Kosárlabda: körmendi vereségével elszálltak a Szedeák negyeddöntős álmai

2014. április 12., szombat
szedeak_kormend12_gs

Rossz kezdés után felkapaszkodott, egyszer még vezetett is a Szedeák, ám a végére kiváltak kulcsemberei, így nem tudott bravúroskodni a csapat Körmenden. A vereséggel a csapat negyeddöntős továbbjutási reményei végleg elszálltak, ám a 9. hely így is nagyszerű teljesítmény!

Huszáros, 8-0-s rohammal kezdett a Körmend, s a Naturtex-SZTE-Szedeák számára sorsdöntő összecsapás első negyedében az álmosan kezdő vendégek 16 pontos hátrányba kerültek, amelyből sokkal összeszedettebb játékuk révén sikerült feljebb kapaszkodniuk. A nagyszünet után sikerült megismételnie

Nikola Lazic

egységének a második negyedbeli produkciót, teljesen nyílttá téve a találkozót az utolsó felvonásra. A negyedik játékrészben aztán ismét egyenlíteni tudtak a szegediek, sőt,

Csorvási Milán

révén egyszer még a vezetést is sikerült megszerezni, ám a korábbi válogatott center kipontozódásakor megítélt technikai faultot követően bedobott körmendi büntetők, majd az azt követően elért pontok eldöntötték a mérkőzést. A Tisza-partiak ezen az estén gyengén lepattanóztak vendéglátóikhoz képest, ráadásul a külső dobásokat is felelőtlenül eresztették el - Horváth Ákos 12-ből csak 2-szer talált be! - s a büntetőkkel is hadilábon álltak, s ezt a körmendi csapat végül megbüntette. A Szedeák együttesének ezzel a bajnoki negyeddöntős pozíció elérésére szőtt álmai elszálltak: a Körmend és a Pécs egyaránt 3-3 győzelemmel előzi meg Kiss Zsoltékat, ami behozhatatlan hátrány két fordulóval a vége előtt. A szegediek a kilencedik helyen zárják majd a bajnokságot.

Férfi kosárlabda NB I/A középszakasz 12. forduló:

Egis Körmend - Naturtex-SZTE-Szedeák 89-76 (24-8, 19-26, 19-27, 27-15)

Körmend, városi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Pálla, Török, Boros (ellenőr: Fekete L.)

Körmend:

WISSEH 14/3, El-Amin 11, FERENCZ 18/12, Török 6, RAKOCEVIC 13.

SONYÁK 14/6, Gerebenár, Farkas 6/6, Kusnyer 3/3, Fodor G. 4.

Aaron Mitchell.

JEREMINOV 15, Levy 12, Horváth Á. 16/6, Williams 6, CSORVÁSI M 13.

Molnár A. 2, Kiss Zs. 9/9, Csorvási L. 3.

Nikola Lazic.

Fodor G. (34'), El-Amin (40'), ill. Csorvási M. (37'), Levy (38'). Nikola Lazic:

"Nehéz meccsre számítottunk, azt is játszottunk. Nem kezdtünk jól, nem voltunk jó ritmusban, főleg a meccs elején, utána visszajöttünk a meccsbe, aztán 15 percet jól is játszottunk. Nehéz szó nélkül elmenni a játékvezetők mellett, ám mégis megállom, de aki itt volt, mindenki láthatta, hogy az utolsó percekben nem volt egyenlő a mérce. Gratulálok a saját játékosaimnak, az elért 9. hely ugyanis nem egy rossz eredmény. Sok sikert kívánok a Körmendek."

Online közvetítés:

VÉGE! 89-76 (24-8, 19-26, 19-27, 27-15)

40'

Ferencz triplája is ül, 89-74, eldőlt már egy ideje. El-Amin kipontozódik. Molnár még bevisz egy ziccert, 89-76.

39'

Wisseh közelije aztán labda után, 85-71. Molnár faultol, Wisseh büntetőzik, egy benn, 86-71. Kiss Zsolt hármasa! 86-74! Plusz dobás is jöhet, de ez kimarad.

38'

A labda marad, Ferencz triplája, 78-69, talpon a csarnok, időt kér a Szeged. Levy kettese, 78-71! Ferencz hibáz közelit, harcol a lecsorgóért, két büntető, amikor Horváth faultolja. Csak egy dobás benn, 79-71. Molnár triplája rossz, Wisseh beviszi aztán, 81-71. Levy faultolta, kipontozódik, plusz egy dobás. Ráadásul technikait is kap a szegedi amerikai. Wisseh bedobja a bónuszt, a technikaiból egyet kihagy, 83-71.

37'

Horváth tempója is rossz most. Sonyák kap Csorvási Milántól egy nagyot, technikai a jutalma, ki is pontozódik, miután a drukkerekkel pöröl. Sonyák büntetői, mindkettő benn - igaz, tripla után faultolta Csorvási Milán -, aztán jönnek a technikaiért járók, azok is megvannak, 75-69.

36'

Horváth Ákos támadóhibája. Aztán Csorvási Miláné, de Rakocevic elrontja a két büntetőt. Jereminov támadófaultja, elé álltak, belement. Időkérés. Jereminov faultja után El-Amin büntetőzik, egy benn, 68-67. Csorvási Milán ziccere, 68-69! Vezet a Szedeák, először a mérkőzésen! Wisseh tempója rossz. Levyé is, blokkolják. Sonyák triplája nem hiányzott, 71-69.

35'

Horváth Ákos faulttal együtt viszi be, 67-65! És Sonyák dühöng, technikai, így három büntetővel jöhet a Szeged, a labda is marad aztán még. Megy is az anyázás a lelátóról, pár szurkoló a pályára is be akar menni, eltávolítják őket. Horváth kihagyja a büntetőjét, most jöhetnek a technikaiért járók, azok megvannak! 67-67! A szurkolók verbálisan állnak bosszút a bírókon. El-Amin dobása rossz.

34'

El-Amin triplája rossz. Fodor faultolja Levyt, aztán Jereminovot, és ki is pontozódik! Horváth triplája rossz. Megvan a lepattanó, Jereminov dob távolit, ez is rossz. És megint megvan!

33'

Wisseh triplája kimarad, palánkig sem jut el. Williams faultolja bevetődve Fodort a palánk alatt. Molnár váltja Williamst.

32'

Sonyák triplája benn, 65-61. Jereminovot aztán ő faultolja. Csorvási Levente közelije! 65-63! Sonyák megy be 67-63. Levy visszatér négy hibájával együtt. Sonyák büntetőzhet is egyet, de elrontja.

31'

Csorvási Levente blokkolja Wisseh dobását. Sonyák eladott labdája. Horváth Ákos triplája kimarad.

III. negyed: 62-61 (24-8, 19-26, 19-27)

30'

Jereminov büntetőivel 59-56! Horváth Ákos triplája! Hát mikor ha most nem?! 59-59!!! Farkas is betalál, 62-59. Jereminov beviszi, 62-61!

29'

Török Rolland két dobása, 59-53. Horváth tripláját most blokkolják. Csorvási Levente büntetőzhet, egy benn, 59-54!

28'

Jereminov és Kusnyer sikertelen hármasa. Levy tempózik, rossz. Kusnyer távolival ismét, ez sem jó. Horváthot faultolja Wisseh, két dobás, Horváth Ákos bedobja! 57-53!

27'

Williams büntetőzik, egyik sincs meg most sem. El-Amin tempója, 55-47. Jereminov ismét személyit harcol ki, El-Aminnak a harmadik. Jereminov büntetői, 55-49! El-Amin is dobhat kettőt, 57-49. Levy közelije megvan, 57-51! Lőtávolságban marad a Szeged. Ferencz hibáz triplát.

26'

Ferencz tempózhat bántatlanul, 50-44. Williams lépéshibája után jön a Körmend, Farkas Attila dob triplát, 53-44, ismét meglép a Körmend. Időt is kér Nikola Lazic. Horváth Ákos 8. triplakísérlete végre süllyed, 53-47! Farkas újfent, ez rossz.

25'

Rengeteg hiba mindkét oldalon. Török eladja, fault, Williams büntetőzhet, egyik sincs meg.

24'

Horváth Ákos újabb triplája jön le. Rakocevic eladja alabdát, Williams ziccere benn, 48-44! Levyt blokkolja Rakocevic.

23'

El-Amint triplára kényszeríti a szegedi zónavédekezés, rossz. Levy veszít labdát, de Ferencz kihagyja a kettest. Wisseh tempója, 48-44.

22'

Csorvási Milán Levy labdájával, 46-39! Blokkol Levy, Horváth Ákos rohan, ziccer, ez jobban megy mint atriplák, 46-41-re jön fel a Szedeák! Időt is kér a Körmend. Levy is labdát csen, megindul, faultolják. Két dobás, de csak egy benn, 46-42!

21'

Rakocevic faulttal együtt visz be egy kettest, megvan a büntető is, 46-34. Csorvási Milán akciója hasonló, kettes benn, büntető benn, 46-37! Wisseh eladott labdája után Török faultolja Jereminovot.

II. negyed: 43-34 (24-8, 19-26)

20'

Horváth tripla, ötből semmi. Csorvási Milán ismételne, elrontja. Williams blokkolja Wissehet. Horváth aztán Törököt sapkázza. Időkérés. Jereminov két büntetője, benn is van, 43-34, tízen belülre kapaszkodik a Szedeák.

19'

Williamst faultolja Fodor. Jereminov viszi be a ziccert, 43-31, és még egy bónuszt is dobhat, ez is megvan, 43-32! Wisseh rosszul.

18'

Horváth Ákos újabb hármast próbál, továbbra is rosszul. Wuilliams teszi vissza, megvan, 39-29. Rakocevic, 41-29. Horváth megint hármasra megy, ismét hiába. Kiss Zsoltnak is. Leszedik, El-Amin a túloldalon, 43-29.

17'

....aztán Kiss Zsolt villan egy triplával! 37-27! Fodornak csap oda a szegedi cséká, Fodor két büntetője, benn is vannak, 39-27.

16'

Williams a palánk alatt most megél, 37-23. Ferencz triplája marad ki. Levy a 3. személyit harcolja ki, Rakocevicnek ez az első. Sportszerűtlennek ítélik meg végül, Levy két dobása után így marad a laszti a Szegednél. Egy benn, 37-24!

15'

Levy tempója jó, 33-21-re kapaszkodik a Szedeák! Fodor Gergely a pályán, máris büntetőzhet, Molnár 2. faultja. Fodor bedobja mindkettőt, 35-21. Jereminov triplája rossz, Farkas leszedi. Molnár András beszedi 3. hibáját is, miután Rakocevicet nem hagyja élni. Jön is Horváth helyette. Rakocevic biztos kézzel, 37-21.

14'

Levy és Rakocevic pontváltása, 31-17. Csorvási Milán hozza közelebb a Szedeákot, aztán időt kér Aaron Mitchell, 31-19. Molnár csap oda Rakocevicnek, két dobás jön, 33-19.

13'

Sonyák kihagyja, Kiss Zsolt beveri a triplát! 27-15! El-Amin tempója, 29-15.

12'

Jereminov labdájával Csorvási Milán, 24-10! Rakocevic eladott labdája után Csorvási Milán a palánk alatt, de ront. Kusnyer triplája süllyed, 27-10. Jereminov farigcsál, 27-12.

11'

El-Amin szerez labdát Horváthtól. Molnár távolija rossz. Kusnyer eladja a labdát.

I. negyed: 24-8

10'

Csorvási Milán büntetőzhet, 20-8! Wisseh közelije, miután Jereminov eladja a labdát, 22-8. Csorvási Milán faultolja Grebenárt támadásban. Sonyák tempója, 24-8. Horváth Ákos triplával kísérletezik, nem megy. El-Amin eladja. Mezőnyfaultjai akadnak még a hazaiaknak, élnek is vele. Jereminov elveszíti a labdát, Horváth Ákos triplát ront.

9'

Aztán ismétli Ferencz a mutatványt, Levy sportszerűtlenül csap oda, ez bizony két büntető és labda a Körmendnek. Ferencz büntetőzik, egy megvan, 18-6. Aztán Török, 20-6.

8'

Török ront triplát. Levy tempója rossz. Ferencz szerez labdát Levytől, aztán végigviszi, 17-6.

7'

Williams ront ismét. El-Amin is, a lepattanó Levyé. Horváth Ákos indul, 13-4! Williams faultja után Rakocevic talál be először, 15-4. Rakocevic ismét, most ront, Levyé a lecsorgó, Jereminov közelijével lopakodik a Szeged, 15-6!

6'

Levy tör be, 8-2, 5 percet kellett várni az első szegedi pontokra. El-Amin válaszol egy jó tempóval, 10-2. Levy is próbálkozik egy távolival, de ez most nem jó. Áll a játék, valamit megbeszélnek a sporik a zsűriasztallal. Ferencznek megy a tripla, 13-2.

5'

Csorvási Milán szerez labdát. Rakocevic blokkolja a nagyobbik Csorvásit. Rakocevic újabb hibája apalánk alatt.

4'

Ferencz ront triplát, Rakocevic eladja. Willams kap blokkot, amint zsákolásra megy fel. Rohan a Körmend, de labdát szerez a Szeged.

3'

Óriási a hangulat a körmendi csarnokban, nem lesz könnyű ilyen közegben győznie a Szegednek. Időt kér Lazic mester.

2'

Csorvási Milán elszórja a labdát. El-Amin köszöni, Ferencznek adja, jön a tripla, 5-0. Williams tör be, hibáz. Wisseh triplája, 8-0. Nem túl rózsás kezdés szegedi részről... Jereminov szórja el a labdát.

1'

Ferencz hozza el a labdát. Rakocevic ront közelről, de Török Rolland javít, 2-0. Horváth Ákos máris hármassal próbálkozik, ront. Rakocevic ismét hibáz.

18.00:

A helyi alpolgármester ajándékokat ad át az első vidéki bajnokcsapat egykori tagjainak. Aztán még melegítenek egy sort a felek. Rövidesen kezdünk!

17.55:

Rövid videós megemlékezést játszanak be a csarnok kijelzőjén a Körmendi Dózsa 1987. április 12-i diadalmas mérkőzéséről, amikor a 27 évvel ezelőtti csapat a Budapesti Honvéd elleni döntő 3. meccsén kivívta a bajnoki címet. A bejátszás után köszöntik a csapat tagjait is a parketten, óriási vastaps közepette.

17.50!

Köszöntjük Olvasóinkat! Rövidesen kezdődik a Szedeák sorsdöntő mérkőzése a Körmend ellen. Zajlanak a bemutatások már javában.

Kezdés: 18.00!