Vízilabda: irgalmatlan hajrával nyert a Szeged

2014. április 4., péntek
diapoloszegedve_mj

Bravúrral nyert a Diapolo Szeged VE az ötödik helyezett Lactiv-Vasas Plaket otthonában, hiszen az angyaföldiek a harmadik harmadban vége felé még négy góllal vezettek, végül mégis fordítani tudott és diadalt aratott Vincze Balázs alakulata.

Nem kezdődött jól a találkozó a vendégek szempontjából, hiszen hiába hozta el Szivós Márton a labdát, az első gólt a montenegrói

Vincze Balázs

, látva a bajt, azonnal kikérte első idejét, hogy rendet tegyen a fejekben. Hogy ez mennyire járt sikerrel, azt mutatja, hogy kevéssel később

Kiss Csaba

, kihasználva egy emberelőnyt, belőtte a meccs első szegedi találatát, majd volt eredményes akcióból. (3-2) Másfél perccel a negyed vége előtt

Decker Ádám

által értékesített emberelőny azt jelentette, a nagyszünet előtt minimális különbséggel vezetett a Vasas. (6-5) Fordulás után ismét

Földi László

legénysége vitte a pálmát, Steinmetz Ádámék három alkalommal is mattolták

Nagy Viktort

, válasz nélkül ráadásul, így

Angyal Dániel

22. percben lőtt találata után már néggyel mentek a hazaiak. (9-5) Ekkor ismét időt kért Vincze mester, és bár nem tudni, mit mondott a csapatnak, mindenesetre a fejmosás után megtáltosodott a Szeged. Előbb Kunac kozmetikázott, majd

Juhász Zsolt

büntetőből zárkóztatta övéit. (9-7) Az utolsó játékrészben aztán kisebb csodát láthatott a Komjádi közönsége. Juhász újfent ötméteresből már egy gólra csökkentette a különbséget, 4 perccel a vége előtt pedig Szivós egyenlített akcióból (9-9). Alig 50 másodperccel később aztán

Lukas Seman

a győztes találatot is bevitte, így elmondható, a Szeged drámai körülmények között gyűjtötte be újabb sikerét a bajnokságban.