Labdarúgás: hárommal nyert az UTC a szegedi rangadón + FOTÓK, VIDEÓ

2014. április 5., szombat
fk_utc_mj 69

Magabiztos, 3-0-ás győzelmet aratott a végig határozottabb teljesítményt nyújtó Ujszegedi TC az FK 1899 Szeged otthonában megvívott szegedi presztízscsatában.

Semmit sem bíztak a véletlenre a vendégek, mert bár a kilencedik percben

Boldizsár

egy kiváló ütemű becsúszással még meg tudta akadályozni

Hegyesit

a gólszerzésben, kevéssel később már - társaihoz hasonlóan - a Volántól igazolt középhátvéd is tehetetlennek bizonyult.

Gajdacsit

találta meg üresen a tizenhatoson belül, aki higgadtan oldotta meg a ziccert, megszerezve ezzel hatodik tavaszi fellépésén kilencedik találatát. (0-2) A folytatásban fokozatosan engedte át a területet magabiztos előnye tudatában az UTC, a hazaiak ugyanakkor nem tudtak élni enyhe mezőnyfölényükkel, mert rendre vagy a védelmen akadtak fent támadásaik, vagy

Tombácz

mutatott be bravúrt. A játék képe a második felvonásra sem változott túl sokat: az FK küzdött a szépítésért, de igazán nagy helyzetig nem jutottak el Dóra Jánosék. A három pont sorsa végül a 71. minutumban dőlt el, amikor egy szöglettel felérő szabadrúgás után a hosszúra érkező

Mészáros Tibor

vette be közelről Brunczvik kapuját. (0-3) Bár a találkozó kifejezetten sportszerűen zajlott, a lefújás előtt

Heredea

még kiharcolt magának egy sárga lapot, sajnálatos módon már a másodikat, így tíz emberrel fejezte be az összecsapást a hazai alakulat. A végére még

Imre

Forró

is lőtt egy-egy kapufát, a gól azonban már nem jött össze, így az újszegediek könnyed győzelmet ünnepelhettek a 90 perc leteltekor. Sikerével

Brinszky Adrián

legénysége hat ponttal lépett el az Algyőn elvérző HFC-től, illetve tartja a lépést a SZVSE-nek ötöt gurító, éllovas Tisza Volánnal. A bajnoki versenyfutás harmadik résztvevője, a Mórahalom vasárnap játssza soros bajnokiját Nagymágocson.

FK 1899 Szeged - Ujszegedi TC 0-3 (0-2)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű, 75 néző. Vezette: Bán Imre (Csöngető Endre, Barta Norbert István).

FK 1899 Szeged:

Brunczvik - Szecska, Boldizsár (Németh - a szünetben), Turján, Barta (Lajkó 35'), Heredea, Forró, Imre, Csuka (Szalai 78'), Dóra, Varga (Gyurkovics 35').

Hüvös Gábor.

UTC:

Tombácz - Mészáros T., Bálint, Bilics, Szentes Bíró, Balogh, Puhalák, Bánóczki (Kazi 61'), Hegyesi, Dürgő, Gajdacsi.

Játékos-edző:

Brinszky Adrián.

Szentes Bíró (11'), Gajdacsi (23'), Mészáros T. (71').

Forró (12'), Heredea (24'), Lajkó (70'), Dóra (84'), ill. Dürgő (40').

Piros lap:

Heredea (84'). Hüvös Gábor:

"Tudtuk, hogy az UTC egy jó csapat, és ennek megfelelően becsülettel küzdöttünk. Sajnos, a jelenlegi helyzetben sokkal előrébb tart nálunk a mai ellenfelünk, megérdemelt a sikerük is, gratulálok nekik."

Brinszky Adrián:

"A dupla terhelés ellenére magabiztos győzelmet arattunk."

90+1'
Itt a vége, Bán Imre lefújta a találkozót. Mindent egybevetve megérdemelt sikert aratott az UTC az FK 1899 Szeged otthonában.
90'
Forró! AZ FK középpályása 19-ról farigcsálta meg a bal kapufát lapos löketével.
87'
Imre tekert be egy szögletet, a labda érintés nélkül jutott el a hosszú kapufáig, majd pattant ki róla.
84'
Heredea rúgta fel Bálintot, megkapta érte második sárgáját. Az eset nyomán kisebb vita alakult ki, aminek végén a spori egyrészt sárgát adott a reklamáló Dórának, másrészt elküldte a padtól Hüvös Gábort.
82'
Dóra János tűnt el védője szorításában, de Bán spori nem fújt tizenegyest.
81'
Gyurkovics lőtt becsúszva 16-ról Dóra passzából, és bár a labda elsőre még átpattant Tombácz kezén, a gólvonalig már nem jutott el.
78'
Frissíti csapatát Hüvös mester, Csukát Szalai váltotta.
78'
A sértett vállalta el a lövést, de alaposan kapu fölé durrantott.
77'
Dóra esett el egy lökés nyomán, a tizenhatosról lőhet szabadot az FK.
71'
GÓÓÓL!!! Az emlegetett sípszót szabadrúgás követte, majd abból egy Mészáros-féle fejes és egy gól! 0-3!
70'
Lajkó rúgta el a labdát sípszó után, Bán Imre fel is mutatta neki a sárga lapot.
67'
Újabb UTC-szöglet, megint Kazi bólintott, ezúttal azonban már Brunczviknak kellett nagyot nyújtóznia, hogy ne szülessen gól.
66'
Dürgő sarokrúgása után Kazi fejelt a rövidre, a kapufánál álló Csuka közbeavatkozása mentett meg a kék-feketéket a nagyobb gondoktól.
62'
Hegyesi lapos lövése elsőre kipattant Brunczvikról, Gajdacsi azonnal lecsapott volna rá vércseként, de a hazai kapus másodjára már megfogta a bogyót.
61'
Kazit veti be Brinszky mester, Bánóczki hagyta el a pályát.
57'
Puhalák vesztett labdát saját térfele közepén, Heredea egyből indította vele Dórát, aki átvétel után 16-ról lőtt a jobb alsóra, de a vendégek hálóőre még leért és szögletre paskolta a löketet.
55'
Hegyesi robogott szélsebesen az FK kapujára, már csak Brunczvik állt vele szemben, de a hosszú alsó mellé gurított az UTC támadója.
54'
Dóra lekészítése után Csuka durrantott futtából 25-ről, szép kísérlet volt, de nem okozott gondot Tombácznak.
52'
Dürgő ugratta volna ki Hegyesit, de Brunczvik jól élt együtt a játékkal.
50'
A fehér mezesek tehetsége játékra jelentkezik, vállalni tudja a folytatást.
48'
Szentes Bírót tarolta le hátulról Németh, a vendégek szélsője ápolásra szorul.
46'
Boldizsár kisebb sérülést szedett össze az első félidőben, helyét a folytatásra Németh vette át.
46'
Folytatódik a mérkőzés, egyetlen csere történt a szünetben, az FK révén.
45'
Bán spori nem hosszabbít, itt a vége a játékrésznek. Nagyjából egyenlő küzdelem zajlott a pályán a csapatok között, nagy különbség azonban, hogy az UTC sokkal határozottabbnak bizonyult a támadóharmadban ellenfelénél.
40'
Dürgő kapott lapot egy félpályánál történt ütközés kimeneteként.
38'
Mit védett Tombácz?! Lajkó beadásánál Dóra emelkedett középen védője fölé, a rutinos csatár léc alá tartó bólintását aztán emberfeletti reflexekkel tolta ki az UTC kapusa.
35'
Varga Martin nem tudja folytatni a játékot, ahogyan Barta is cserét kér, Gyurkovics és Lajkó álltak be az FK-ba.
32'
Varga esett a vállára egy Mészárossal történt ütközés közben, a hazaiak támadóját ápolni kell.
29'
Gajdacsi csúsztatott kapura egy szabadrúgásból érkező felívelést, Brunczvik szerencséje, hogy éppen a feje fölé érkezett a kísérlet.
24'
Heredea bizonyult túlzottan határozottnak egy belépőnél, sárga érte a jutalma.
23'
GÓÓÓL!!! Dürgő nagyon él! Ezúttal Gajdacsit hozta kihagyhatatlan helyzetbe! 0-2!
17'
Dóra lőtt 20-ról pár csel után, lapos lövése Tombácz Róbertet találta meg pont.
16'
Varga tekert középre, Tombácznak nagyot kellett nyújtóznia, hogy elérje a bogyót Heredea előtt.
15'
Brunczvik! Dürgő löbbölt a lest reklamáló védők között Bánóczki elé, a csatár ziccerét óriási bravúrral védte az FK hálóőre.
12'
Forró sárgult be, miután nem hagyott elvégezni egy szabadot.
11'
GÓÓÓL!!! Vezet az UTC! Bánóczki ment el a jobb szélen, Bartán is átverekedte magát, beadására Szentes Bíró érkezett a hosszún, majd a rövidet védő Brunczvik mellett a hosszúba gurított! 0-1!
9'
Dürgő adott kiváló labdát Hegyesi elé, a csatár megelőzte Bartát is már, Boldizsár jó ütemű becsúszása kellett, hogy ne legyen nagyobb baj a szituációból.
3'
A vendégek támadója a sorfalat lőtte telibe.
2'
Hegyesit lökték el a tizenhatos előterében, jó helyről lőhet szabadot Dürgő.
1'
A kék-fekete mezes hazaiak indították útjára a labdát, a vendég UTC tiszta fehérben szerepel ma.
A mérkőzés Bán Imre sporttárs sípjelére 19 órakor kezdődik!