Kézilabda: sima győzelmével vezet a Veszprém a döntőben

2014. május 7., szerda
Férfi kézilabda NB I - MVM Veszprém - Pick Szeged

Negyedórán át tartotta a lépést a Veszprémmel a Pick Szeged, azután képtelen volt megbirkózni a házigazdák védekezésével a Tisza-parti csapat, és sima vereséget szenvedett.

A két gárda idén már túl volt egy döntőn: a Magyar Kupában a Veszprém legyőzte a Szegedet, és a mostani, NB I-es szezon után a Tisza-partiakra az EHF Kupában, a riválisra pedig a Bajnokok Ligájában vár négyes döntő. A hazaiaknál nem játszhatott a kapus Fazekas és az átlövő Dzsamali, a túloldalon Källman hiányzott sérülés miatt. A védekezéssel alig foglalkoztak a csapatok, eleinte szinte minden támadás góllal zárult, így aztán fej fej mellett haladtak. Az első kapusvédés a 13. percben történt, aztán a szegedi Ancsint állították ki, de elszakadnia ekkor sem sikerült a Veszprémnek. Amint feljavult a hazaiak kapusteljesítménye, először sikerült két góllal vezetniük (23. perc: 10-8), és azonnal időt kért a Szeged, de változatlanul nem ment jól nekik a játék, és hatgólos lett a különbség a szünetre. A második félidő eleje sem hozott változást, a szegediek az "öltözőben maradtak", a 35. percben már 19-11 volt az állás. Amikor már teljes volt a káosz, és tartani kellett a kétszámjegyű lemaradástól, időt kértek a vendégek, pedig több mint negyedóra még hátra volt. Nem kerülte el a végzet a Szegedet, a 47. percben 24-14 lett, és a hajrában sem volt azonos szinten a két gárda. A Szeged 2007 óta képtelen nyerni Veszprémben.

Férfi kézilabda NB I döntő 1. mérkőzés:

MKB-MVM Veszprém - Pick Szeged 30-21 (15-9)

Veszprém, Veszprém Aréna, 4000 néző. Vezette: Kékes Csaba, Kékes Pál.

Veszprém:

ALILOVIC - RUESGA 6, Sulic 2, Schuch, NAGY L. 4, Terzic, Ugalde 3.

Borbély (kapus), ILIC 7/3, Iváncsik T. 1, Gulyás, Vilovski 3, Iváncsik G. 4., Mocsai, Ligetvári.

Carlos Ortega.

Pick:

Mikler - Ancsin, Balogh 5, Mindegía 2, Zubai, Prce, Kekezovity 2.

Tatai (kapus), Blazevic, Ilyés 4, Vranjes 2, Parrondo, Larholm 5/4, Vadkerti 1, Lasica.

Juan Carlos Pastor.

3/3, ill. 4/4.

8 perc, ill. 6 perc.

Az egyik fél két győzelemig tartó párharcának állása: 1-0 a Veszprémnek.

VÉGE!

60'

Áll az Aréna, vastapsot kap a Veszprém, a Pick pedig készülhet a második meccsre. Ruesga lövése kapufa, Tatai majdnem bevédi, kiüti, a spanyol összeszedi, belövi az üres kapuba, 30-21. Ez a vége is, felejtsük el gyorsan.

59'

Iváncsik Tamás első gólja, 29-20. Ilyés tör be, ez is hetes. Larholm belövi, 29-21.

58'

Sulicra kijön a figura, fölé lő. Balogh ziccere hetesre cserélődik, Larholm belövi.

57'

Semmit nem ér az emberelőny, ha a csapat eladja a labdát... Terzic lövését védi Tatai. Mindegía kihagyja a magáét.

56'

Ortega beveti az ifjakat: a kapuba Borbély Ádám, mezőnybe Ligetvári. Kiállítás a hazaiaknál.

55'

Vadkertit nem sikerül indítani. Vranjes most érvényeset lő, 28-19!

54'

Vranjest lefogják, takarásból lő gólt, de nem ér. Balogh lövését Alilovic hárítja ismét.

53'

Ruesga lövése kipattan, két ember között Sulic szedi össze, nem is hibáz, 28-18

52'

Ilyés kilövi a kapu hosszú oldalát, tartja a tízet a Pick, 27-17. Vranjes indul, első gólja, 27-18.

51'

Ruesga bokamagasságból suhint egy gólt, 27-16.

50'

Mindegía elképzelés nélküli bejátszása Alilovicnak...

49'

Ünnepel a veszprémi tábor. Tatai véd nagyot.

48'

Parádézik a Veszprém, Nagy László a sztár most, 26-15. Ilyés gólja kozmetikáz, 26-16.

47'

Iváncsik Gergő indul, megalázó gól, tízközte, számolnak a veszprémiek, 25-15...

46'

Balogh lő nagy gólt, 23-15! Nagy László hatalmas gólja, Mikler csak nyomozza a lasztit, de mi is...

45'

Zubai hetest harcol ki, Larholm belövi, ez legalább megy a svédnek, 22-14. Nagy harcban a Pick, hogy tízen belül maradjon. Ilic ver meg mindenkit, 23-14.

44'

Ruesga perdül, majd a piruett után blokkot lő.

43'

Szinte lepattan a Pick a veszprémi falról. Larholm tehetetlen, Balogh rossz lövése.

42'

Vadkerti hagyja ki a ziccert, Nagy László is. Szegedi kapufa. Iváncsik Gergő indulhat, 22-13... Időt kér Pastor, hogy összekaparja a gyengén muzsikáló Picket.

41'

Padló: Ilic tör be, ismét nyolcközte, 21-13. Prce kapufát lő... Nem váltja be a hozzá fűzött reményeket a bosnyák átlövő.

40'

Iváncsik Gergő kap hát mögötti passzt a fennakadó Ruesgától, szélről lő gólt, 20-13. Balogh elszórja a labdát.

39'

Teljesen tanácstalan 6 az 5 ellen a Szeged, hihetetlen. Alilovic véd végül, amikor lövéshez jut a Pick.

38'

Larholm emberelőnyben lő mellé. Ilic nagy lövését már Tatai véd.

37'

Zubai gólja nem ér, szabaddobás. Iváncsik Tamás nem engedi a szabadot, kiállítják.

36'

Nagy lövése pattan meg a blokkon. Vadkerti lerohanás végén, 19-13.

35'

Iváncsik Gergő kap indítást, 19-11. Larholm, 19-12.

34'

Nagy harcol ki hetest, Mikleren Szeged szeme. Ilic ettől még beveri, 18-11. Prce mellé lő.

33'

Larholm belövi, 16-10. Nagy válaszol, 17-10. Balogh rátalált a góllövő kezére, 17-11.

32'

Nem bír a hazai védekezéssel a Pick, Zubai nem kap labdát. Vilovski gólja, 16-9. Zubai fölé pattint, de hetes.

31'

A Veszprém kezdi a második félidőt. Nagy lő, nagyot véd Nagyot védve Mikler.

SZÜNET!

30'

Lépéshiba elől, ha a Veszprém góllal fejezi be a félidőt, akkor biztosan elszállt a meccs a Picknek... Időt kér Pastor mester. Ilic mellé durrant. A remények így sem rózsásak...

29'

Balogh lövése blokkról pattan ki. Mindegía lépéshibája. Nincs veszprémi indítás. Ilic átlő, 15-9.

28'

Larholm lök, két perc ez is, meg hetes. Ilic belövi, 14-9.

27'

Vilovszki löketét védi Mikler! Prce lő, de Alilovic véd.

26'

Vranjeshez nem jut el a labda, Ugalde rohan le, 13-8. Ezek most kemény pofonok. Balogh rázza meg a fejét, 13-9!

25'

Mindegía lövése fölé... Terzic beviszi a közteötöt, de nem adják meg, ellépte. Gulyás lövését védi Mikler!

24'

Ancsin durrant fölé, aztán belenéz Schuch alkarjába, kis ápolás. Ruesga újabb gólja, 12-8. Ancsin kihagyja.

23'

Mindegía lövését is fogja a hazai kapus. Vilovski ziccere védhetetlen, 10-8. És időt kér a spanyol mester. A szegedi. Rossz a bejátszás, Ugalde lerohan, 11-8.

22'

Balogh cselei, Alilovic lesz a mumusa, ezt is védi a horvát kapus. Marad a Picknél, Prcét viszik földre. Passzívba hajlik a Pick.

21'

Balogh belemenése. Sulic eljátszotta, hitelesen. Ruesga tényleg belemegy, a labda meg bemegy, ezt megadják, 9-8.

20'

Kekezovity a szélről kíméletlenül! 8-8! Nagy gyenge lövése, Miklernek csemege, ez az első védése a leendő veszprémi kapusnak.

19'

Balogh kap rossz passzt, azaz nem kap labdát. Vilovski adja el.

18'

Nem tud lerohanni a Szeged, pedig a Veszprém elcserélte magát. Sulic lekapja Prce fejét, két perc, másodszor.

17'

Ugalde gólja, 8-7. Ilic elszórja.

16'

Alilovic is félelmetes, Balogh rémültében mellé lő. Hazai belemenés.

15'

Kekezovity a repülő kapus. Mindegía lő át a falon, Alilovic ismét véd. Mindegía sántikál. Ugalde ejt ziccerben, megijed Miklertől, felső lécet talál.

14'

Balogh cselez, Alilovic bravúrja. Ruesga csuklik össze, amikor neki megy Ancsinnak, majd eljátssza a hattyú halálát, Ancsin kap két percet. Ruesgán segít a gyógyvíz, szerencsére. Sulic ziccere rossz.

13'

Nagy hetest harcol ki. Ilic beveri, 7-7.

12'

Nagy László lő érvénytelen gólt, legázolja Zubait, de nem ezért fújnak. Nagy góllal javítja a nemgólt. De ez sem gól! Mikler indítja Mindegíát, 6-7!

11'

Ruesga csípőből lő, 6-5 már oda. Lőnek a spanyol tüzérek, Mindegía válaszol nagy lövéssel, 6-6.

10'

Folytatódik a horvát-magyar háború Sulic és Zubai között, a horvát provokálja a magyar válogatott beállót rendesen. Mindegía cundere nem jön be.

9'

Terzic indít, Sulic lerohan, 5-5.

8'

Balogh tör be, 3-5! Nagy László gólja mutatja klasszisát, 4-5.

7'

Balogh remek ütemben nyúl közbe egy passzba, labdát lop, egyedül megy, leül a kapus, 2-4! Ilic nagy góllal zárkóztat, 3-4.

6'

Vranjes ragadja nyakon Ilicet, megússza sárgával. Balogh szerez labdát, aztán lerohan a Pick, Vranjes belemegy. Ruesga meg Vranjesbe megy a túloldalon. Ilyés lerohan, 2-3.

5'

Nagy László lövése a blokkon hal el, jöhet a Pick, és jön Ilyés, 2-2! Sulic és Zubai kap páros kiállítást.

4'

Elbizonytalanodik a szegedi támadás, el is adják a labdát a vendégek.

3'

Zubai ront, a túloldalon Ruesga cseles, 2-1. Masszív a hazai védekezés, nem is lehet vele mit kezdeni egyelőre.

2'

Ilic egyenlít, 1-1.

1'

A Pick kezd, Kekezovity a szélről köszön be a Veszprémnek, 0-1!

20.00:

A hazaiaknál hiányzik Dzsamali és Fazekas kapus, a Szegednél Gidai és Källman. Rövidesen kezdünk!

19.55:

Látványos fénytechnikával megspékelve kezdődik a névsorolvasás, előbb a szegedieket mutatja be a helyi szpíker, aztán jönnek a hazaiak. Szegedi szurkolótábor is elkísérte a Picket, hallatszik is a hangjuk a veszprémi drukkeráradatban.