Kosárlabda: kiizzadta a kötelezőt a Szedeák + FOTÓK, VIDEÓ

2014. április 9., szerda
szedeak_nyiregyhaza04_gs

Alaposan feladta a leckét az első két negyedben a Nyíregyháza a ritmustalanul játszó Szedeáknak, amely aztán a második félidőben a maga javára fordította a meccset.

Lehet, hogy Csorvási Milán kosarával a Naturtex-SZTE-Szedeák szerzett vezetést a Marso-Nyíregyházi KK elleni középszakaszbeli mérkőzésen, ám az első negyed mégis fej-fej melletti játékot hozott. A vendégeknek nem akaródzott behódolni a papírformának, s Jara Rubin Doyne vezérletével inkább ők vezettek az álmosan kezdő hazaiakkal szemben, akik esetleges játékkal tartották a lépést, s Branko Jereminov triplája révén végül vezetéssel zárták az első negyedet (19-17). Az azonban már ekkor is látszódott, hogy a kisebb sérüléssel bajlódó Molnár András és Jonathan Levy nem fog brillírozni. Az aprócska előny pillanatok alatt elolvadt Derek Hall kosarával, ezt követően hosszú időre elveszítette a vezetést a Szedeák. A nyíregyháziak Doyne-nal az élen rendre kosarakkal fejezték be támadásaikat, uralták a hazai palánk alatti teret is. Eközben a házigazdák Nikola Lazic időkérései ellenére sem találták eddig jól működő játékukat, ritmustalanul, gyenge egyéni megoldásokban bizakodva próbálkoztak - kevés sikerrel. A nagyszünetre nem meglepő módon 48-39-es nyírségi vezetéssel mehettek a felek, a hazai drukkerek közül pedig akadt, aki vette a kabátját, s egy könnyed esti, hazafelé tartó sétára cserélte a második félidei szurkolást. Pedig abból aztán akadt bőven a folytatásban! Ahogyan várható volt, a nagyszünetben Nikola Lazic gatyába rázta csapatát, amely úgy tűnt, elkezd végre kosárlabdázni, s Horváth Ákossal az élen felkapaszkodott mindjárt négy pontra, ám William Walker irányításával Hall és Doyne visszaállították a differenciát (44-52). Ám ekkor a vendégek legeredményesebbje reklamálásért kapott egy technikait a személyi hibája után, Horváth pedig magabiztosan értékesítette a négy büntetőt, majd továbbiakat is, Jerrell Williams pedig védekezésben is remekelt, s egy 14-0-s sorozattal fordítottak a hazaiak. Négy percnyi rövidzárlat után találtak be újra a vendégek, de a fonalat elkapó Szegedet már nem tudták megfogni (63-58). Nem nyugodhattak meg azonban az utolsó negyedben sem a házigazdák, hét pontnál jobban nem tudtak elszakadni. Doyne kipontozódását azonban nem tudta kihasználni a Szedeák, legalábbis abban a tekintetben nem, hogy megszórja a pontgyárosát elvesztett vendégeket. Sőt! A Nyíregyháza rendre talált egy-egy két-, vagy hárompontost, a hajrá elején pedig még a vezetést is megszerezte 72-71-nél. A mezőny legjobbja címet kibrusztoló Williams azonban visszafordította az állást, a második legjobb Horváth pedig egy triplával lendítette tovább a hazai szekeret a kínkeserves győzelem felé, majd Sitku Ernő időkérése után Williams hatra növelte az előnyt. Walker triplája három pontra hozta fel a Nyíregyházát, ám a végjátékban nem született újabb kosár, így ha nehezen is, és önmaga dolgát alaposan megnehezítve, de érvényesítette a papírformát a Szedeák, s 78-75-ös győzelmet aratott. Nikola Lazic negyeddöntős pozícióra pályázó gárdája azonban nem lazíthat! Három hátralévő meccsének mindegyikét hoznia kell a sikerhez, s ezek közül a szombaton 18 órakor kezdőd körmendi vendégjáték különösen kulcsfontosságú lesz. Ám a szerda esti teljesítménynél sokkal-sokkal többre lesz szükség.

Férfi kosárlabda NB I/A középszakasz 11. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák - Marso Nyíregyházi KK 78-75 (19-17, 20-31, 24-10, 15-17)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Györffy P. A., Szabó G., Lövész Cs. (ellenőr: Faidt).

Szedeák:

Jereminov 13/9, Levy 8, HORVÁTH Á. 26/3, WILLIAMS 14, Csorvási M. 15.

Molnár A., Vida, Csorvási L. 2, Kiss Zs.

Nikola Lazic.

Nyíregyháza:

WALKER 14/6, DOYNE 22/3, Mohácsi 3/3, Hall 8, Poscic 17.

Kósa 5/3, Cseh Gy. 6/3, Molnár M.

Sitku Ernő.

Kiss Zs. (40'), ill. Doyne (34'). Nikola Lazic:

"Végig ritmus nélkül kosárlabdáztunk, csak a győzelemnek tudok örülni. Szombaton Körmenden ennél sokkal jobb játékot kell nyújtanunk."

Sitku Ernő:

"Kezünkben volt a mérkőzés, csak magunkat okolhatjuk a vereségért. A harmadik negyedbeli rossz játékunkért nagy árat fizettünk."

VÉGE! 78-75 (19-17, 20-31, 24-10, 15-17)40' Jono áll egy triplába, de nem sikerül megmenteni a lepattanót, indul Walker, de csaknem eladja. Marad a Nyíregyházánál a labda. 34,7 mp vissza. Walker triplája lejön, Williamsé. Walker elüti a labdát Horváthtól, kimegy, és a Nyíregyháza jöhet??? Füttykoncert. 16,5 mp vissza. Walker kavargat, fault, időkérés, 9,7 mp vissza. Kiss Zsolt faultolja Walkert, még belefér a mezőnyhibákba. Marad a vendégeknél a labda, Kiss Zsolt kipontozódik aztán, Poscic büntetői. Hatalmas ellendrukk, ki is hagyja mindkettőt. Walker hármast indít, rossz, a lepattanót Csorvási Milán még elhajítja a másik palánkra, a gyűrűről jön le! Megvan! Csak sikerült a kötelező, ha nehezen is! 39' Walker triplázik, 78-75. Eladott labdák. Labdát csen Kósa, de mire beéri, kiviszi. Időt kér Nikola Lazic. 38' Megvan a lepattanó a vendégek dobása után. Horváth Ákos triplája! Mikor, ha nem most?! Időt kér Sitku Ernő 76-72-nél. Williams szerez labdát, Jonóval támad, passz oda, passz vissza, benn a ziccer! 78-72! 37' Horváth a dudaszóval engedi el a triplát, rossz. Walkeré pontos, 71-72. Jereminov hármasa kidadog a gyűrűből, de a lepattanó megvan, újra megjátssza a Szedeák, Williams beviszi, 73-72! 36' Labdaszerzés hazai részről, Jereminov passzát Horváth viszi be, 71-66! Kósa laza triplát szór, 71-69. Williams kap remek labdát a palánk alatt, kiharcol egy faultot. 35' Jono lerohan, 69-64! Poscic a palánk alatt, 69-66. Williams dobása rossz. 34' Egy eladott labdaszerzés után Walker egyedül, beviszi, 67-64. Nem lehet megnyugodni ezen a hektikus meccsen. Időkérés hazai részről. Jono harcol ki egy faultot, Doyne kipontozódik, mind a 22 pontjával. Ám elveszíti a labdát a Szedeák, Walker lábbal indítja magát, majd be is gyűjti, de sikerül kivédekezni. 33' Molnár András szerez lepattanót. Jerrell Williams visz be egy kettest, még egy fault miatti büntető is jár utána! 67-60, miután a bünti kimarad! Poscic a palánk alatt, beszédül a feltett labda, 67-62. Hiba mindkét oldalon. 32' Cseh távolija rossz. Horváth Ákos kettese benn, 65-58! Doyne tempója ül, 65-60. Molnár András megy fel ziccerben, blokkolják. Aztán Jonathan Levy blokkolja Cseh Györgyöt. 31' Rossz a hazai támadás, de jó a védekezés. Újabb hiba elől, Moélnár András már nem tudja benntartani a labdát. III. negyed: 63-58 (19-17, 20-31, 24-10)30' Cseh hibázza el a távolit. Aztán Csorvási Milánt blokkolja ziccerben. Jono taktikai faultja után Walker megy be, 63-58. Horváth Ákos hibázza el a triplát. 29' Doyne jön vissza 4 hibával. Poscic sem ül, neki 3 van. Molnár András is pályán. Csorvási Milán büntetőzik, 60-54! Poscic, 60-56. Jereminov triplája nagyon kellett, 63-56! 28' Jono zavar, kap egy könyököst véletlenül, de Williams szerez labdát, benn is a zsákban! 56-52! Walker ront. Csorvási Milán most nem, 58-52! 14-0-s sorozat törik meg Hall kosarával támadó lepattanó után, 58-54. 27' Williams eredményesen tör be, 54-52! Poscic ront, megvan a lecsorgó. Támadásban a Szedeák is eladja, Williams. 26' Jono tempója rövid, a lecsorgó nincs meg. Mohácsi triplája rossz. Horváth ziccere rossz, de fault. Negyedóra után ismét döntetlen, 52-52! Eladják a labdát a vendégek. Nagy szurkolás kezdődik hazai részről. 25' Horváth Ákos indítana labdaszerzés után, de blokkolják, Doyne menne be, de lépést fújnak rá, köszönik a hazaiak. Csorvási Milánt lepi meg a passz. Poscic tempója rossz. Doyne reklamálásért kap egy faultot, technika, 4. hibája. Horváth Ákos büntetőzik, négyszer, mert a technikaival a mezőnyfaultok is kigyűltek, 50-52-re jön fel a Szeged! 24' Doyne labdaszerzés után, újra nyolc közte, 44-52. Kimaradó támadások mindkét oldalon. Horváth Ákos aztán eredményes, 46-52. 23' Williams jól védekezik. Aztán úgy tör be, hogy balra néz, de jobbra passzol, ám Csorvási Milán elrontja. Hall szerzi a vendégek első pontjait a második félidőben. 22' Jono betörését a sporik szerint szabályosan szereli a nyírségi had. Poscic az idő szorításában ront. Csorvási Milán harcol ki faultot. Horváth Ákos tör be, az utolsó pillanatban megvan a kettes! 44-48! 21' Technikai fault Poscicnak, aki megakasztja Williams labdaszerzés utáni megindulását. Kettőből egy dobás benn, de marad a labda a Szedeáknál. Horváth tempózik, kettes, 42-48! Williams védekezésben szerez labdát, újabb faultot harcol ki Poscicon. Időt kér a a Nyíregy. Közben az óra nem áll meg, visszapörgetik. II. negyed: 39-48 (19-17, 20-31)20' Horváth Ákos passz helyett újabb triplával próbálkozik - hiába. Elrontják a vendégek, de a Szeged is aztán. Doyne-ra nem lépnek ki a hazaiak, dob egy hármast, 39-48. Kimarad a szegedi utolsó roham. 19' Horváth takarja be a bedobót, aztán Walker belemegy Jereminovba. Időkérés. Horváth Ákos távolija rossz a sarokból, a lecsorgó nincs meg. Aztán a túloldalon Doyne harcol ki faultot, kétszer dobhat, 38-42. Horváth-büntetők, egy benn, 39-42! Cseh dob kettest, meg egy fault is van, bedobja a büntetőt is, 39-45. 18' Csorvási Levente közeli tempódobása nem találja el a gyűrűt... Walker büntetőzhet, 35-40. Horváth Ákos triplája rossz, de megvan a lepattanó, Csorvási Miláné, de odacsapnak neki. Két dobásból egy benn, 36-40! Doyne átmászik Jonón, támadóhiba. Molnár Marcell érkezik a vendégeknél. Jereminov szépen tör be, 38-40. 17' Mohácsi tör be zavartalanul, majd a lepattanót Levy csak nézi, de már támadófault. Horváth Ákos tempózik, 35-36! Doyne gyorsan válaszol. 35-38. 16' Jereminov hármasa rossz. Poscic ismét, nagyon rosszul védekezik a Szeged, Csorvási Levente sem állhatja útját a nagydarab horvátnak. Horváth Ákos, 33-36! Két pont helyett fault a Nyíregynek, jöhet a Szedeák, de Horváth eladja. 15' Időt kér Sitku Ernő. Csorvási Levente harcol ki két dobást, benn is van, 28-29! Cseh György triplája után továbbra is csehül áll a Szedeák, 28-32. Jereminov is hármast szór! 31-32! Poscic büntetőzik, 31-34. 14' Jono ereszt el egy távolit, ez is lejön. Kiss Zsolt érkezik. Cseh György szerez lepattanót. Aztán újból, majd még egy faultot is beszedet Horváth Ákossal, de kihagyja mindkettőt. Williams ront egy távolit. 13' A dudaszóval Hall szerez két pontot ismét, 23-27. Williams 2+1-e, ez is megvan, 26-27. Levy csapja le a palánkra felmenő Doyne-t, két dobás ez is, 26-29. 12' Csorvási Levente benn. Jó védekezés után Jono tör be, 23-22! Doyne büntetőzik a kettese után, jól, 23-25. 11' Hall kiegyenlít, de Csorvási Milán beviszi a ziccert, 21-19! Poscic megy be, 21-21, és még dobhat egyet, 21-22. I. negyed: 19-1710' Williams passzát blokkolnák, de visszaszerzi, betör, elnézős passz Csorvási Milánnak, aki kiejti. Időt kér Lazic mester, 39,7 mp a negyedből. Vida Máté közelije rossz. Poscic triplája lejön. 9' Jereminov keze is sül távolról, Walker, 19-17! Vida Máté is benn. Williams szerez lepattanót, kell is, mert eddig a hazaiak eléggé szabadon hagyták az ellenfelet a hazai palánk alatt. 8' No, most már kosárlabdára emlékeztet a Szedeák támadása, Csorvási Milán villan ismét, 16-15! Horváth Ákos remekül védekezik, nagy blokk. Molnár András jön aztán helyette. 7' Csorvási Milán most nem ront, 12-13! Kósa, 12-15. Jereminov gyors ziccere visz némi életet az álmatag játékba, 14-15! 6' Hall lepattanóját Poscic gyűjti be, aztán megveri egy az egyben Csorvási Milánt, 10-13. Doyne 2. hibája, Kósa váltja. Csorvási Milán hibáz a palánk alatt. 5' Horváth Ákos eladja a labdát, Doyne nem hagyja ki a ziccert, 10-11. Horváth Ákos elrontja első tripláját. 4' Poscic Csorvási Milánról szerez pontot, de Jonathan Levy gyorsan reagál, 10-7! Poscic elrontja. Branko Jereminov is a triplát. Doyne menne fel ziccerben, Csorvási Milán faultolja, két dobás, benn, 10-9. 3' Kimarad a vendégek dobása, nem úgy a jól beforgó Csorvási Miláné! 8-5! 2' Jono tempózik egy jó kettest, 4-3! Walker elrontja a hármast, Hall leszedi, Doyne meg ziccert dob, igazi tengerentúli nyírségi kooperáció. Horváth Ákos válaszol, 6-5! 1' Csorvási Milán elhozza a labdát, aztán már ő szerez kosarat, 2-0! Mohácsi suta mozdulattal dob egy hármast, 2-3. 17.55: Túl a bemutatásokon, de a meccsen még innen. Nem sokáig, hamarosan kezdünk! 17.50: A piros mezes vendégek 10 fős kerettel, a hazaiak 11 fős csapattal várják a találkozót. A Szedeák soraiban Molnár Bence helyett ezúttal Révész Ádámot köszönthetjük. 17.45: Köszöntjük Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol zajlik a melegítés a szegediek és a nyíregyháziak részéről. Kezdés: 18 óra!Beharangozónk itt olvasható!