Kézilabda: gyenge meccsen hozta a kötelezőt a Pick + FOTÓK

2014. április 24., csütörtök
pick_csurgo06_gs

Gyenge-közepes színvonalú találkozón magabiztosan verte a bajnoki elődöntő első csatájában a Csurgót a Pick Szeged.

Alacsony színvonalú találkozót hozott a bajnoki elődöntő első felvonása a Pick Szeged és a Csurgó csapatai között. Bár a két gárda fej-fej mellett haladt az első félidő első felében, nagyjából az első 10 percet követően folyamatosan töredezetté vált a játék az állandó törlések miatt, s az ebbéli feladatokat ellátó két fiatalember is kevésnek bizonyult néha. Mivel emiatt állandóan megakadt a folyamatos játék, egyik csapat sem tudott eléggé lendületes játékkal előrukkolni, így gyorsan zuhant a színvonal, amiből végül a Pick jött ki jobban, s jó védekezésével, Mikler Roland magabiztos védéseivel, s Ilyés Ferenc vezérletével - Piotr Wyszomirski bravúrjainak, s Pordán Bálint eredményes játékának ellenére is - lassan el tudott szakadni, s Juan Carlos Pastor egysége a szünetre tulajdonképpen el is döntötte a mérkőzést (14-8). A második félidőben tovább folytatódott a Pick diadalmenete, ezúttal Jonas Larholm vitte hátán a csapatot, s a félidő derekára a tízgólos különbség küszöbére ért a csapat, amit egyszer sikerült is elérni. A végére kiengedett a Pick, Alberto Aguirrezabalaga zsinórban lőtte góljait, s a végére csökkent a különbség, ám végül hétgólos, 30-23-as szegedi siker született. A sima győzelem ellenére a gyenge színvonalú mérkőzés kialakulásához súlyos, bosszantó hibákkal járult hozzá a hazai gárda, így a kiállítások esetén bejövő "vészkapus" szélsők kétszer is visszahelyezték magukat eredeti szerepkörükbe, mindkétszer kihagyva ziccerüket, aminek utána üres kapura támadhatott az ellenfél, egy alkalommal pedig még csurgói sarokdobásra sem ért vissza a hazai kapus. Ilyen gólokat egy Pick Szeged-szintű csapat nem engedhet meg magának - ezt tükrözték a hazai mester gesztikuláció is a kispad mellett. A lényeg azonban a győzelem, s hogy a Pick 1-0-ra vezet az elődöntős párharcban. A folytatás szerdán 20 órától Csurgón.

Férfi kézilabda NB I elődöntő, 1. mérkőzés:

Pick Szeged - Csurgói KK 30-23 (14-8)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1100 néző. Vezette: Herczeg Péter, Südi Péter.

Pick Szeged:

MIKLER - Vadkerti A., ILYÉS 5, Mindegía 1, Zubai 1, Balogh 2, Parrondo 2.

TATAI (kapus), LARHOLM 6/2, Blazevic, Vranjes 2, Prce 4, Lasica 3, Kekezovity 2, Ancsin 1, Hegedüs 1.

Juan Carlos Pastor.

Csurgó:

Wyszomirski - Puhovszkij 3, PORDÁN 4, Borsos, Herbert, Savic, AGUIRREZABALAGA 5.

Pallagh (kapus), Lele 1/1, Nagy M. 1, Vadkerti G., Országh, Grebenár 1, Gazdag 5/2, Oláh 3, Döme.

Imre Vilmos.

3/2, ill. 3/3.

6 perc, ill. 10 perc.

Az elődöntős párharc állása: 1-0 a Pick Szeged javára.

VÉGE!30' Oláh újra, majd Gazdag lerohanásból, 30-23. Eladott labda, indul a Csurgó, de lemegy az óra. 29' Aguirrezabalaga ismét, 29-21. Prce lágy lövése is gólt ér, kivárt a levegőben, egy ütemmel később lőtte el, 30-21. 28' Oláhé a 20. csurgói gól. Larholm fölé, csak most nem egy méterrel, hanem csak 50 centivel. 57' Borsos és Hrebert sáncolja Prce lövését. Hegedüs szerez vissza egy labdát, aztán a falban kapja már, be is lövi! 29-19! 56' Pallagh nagyot véd Larholm befordulásánál. Labdaszerzés. 55' Támad, támad a Csurgó, mellé. Hegedüs Márk bent. 54' Lépéshiba után jöhet a Csurgó, eladják, Lasica ziccerben, belövi! 28-19! 53' Legalább egy méterrel lő fölé Larholm, ez nem volt szép. Oláh lövőcsele után mindent elront, amit egy lövésnél lehet. 52' Vranjes beállóból, 27-18! Aguirrezabalaga ismét, ez már a harmadik zsinórban, 27-19. 51' Prce átlövése, 26-17! Aguirrezabalaga ismét, 26-18. 50' Ancsin lövi ki az egyik reklámtáblát, amivel nem cserélnénk. Ismét lő, fölé. Aguirrezabalaga használja ki a zavart, 25-17. 49' Ancsin is feliratkozik a góllistára! 25-15! Blazevic vonul le, két percet kap. Grebenár tör be, Tatai bravúrja, de hetest fújnak. Fúj a közönség is, megy a hülyézés. Gazdagé a hetes, és a gól is, 25-16. 48' Két Tatai-bravúr! De hetes, Gazdag bevágja, 24-15. 47' Oláh mellé, Lasica indul, 23-14! Vadkerti Gábriel lő fölé, Lasica indul, montenegrói góllal köztetíz, magyarul számolunk! 24-14! 46' Ismét labdavesztés üres kapunál, Grebenár mellé lő. Prce lő gólt! 22-14! 45' Kekezovity ismét lukas mezben kihagyja a ziccert, aztán Pallagh lő messziről kapura, kipiszkája Larholm! Pastor leteremti szélsőjét, miközben Tatai még nem ér vissza, és gólt kap a Pick sarokdobás után üres kapura... 21-14. 44' Vranjes eszi meg Grebenárt, csaknem szó szerint, két perc. Passzívban Grebenár bevágja előnyből, 21-13. 43' Passzív határán Larholm megtáltosodik, 21-12! Számolásra készen a drukkerek, de időkérés előbb. Oláh passza, majd Grebenár lövése pattan sarokdobásra. 42' Szép figurát játszanak Pordánra, Mikler véd! Tatai Péter váltja, éltetik mindkettejüket a drukkerek. 41' A törlőfiúknak lassan le sem kell menniük a pályáról... 40' Ancsin karját megtámasztják, fölé, de szabaddobás. Ancsin befurakszik a falba, véd Pallagh, hetes, mielőtt passzív lenne. Larholm, 20-12! 39' Borsos kap újabb két percet. Larholm az egekbe emelkedik, ez az, Johnny! 19-11! Puhovszkij szépen oldja meg, 19-12. 38' Puhovszkij szerez gólt, 18-11. A belorusz az első a vendégeknél, aki Pordán után képes egynél több gólt elérni egyelőre. 37' Larholm beindult? Ideje volt, 18-10! Kapuscsere: Pallagh Péter váltja Wyszomirskit. 36' Gazdag a szélről, 17-10. 35' Most a Pick passzív. Larholm végre betalál, 17-9! 34' Parrondo a jobb szélről, 16-8! Oláh a másik oldalon ugyanonnan, 16-9. 33' Grebenár lő kapufát. Larholm karja lendül, fölé lő. 32' A lengyel kapus véd. Ancsint is. Elszórja a lasztit a Csurgó. Ilyés lő, 15-8! 31' A Csurgó kezd. Oláh lövését védi Mikler. SZÜNET!30' Országh a szélről, véd Mikler. Juan Carlos Pastor időt kér. Larholm kap egy nagy lökést. Prce lövését is védi a kapus. 29' Larholm beveri! 14-8! Grebenár megpattanó lövését is védi Mikler! 28' Grebenár passza után Pordán negyedszer, 13-8. Vranjes esik hanyatt, lövését védi a kapus, de Vadkerti Gábriel rántja le, két perc. 27' Larholm száll be, nagyot véd a csurgói kapus. Szegedi hiba. 26' Kekezovity ismét! 13-7! Remekül pótolja Källmant egyelőre. 25' Újabb jó védekezés, Kekezovity indul, balszélről bevágja, 12-6! Vadkerti Gábriel passaz elképesztő, Pordán értékesíti is, 12-7. 24' Passzív a Csurgó, Parrondo csen labdát, indul is, Vranjes középen, belövi! 11-6! Lassan felőrli fel a Csurgót a Pick? 23' Prce mellé, majdnem kilövi az egyik operatőrt... 22' Parrondo kínaira, Prce befejezi! 10-6! Lépéshiba után jöhet a Szeged. Vadkerti Gábriel keményen védekezik. 21' Elveszik passzív miatt a labdát a Csurgótól. Savic nem adja, ez így két perc, kettős fór! 20' Prce bent, Borsos kint, két percet kap. Balogh belemegy Pordánba... 19' Ilyés újabb gólja! 9-6! Balogh ziccerét fülmagasságban hárítja lábbal Wyszomirski. 18' Lasica benn lukas mezben, reflexből rá jön ki a figura, kihagyja szélről. Wyszomirski lövését blokkolja Parrondo, de Aguirrezabalaga elől az üres kapuba ejt, 8-6. 17' Ilyés emelkedik az égbe, kilövi Wyszomirskit, aki lehuppan a lövéstől, de fogja. Tördelt a játék nagyon, időkérés csurgói részről. Dübörögnek a dobok. Zubai kap kiállítást, de kimarad a csurgói attak. 16' Vadkerti lő fölé. A csurgói. A hazai Vadkerti nem megy be az üres területbe, hanem neki megy a két fejjel nagyobb Savicnak. 15' Savic lövését olvassa Mikler. Most nem a padlót, hanem a labdát kell törölni. MIndegía tolja be az emberét, szabaddobás. Mindegía fordul le védőjéről, betör, 8-5! És még kettő perc is kétkezes lökésért. 14' Passzívba hajlik a Csurgó, eladják, indul a Pick. Balogh, 7-5! 13' Ilyés összekapta magát, most szélről pókhálózza a bal felsőt! 6-5! 12' Nagy Máté balszélről, 5-5. 11' Ilyés betalál, 4-4. Puhovszkij kapufája Blazevicé. Rohan a Pick, Zubai kapja tisztán a hatoson, bevágja, 5-4! 10' Borsos üti ki Pordánt, kis ápolás, minden rendben, szerencsére. Savic a figura végén belép, nem ér a gól. 9' Mindegía passzát csípik el, de fújnak. Ilyés lő fölé. Lele keze villan, felső lécet talál. Ilyés lövését védi a lengyel kapus, a kipattanóért küzd, szabaddobást harcol ki. 8' Puhovszkij tör be, belülvédekezés után hetes. Lele bevágja, 3-4. 7' Mindegía ékelődik a falba, lábbal véd Wyszomirski. Zubain löknek nagyot, mellé lő, sárga, de nem jár szabaddobás. Puhovszkij lő, véd Mikler. 6' Kétszer indulás után Zubai rohan le, de belemegy, a gól sem ér. Pordán a másik oldalon egyenlít, 3-3. 5' Ilyés gondol egyet, a fal résén bepattint egy lövést, ez is gól! 3-2! 4' Labdaszerzés, Zubai indul, de belefújnak. Parrondoé már ér, 2-1! Ilyés nyúl bele Puhovszkij lövésébe, bepattan, 2-2. 3' Pordán verekszi be magát, 0-1. Középkezdés után Vadkerti Attila indul, Herbert lerántja, csak sárga és szabaddobás. Balogh lábon lövi a kapust, aztán szabaddobás után már egyenlít! 1-1! 2' Balogh is betör, fennakad, de hetes, jön is Larholm. Nagyon rossz lövés, fogja a lengyel kapus, szó szerint. 1' A Pick kezd. A B-közép hangereje rácáfol a lelátó foghíjára. Parrondo tör be, fölé lő, de taszajtják. 18.30: Zubai Szabolcs veszi át a VTV Szeged gólszépségversenyének megnyeréséért járó serleget Bittmann Emil kollégánktól, a VTV Szeged sportriporterétől. 18.25: Kezdődnek a bemutatások, pályán mindkét csapat! Talán a Sporting elleni vereséggel zárult meccs miatt, de Pick-meccshez, bajnoki elődöntőhöz méltatlanul kevés drukker a lelátókon egyelőre. A B-közép a helyén, de ezer nézőnél kevesebbre taksáljuk a drukkerhadat jelenleg. 18.15: Gyűlnek a drukkerek is, de egyelőre nem tűnik úgy, hogy telt ház lesz. A hazaiaknál Källmant ma biztosan nem láthatjuk minapi bokaműtéte miatt. Érdekesség, hogy a két keretben van egy-egy Vadkerti, hazai részről a cséká, Attila, míg a vendégeknél Gábriel, az unokatestvér. 18.00: Köszöntjük Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból! Melegít mindkét csapat, készülődünk az elődöntő első felvonására. Kezdés: 18.30!Beharangozónk itt olvasható!