Labdarúgás: nem ment a góllövés a Szeged-Grosicsnak Fehérváron

2014. április 5., szombat
szeged2011_videoton15_gs

Az első félidőben az egyetlen Videoton-helyzetből gól született, a második játékrész fordulatos, izgalmas küzdelme már nem hozott több gólt - bukott a Szeged-Grosics.

Labdarúgó NB III Közép csoport 22. forduló:

Videoton FC II. - Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-0 (1-0)

Székesfehérvár, Sóstói Stadion. Vezeti: Molnár Attila (Szép II Sándor, Kulcsár Dániel).

Videoton:

Gábor - Farkas V. (Silva 64'), Dos Reis, Baracskai (Géresi 71'), Barcsay, Papp, Rodrigues, Jankovics, Elek (Nikolics 69'), Tar, Hudák.

Vitor Fernando de Carvalho Campelos.

Szeged-Grosics:

Molnár - Kéri, Szabó, Farkas M., Zabari, Markovic (Kovács 71'), Máté, Ács, Zelenyánszki, Bartyik (Manga 68'), Germán.

Nyilas Elek.

Elek (38').

Rodrigues (52'), Gábor (88'), illetve Szabó (56'), Kéri (65'). Nyilas Elek:

Az utóbbi hetek legjobb játékával szenvedtünk vereséget. Az első félidőben az ellenfél egyetlen kapura lövésével gólt szerzett, mi viszont több helyzetet is elpuskáztunk. A második félidőben mindent egy lapra feltéve támadtunk ezáltal mindkét kapu előtt adódtak ziccerek, ám nem tehetek szemrehányást a csapatra, mindent megtettek a győzelemért. Nagyon sajnálom, hogy ilyen játékkal szenvedtük el a szezon első idegenbeli vereségét.

90'
Vége a meccsnek.
89'
... egy perccel később pedig Germán fejesénél főszerepet is kapott: Ács beadását követő bólintásnál a gólvonalról mentett a portás.
88'
Időhúzásért Gábor kapott lapot...
86'
Nem tud a kapu elé kerülni a kétségbeesetten támadó Nyilas-legénység, minden kiugratás, bejátszás fennakad a falban.
83'
Meddő vendégfölény, de egy kontrából a hazaiak jutnak helyzetbe, Rodrigues kerül ziccerhelyzetbe, lövésébe azonban belelép Farkas Márk, így szöglet.
77'
Germán a bal összekötő helyéről jutott lövéshez, de 19 méterről fölé szállt a próbálkozása.
72'
Folytatódnak a cserepercek. A Vidinél Baracskait Géresi váltja. A Szegedben pedig Markovic helyett jön be támadni Kovács Balázs.
69'
... a hazai oldalon pedig Eleket váltotta Nikolics.
68'
Bartyik helyére Manga jött...
67'
A Szeged-Grosics folyamatosan rohamoz, mindkét oldalról érkeznek be a labdák, de most nem találnak rá a csatárokra.
65'
Egy összecsapás végén Kéri kapott sárgát.
64'
Hazai csere, Farkas helyett Silva állt be.
62'
Ács jól irányzott, távoli lövését Gábor látványos vetődését szögletre ütötte.
61'
Papp 12 méterről lőtte fölé egy beadás utáni lepattanó labdát.
59'
Egy védelmi hiba után Hudák 5 méterről, óriási helyzetben a jobb kapufa mellé lőtt.
56'
Egy rutintalan belépőért Szabó Csabát is figyelmeztetik.
52'
Rodrigues kap sárgát.
51'
Tűzijáték és újabb Gábor-bravúrok. Előbb Germán 10 méteres lövését kellet gyors vetődéssel védenie a hazai portásnak, majd ugyan ebben a percben egy bejátszást követően Máté 8 méteres lövését is fogta Gábor.
49'
Bartyik jobb oldali szögletét Máté remekül fejelte meg, de Gábor nagy bravúrral hárított.
47'
Baracskai 5 méterről a jobb kapufa mellé lőtt egy beadás után.
46'
Indul a labda.

45'
Kitört a szünet.
42'
Kéri centerezése után Germán a bal kapufa mellé lőtt 12 méterről.
40'
Bartyik jobb oldali beadását 10 méterről fölé fejelte Germán.
38'
GÓÓÓL! Az első kapura lövéséből gólt szerez a Videoton. Egy felívelt ladát a szegedi védők mentettek, ám a magasra felfejelt bogyó mielőtt földet ért volna Elek 10 méterről, látványos mozdulattal, ollózva, hanyatt vetődve, a bal alsóba lőtte azt. 1-0
34'
Máté 22 méterről jócskán fölé bombáz.
32'
Nem túl fordulatos a meccs, és elmaradnak az ordító helyzetek is. A Szeged továbbra is a jobb oldalán aktív, a Videoton pontrúgásokkal, partdobásokkal próbál előre araszolni, de hátul biztosan zár a szegedi retesz.
27'
Az előretörő Szabó Csaba jobbról beadott, középen, a 11-es pontról Germán tudott bólintani, fejese a bal alsó kapufa tövénél pattant mellé. A piros-kékek eddig semmi munkát sem adtak Molnár kapusnak.
22'
A jobb összekötő helyéről, 20 méterről lőtt Ács ballal, a bőr a jobb kapufa mellett fél méterrel repült el.
19'
Az első ígéretes fehérvári támadás egy kontrából indult, de a kiugratás lesen találta Hudákot, akinek így oda lett a ziccerhelyzete.
15'
Az első negyedóra elteltével elmondható, hogy a vendégel játsszák a kezdeményezőbb futballt, továbbra is a jobb oldal az aktívabb, de érkezett legutóbb egy beadás balról is, ami elszállt a védelem és a támadósor fölött is.
11'
Kéri húzza meg többször a jobb oldalt, a legutóbbi elfutásakor élesen középre tekert de a támadósor lemaradt az ígéretes beadásról. A Videotonnak egyelőre nem sikerült még veszélyeztetnie Molnár kapuját.
7'
Germán 20 méteres szabadrúgása a felső saroknál suhan el, szép löket volt.
5'
Nem hagyják a támadásokat kibontakozni a csapatok, minden labdavesztés után letámadás folyik a középpályán.
2'
Rögtön egy Zabari-lövés az első percekre, 17 méterről, jobbal, és alig a jobb kapufa mellé.
1'
A Szeged-Grosics kezdte a meccset.

16.32:

Megtörtént a térfélválasztás, a Vidi piros-kékben, a Szeged tiszta fehérben küzd majd.

16.29:

Öltözőben még a csapatok, csúszunk néhány percet.

16.15:

Üdvözöljük olvasóinkat a Videoton - Szeged-Grosics összecsapásról. A csapatok épp az izmokat készítik elő a viadalra. A stadion mögötti füves pályán lesz a meccs, a talaja jó minőségű, a gyeppel sincs gond, az idő borongós, de Székesfehérváron nem esik az eső, magyarán minden külső körülmény adott, hogy két passzolós, játékos csapat összemérje tudását.