Kosárlabda: győztesen szállt ki a soproni hullámvasútból a Kosársuli

2014. május 5., hétfő

Megkezdődött a keresztbejátszás második fele az NB I/B-s kosárlabda bajnokságban. A 9-16. helyezésért folyó küzdelemben a listavezető vásárhelyiek hullámzó teljesítménnyel is nyerni tudtak soproni riválisuk ellen.

Szomorú eseménnyel, a nemrég elhunyt egykori legendás vásárhelyi edző,

Faragó István

emlékére tartott egyperces néma megemlékezéssel kezdődött a találkozó. A feldobás után pillanatok alatt elhúzott a Kosársuli (2. perc: 8-0) és az 5. perc végére tíz pontra (17-7) nőtt a két csapat közötti különbség. A negyed folytatásában tovább nőtt a hazaiak előnye (9. perc: 25-11), ami nagyarányú hazai sikert sejtetett. Ezért is volt érthetetlen, hogy a második negyedben megtorpantak a vásárhelyiek (14. perc. 29-18) és ezt kihasználva fokozatosan zárkóztak a vendégek (18. perc: 35-29). A harmadik negyedben - főleg az ebben a játékrészben 12 pontot, köztük két triplát dobó

Kukla Zsolt

vezérletével ismét magasan száguldott a Kosársuli hullámvasút (23. perc: 49-33) és ez a 16 pontos előny a negyed végére is megmaradt. Az utolsó negyed a legutóbbi hazai találkozóhoz hasonlóan megint igen gyengére sikeredett a hazaiaknak. A kintről is bátran és jól dobó vendégek a játékrész közepére három pontra (63-60) feljöttek, ekkor azonban rákapcsoltak a vásárhelyiek és Varga, Czibere, Rostás Imre és Vas kosaraival újra elhúztak (37. perc. 76-63). A hajrában még egyszer nekirugaszkodott a Sopron, Karácsonyi és Jávor pontjaival 80-76-ra felzárkóztak, de a fordításra már nem maradt esélyük.

Kosárlabda NB I/B: keresztbejátszás a 9-16. helyért, 5. forduló:

EnterHód Vásárhelyi Kosársuli - Soproni MAFC-NYME 83-76

(25-12, 14-19, 23-15, 21-30) Hódmezővásárhely, 250 néző. Vezette: Varga Z., Lövész Cs., Borgula Gy.

Vásárhely:

Vejinovic 9/3, Czibere Z. 13/12, Vas P. 11, Varga D. 12, Gruda 6. Csere: Kukla 14/6, Nyilas 5/3, Mócsai 2, Rostás I. 9, Rostás G. 2. Edzők: Elek András, Utasi Gábor.

Sopron:

Karácsonyi 18/6, Jávor 18/9, Balogh G. 11/3, Kovács B. 5, Csaplár-Nagy 7. Csere: Nagy G. 12/6, Dobrovics. Edző: Barlai Tamás. Elek András:

"Hiába vezettünk nagy különbséggel, nem tudtunk felszabadultan játszani. az utolsó negyed ezúttal is tragikus volt, bár így legalább izgulhattak a nézők."

Az 5. forduló további eredményei:

Bp. Honvéd SE - Veszprémi Egyetem 75-66, MKB-Euroleasing Vasas - Sopron KC-Sportiskola 77-86. A Konecranes-Salgótarjáni KSE - Bajai Bácska FKE találkozót május 13.-án játszák, míg a 4. fordulóban a pálya síkossága miatt félbeszakadt Soproni MAFC-NYME - MKB-Euroleasing Vasas találkozónak egyelőre nincs új időpontja.