözőben. Az öt perc alatt összehozott 0-14 érthetetlen volt, főleg időkérés, cserék, védekezés váltások után. 55-46 állt a táblán, amikor felébredt a csapat.

Kukla

és Vas támadásban,

Mócsai

Varga

védekezésben jeleskedett. A hazaiak mindent megpróbáltak, de csak büntetőből tudtak betalálni. A negyed végén Vejinovics büntetőivel sikerült is kiegyenlíteni (61-61). Az utolsó játékrész elején felváltva estek a kosarak, de a Veszprém vezetett (70-66). A folytatásban remekül védekeztek a vásárhelyiek, három perc alatt csak 1 pontot kaptak, míg támadásban Kukla fantasztikus volt, harmadik triplájával a 39. percben 71-77 lett az eredmény. Az utolsó másfél perc viszont rémálom volt a Kosársuli számára. A nyugodt labdatartás, és büntetők kiharcolása helyett eladott labdák, pályáról való kilépések, lépéshiba, elhibázott triplák követték egymást. A hazaiak a sírból hozták egálra a meccset (77-77), amit azután a hosszabbításban már simán nyertek.

Férfi kosárlabda NB I/B keresztbejátszás a 9-16. helyezésért, 6. forduló:

Veszprémi Egyetem - EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 90-83 hosszabbítás után (23-31, 18-15, 20-15, 16-16, 13-6)

Vásárhely:

Vejinovic 20/12, Czibere 6, Vas P. 14/6, Varga D. 2, Gruda 10. Csere: Kukla 21/9, Mócsai 6, Rostás I. 4, Grezsa. Edzők: Elek András, Utasi Gábor. Elek András edző:

"A Veszprém három (volt) "A" csoportos játékosával nem bírtunk, de ezt a meccset egyértelműen mi vesztettük el. A végjátékunk egyenesen döbbenetes volt. Utolsó hazai meccsünkön, szombaton a Hódtóiban meg kell vernünk a Baját."

A 6. forduló további eredményei:

Sopron KC-Sportiskola - Konecranes-Salgótarjáni KSE 65-83, Bajai Bácska FKE - MKB-Euroleasing Vasas 90-88. A Soproni MAFC-NYME - Bp. Honvéd SE találkozót május 31-én játszák le. Az előző fordulókból elmaradt Konecranes-Salgótarjáni KSE - Bajai Bácska FKE mérkőzésre május 13-án kerül sor, míg a Soproni MAFC-NYME - MKB-Euroleasing Vasas találkozó új időpontja még nem ismert.

A bajnokság állása:

9. EnterHód Vásárhelyi Kosársuli (28 mérkőzés 19 győzelem 9 vereség) 0,84%, 10. Bajai Bácska FKE (27 - 18 - 9) 0,83 %, 11. Sopron KC-Sportiskola (28 - 15 - 13) 0,77%, 12. Bp. Honvéd SE (27 - 14 - 13) 0,76%, 13. Konecranes-Salgótarjáni KSE (27 - 14 - 13) 0,76%, 14. Veszprémi Egyetem (28 - 13 - 15) 0,73%, 15. Soproni MAFC-NYME (26 - 11 - 15) 0,71%, 16. MKB-Euroleasing Vasas (27 - 9 - 18) 0,67%.