Vízilabda OB I/B: parádézott a Pólósuli

2014. április 7., hétfő

A vízilabda OB I/B "B" csoportjának 13. fordulójában a Szegedi Vízipóló Suli parádés játékkal nyert a második helyen álló Neptun VSC ellen, míg az idén jól szereplő vásárhelyiek váratlanul sima vereséget szenvedtek Debrecenben.

Szegeden ugyan a fővárosiak szereztek vezetést, de a folytatásban

Lehmann István

Török András

remek találataival elhúzott a hazai gárda (9. perc: 6-3). Továbbra is kiválóan játszottak a szegedi fiúk, akik többek között

Zsigri Bence

duplájával már öt góllal, 10-5-re vezettek. A nagyszünet után is folytatódott a Pólósuli parádé és Lehmann negyedik találatával már hét gól volt a Tisza-partiak előnye (20. perc: 14-7), sőt a záró negyed elejére ez a különbség kilencre (26. perc: 17-8) nőtt. A hajrában ugyan szépíteni tudott a dobogóra nagy eséllyel pályázó vendég együttes, de összességében esélyük sem volt a pontszerzésre. Debrecenben joggal reménykedett a pontszerzésben a vásárhelyi csapat, hiszen a Cívis város egyetemistái az ezt megelőző tizenegy találkozójukból mindössze kettőt tudtak megnyerni. Makra meg is szerezte a vezetést a vendégeknek, amelyre azonban két perc alatt három góllal válaszoltak a hazaiak. A következő percek a vásárhelyieké voltak és négy perc alatt ők is háromszor vették be a hajdúságiak kapuját (8. perc: 3-4). A második negyed is az előbbi sorminta szerint folytatódott, ezúttal három hazai találattal (12. perc: 6-4). A negyed hajrájában Varga Márk góljával egyenlítettek a vásárhelyiek (14. perc: 6-6), de a nagyszünetre a hazaiak vonulhattak egygólos előnnyel. A harmadik negyed ötödik percéig még szoros volt a találkozó (21. perc: 9-8), de a negyed végén és a negyedik játékrész elején három-három gólt lőttek a hazaiak (27. perc: 15-8) és ezzel el is döntötték a találkozót.

Vízilabda OB I/B "B" csoport, 13. forduló:

Szegedi Vízipóló suli - Neptun VSC 19-14 (5-3, 5-2, 5-3, 4-6)

Szegedi Sportuszoda. Vezette: Pásztor A., László G.

SZVPS:

Molnár D. - Lehmann I. 4, Varga P. 1, Török K. 3, Major L. 1, Németh M. 1, Éles V. 1. Csere: Török A. 3, Lakatos M. 3, Zsigri B. 2, Bokor D., Godó N., Tóth D. Edző: Szabó Zoltán.

Gólok emberelőnyből:

3/8, ill. 3/8.

Gólok ötméteresből:

2/2, ill. 1/3.

Debreceni EAC - Hódmezővásárhelyi VSC 16-11 (3-4, 4-2, 5-2, 4-3)

Debrecen. Vezette: Sándor P., Madarasi A.

HVSC:

Gallyas - Varga M. 3, Hajdú J. 3, Orosz R., Fodor Á. 1, Makra Zs. 1, Barna T. 1. Csere: Kapu T., Szabó J., Kristó G., Pölös G. 1, Vígh Cs., Könyves G. 1. Edző: Bertók Gyula.

5/11, ill. 2/11.

1/0, ill. 2/2.

A 13. forduló további eredményei:

Csabai Csirkefogók VK - Újpest VUSE 9-15, Debreceni Cívis PVSE - Kanizsa VSE 3-20. A Szolnoki VSK szabadnapos volt.

A bajnokság állása:

1. Újpest VUSE 12 12 0 0 255-74 36 2. Neptun VSC 12 8 1 3 154-131 25 3. Kanizsa VSE 11 8 0 3 175-131 24 4. Szegedi Vízipóló suli 12 6 2 4 166-157 20 5. Hódmezővásárhelyi VSC 11 4 2 5 162-165 14 6. Szolnoki VSK 11 4 1 6 130-144 13 7. Csabai Csirkefogók VK 12 3 0 9 123-161 9 8. Debreceni EAC 12 3 0 9 109-191 9 9. Debreceni Cívis PVSE 13 2 0 11 108-228 6 10. Bánki VSE v i s s z a l é p e t t