Vízilabda: súlyos egri vereséggel kezdte az elődöntőt a Diapolo-Szeged

2014. április 19., szombat
beton_eger_mj-18

Két negyeden át tartott a lépést a Diapolo-Szeged az Egerrel szemben a bajnoki elődöntő első csatájában, aztán hengereltek a hevesiek.

Szivós Mártont

nélkülöző Diapolo-Szeged vezetett a ZF-Eger otthonában. Gór-Nagy ugyan gyorsan egyenlített, de a folytatásban

Lőricz Bálint

góljával kétgólos előnyre tettek szert (7-5), miután Molnár Tamás büntetőt hibázott. A népszerű Papesz ugyan gólra váltott egy emberfórt ezután, ám Bátori is értékesített egy ötöst, így 8-6-os hazai vezetéssel jött a nagyszünet. A harmadik játékrészben aztán lenullázta a Tisza-partiakat

Dabrowski Norbert

egysége: Bátori, Lőricz és Biros vette be a gyenge napot kifogó

Nagy Viktor

kapuját (11-6), s ezzel el is dőlt a találkozó, különösen annak fényében, hogy a vendégek képtelenek voltak mit kezdeni a feljavuló kapusteljesítményt nyújtó

Bisztritsányi Dáviddal

még emberelőnyben sem. Az utolsó negyedben Kunac ugyan faragott a hátrányból, ám Gór-Nagy meglőtte negyedik találatát is,

Hárai Balázs

pedig hatgólosra növelte az előnyt, amely az utolsó perc

Decker Ádám - Bedő Krisztián

gólváltása után is megmaradt. Az egriek 14-8-as sikere azt jelenti, hogy a három győzelemig tartó elődöntős párbajban 1-0-ra vezetnek, s hogy a Szeged szerda este nagyon nehéz hazai második menetre számíthat.