Kézilabda: a Tatabányát legyőzve kupadöntős a Pick

2014. április 12., szombat
pick_tatabanya27_gs

Gyenge kezdés után az első félidő második felétől kezdve a Tatabánya fölé kerekedett a Pick, s a második félidő elején el is döntötte az elődöntő. Vasárnap finálé a Veszprém ellen.

Rosszul kezdte az első félidőt a Pick, amelyet csak a világklasszis formában védő Mikler Roland bravúrjai mentettek meg attól, hogy az Ivo Diaz vezérelte Tatabánya ne tegyen szert több gólos vezetésre. A félidő második felében azonban az elfáradó honosított kubai játékos hiányában az észak-dunántúliak játéka veszített lendületéből, míg a Pick Szeged Jonas Larholmmal az élen új erőre kapott, s remek indításgólokkal fordítani tudtak a szünetre a Tisza-partiak (11-15). A második félidő elején Ancsin Gábor sorozatos megvillanásai, illetve újabb indításgólok hamar eldöntötték a találkozó sorsát, a tatabányaiakon Katzirz Dávid góljai sem segíthettek, jóllehet Debre Viktor tanítványai még egyszer fel tudtak kapaszkodni hét gólra, ám azután tízzel húzott el a Pick. Végül 32-23-ra nyert Juan Carlos Pastor együttese, amely vasárnap 12.50-től a Veszprém ellen vívhatja a magyar kézilabda klasszikus párbaját - ezúttal a kupa döntőjében.

Férfi kézilabda magyar kupa elődöntő:

Grundfos Tatabánya KC - Pick Szeged 23-32 (11-15)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Andorka Miklós, Hucker Róbert.

Tatabánya:

Paul - KRIVOKAPICS 5, Mazák 3, Harsányi 2/1, Diaz, Bodó 3, Kanyó.

Szente (kapus), Dénes 1, Rossoni 2, KATZIRZ 5, Nagy Sz., Djukic 1, Juhász, Pásztor Á. 1.

Debre Viktor.

Pick:

MIKLER - LASICA 4, Balogh 2, Mindegía 1, Zubai, Ilyés 2, Vadkerti 3.

Tatai (kapus), Blazevic, LARHOLM 6, ANCSIN 5, Prce 2, Vranjes 3, Kekezovity 2, Parrondo 2, Hegedűs.

Juan Carlos Pastor.

3/1, ill. -.

2 perc, ill. 6 perc.

Online közvetítés:

VÉGE!

30'

Ilyés nagy lövése Paulról kapufára, onnan mi, de ismétel Kekezovity, 22-32! Mazák az utolsó pillanatban tízen belülre lövi a Tatabányát, 23-32. Mindegy, döntős a Pick, ez a lényeg!

29'

Óriási tatabányai lövés pattan blokkról kornerre. Labdát szerez a Tatabánya a támadó Picktől, Djukic elszórja.

28'

Labdaszerzés, Katzirz rohan le, ziccert ront.

27'

Katzirz lő nagy gólt! 22-31!

26'

Nagy lövését sáncolják, de begyűjti a levágódót.

55'

Tatai véd. Parrondo repül a szélről, számolnak is a szegedi drukkerek! Tíz, tíz, tíz! 21-31!

54'

Nagy Szabolcs nagy lövése, kapufa. Vranjes marad lenn. Hegedűs Márk is benn. Baloghra nem lépnek ki, kapussal együtt lő gólt, 21-30!

53'

Ilyés lövését szedi le Paul. Balogh szerez labdát, indítja Parrondót, aki be is vágja a ziccert! 21-29!

52'

Vranjes ziccere, 20-28! Krivokapics a szaggatottról, csak úgy futtából szaggatja a hálót! 21-28!

51'

Mazák viszi földre Vranjest. Balogh lövését tolja fölé Paul. Nagy Szabolcs bejátszása, eladja.

50'

Tatabányai időkérés. Eladott labda, jöhet a Pick.

49'

Katzirz, szegedi énjét idézve lő hatalmas gólt, 20-27. Vranjes lő zubais gólt, de nem adják meg, aztán a szabaddobás után eladja a Pick.

48'

Katzirz távoli lövése, 19-27. Ilyés ziccere, Paul véd. Mazák visszatér, úgy tűnik már nem szédül, pedig tényleg óriási lövést kapott.

47'

Parrondo kínaira feladott labdát szed le. Paul visszatért, véd. Tatai is.

46'

Még mindig nincs meg a köztetíz.

45'

Kimaradó helyzetek. Parrondo készül beállni.

44'

Kekezovity élesen a szélről a hosszú felsőbe, 18-26! Katzirz mellé lő, Lasica indul, 18-27!

43'

Larholm ismét lő, ismét gól, 6-ból 6! Krivokapics szépít, 18-25.

42'

Tatai Péter érkezik, Mikler jön le pihenni. Lasica ejtése eredménytelen, de marad a Szegednél a labda.

41'

Vranjes beállóban, 17-24! Krivokapics lő, ismét Mikler fogja!

40'

Prce belemenése után Pásztor Ákos szerez gólt lerohanásból, 17-23.

39'

Larholm újabb gólja! 16-23! Mikler ismét véd.

38'

Bodó lövését védi Mikler, a berobbanó repülő brazil, Rossoni viszont eredményesen ismétel a sok védő között, 16-22.

37'

Prce villan szegedi részről, 15-21. Lasica szerez labdát, 15-22! Korainak hangozhat, de eldőlni látszik a meccs.

36'

Krivokapics villan, 20-15.

35'

Ancsin-parádé! Itt az ötödik találata, 14-20! Aztán Ilyés ziccerben, Szente kapus véd.

34'

Kimaradó lehetőségek mindkét oldalon, majd Rossoni ziccerben, 14-19.

33'

Ancsin zsinórban harmadik gólját lövi! 13-18! Bodó Krivokapicsba lő, Lasica indul, 13-19! Állva hagyja a Szeged a Tatabányát.

32'

Djukic gólja, 13-16. Ancsin ismét, 13-17! Mikler védi Bodót.

31'

A Tatabánya kezdi a második félidőt. Bodó góljával kezdődik a második félidő is, 12-15. Ancsin válaszol! 12-16!

SZÜNET!

30'

Harsányi a szélről villan, véd Mikler! Indul Vadkerti, nincs védekezés előtte, 11-15! Diaz esik át a védőkön, lent marad, lemegy az óra, időn túli szabaddobás. Katzirz lövi, megpattan, Mikler fogja.

29'

Hosszasan támadnak a kékek, azaz a Tatabánya. Nagy Szabolcs rossz lövése, kilövi Mazákot a falból irgalmatlan erővel találja fejbe... Le kell támogatni a beállóst.

28'

Katzirz nem hagyja meglépni a Picket, 11-13. Prce suhint, 11-14!

27'

Lasica ismét lukas mezben. Passzív a Pick, de Balogh átlövése benn! 10-13!

26'

Ilyés átlő, 9-12! Ancsin eszik meg egy lövőcselt, aztán beszed két percet, meg egy hetest is összehoz... Harsányi bevágja, 10-12.

25'

Időt kér Debre Viktor. Remek védekezés, Mikler véd, rohan a Szeged, nem áll fel a fal.

24'

Katzirz ismét, Mikler a helyén! Larholm villan ismét, 9-10! Aztán labdát szerez a svéd, indul, lerohan, 9-11!

23'

Katzirz szerez labdát, látja, nincs Mikler, aki hiába fut, a pattogós lövés az üres kapuba talál, 9-8. Dénes löki el Larholmot góllövés közben, 9-9, és két perc.

22'

Ancsin remekül játszik be, Vranjes be is vágja beállóból, 8-8! Krivokapics lőhet, Mikler féltucatnál jár a bravúrokat tekintve!

21'

Krivokapics csípőből lő, gól, de már Blazevic megmozdulását jutalmazzák két perccel ismét. Harsányi használja ki az emberelőnyt, 8-7.

20'

Vadkerti szerez labdát, Diaz, az öreg róka, tudja, hogy akassza meg, anélkül, hogy kiszórnák. VRanjes ziccerben, véd Paul. Krivokapicsot ápolják.

19'

Hosszan támad a Pick. Vranjes elszórja a lasztit.

18'

Ancsin belemenése, jöhet a Tatabánya. Kanyó Ádám lő fölé ziccerben. Prce és Vranjes jön.

17'

Krivokapics áll a heteshez, Mikler véd!!! Lasica pedig egyenlít! 7-7! Harsányi a szaggatottról, Mikler véd óriásit!

16'

Larholm góllal torolja meg a megaláztatást, 7-6! Diaz remek mozgással fűzi be Zubait, aztán hetest harcol ki.

15'

Ancsin átlövése talál utat a kapuba, 6-5! Krivokapics termetéhez képest elképesztő mozgékonysággal küldi el gyufáért Larholmot, aztán lő, 7-5.

14'

Mindegía szórja el a lasztit, Harsányi szedi fel, de hátra adja. Krivokapics elől, átlő, 6-4, jön is a tájmaut Pastor mestertől!

13'

Paul véd nagyot, Mazák indulhat, nem is hibázza el a ziccert, 5-4.

12'

Támadásban eladott labda után Dénes rohan le, messziről lő nagy gólt, 4-4.

11'

Vadkerti a szélen ismét ziccerben, 3-4! Mikler véd kapufára Mazákkal szemben.

10'

Mazák egyenlít, 3-3.

9'

Krivokapics lő, Mikler ismét véd! Elpuskázza a Szeged is elől.

8'

Ilyés kapufát lő. Bodó emelkedik ismét, Mikler ezt is fogja! Vadkerti a szélről száll be, 2-3!

7'

Diaz sárgul. Hibáz a Szeged, jön a Bányász, Harsányi szélről, Mikler!

6'

Bodó emelkedik az égbe, bombasztikus gól ez is, 2-2. Blokk, indul a Tatabánya, Balogh szorítja ki Mazákot.

5'

Vészkapus benn, aztán 5 a 6 ellen, Mindegía hatalmas gólt lő! 1-2!

4'

Ilyés most betalál, 1-1! Diaz tör be, hetes, Blazevic máris két percet kap. Harsányi pattintja a büntetőt, felső léc.

3'

Bodó villan, 1-0. Ötlettelen a szegedi támadójáték egyelőre, határozott a tatabányai védekezés.

2'

Ilyés téveszt. Blazevic sárgul.

1'

A Pick kezd. Balogh lövését Paul fogja. Lábra pattan, jöhet a Pick.

16.00:

Kezdéshez készülnek a felek!

15.55:

Bemutatáshoz vonulnak be a csapatok, kék a Tatabánya, narancssárga-szürke a Pick, Parrondo és Kekezovity neve is elhangzik. Källman bokasérülés miatt hiányzik. Messze nincs telt ház a csarnokban, de azért szegedi drukkerek bőven akadnak.

15.50:

Köszöntjük Olvasóinkat! Rövidesen kezdődik a Pick Tatabánya elleni kupaelődöntője a pécsi Lauber Dezső Sportcsarnokban. Melegít mindkét csapat. Az előző mérkőzésen a Veszprém 35-23-ra verte a Gyöngyöst, a papírformát nem fenyegette borulás.

Kezdés: 16.00!

A Tatabánya a Tata (44-21), illetve a SZESE Győr (34-24, 28-18) legyőzése után jutott az elődöntőbe, míg a Pick Szeged Balatonfüreden nyert 27-22-re, majd a Csurgón elszenvedett 25-24-es fiaskó után nagyon visszavágott (34-20), simán kiharcolva a négyes döntőt. A bajnoki alapszakaszt a 6. helyen záró Katzirzék ellen bizonyosan nem lesz könnyű meccse Vadkertiéknek, hiszen a kupa miliője más mint a bajnokiké, ám a szegediek teljes erőbedobással fognak harcolni, hogy a fináléba jussanak, ahol a 14 órakor kezdődő Gyöngyös - Veszprém összecsapás győztesével küzdhetnek meg. A Pick Szeged péntek délután kelt útra, az éjszakát már Pécsen töltötte a gárda. Amennyiben sikerül kiharcolni a döntőt, úgy vasárnap mintegy 250 szegedi drukker kel útra, hogy a 12.50-kor kezdődő fináléban szurkoljon csapatának.