Kézilabda: az Inárcs-Örkényt is legyűrte az SZKKSE + VIDEÓ

2014. április 28., hétfő
szkkse_oroshaza_mj-65

Némi szerencsével ugyan, de újabb győzelmet aratott a már bajnok SZKKSE a női kézilabda NB I/B-ben a végig kitartóan küzdő Inárcs-Örkény KC felett.

Az SZKKSE biztos védekezésre hagyatkozva, gyors indításokból szerzett találatokkal igyekezett a vendégek fölé kerekedni. Az ellentámadásoknál különösen

Tóth Orsolya

volt elemében, aki igazán hatékonyan értékesítette helyzeteit, így az első félidő végére már 6 gól szerepelt a statisztikában a neve mellett. Az Inárcs-Örkény KC kapusa folyamatosan figyelte az indításokat, néhány esetben sikerült is elhalásznia az induló játékos elől a labdát. A második félidő elején "kollégája",

Dobó Mónika

észlelte ezt, és egy egész pályát átívelő dobással megszerezte szezonbeli első gólját a bajnokságban. Mindemellett a vendégeket ez sem törte meg, folyamatosan tapadtak a szegediekre, nem alakult ki behozhatatlan differencia a két gárda között. A legnagyobb különbség a 48. percben alakult ki, amikor

Aron

büntetőjét követően 24-20-at mutatott az eredményjelző. Ezt követően Marosán mester tanítványai némiképp kiestek a ritmusból, nehezen találták játékukat, a vendégek kihasználták az átmeneti megingást, és megfordították az állást. (24-25) A legjobbkor jött tehát

Selmeci Sarolta

, aki talpról elengedett két lövésével már ismét a hazaiaknak szerzett előnyt. A mérkőzés hajrájában az Inárcs-Örkény két hétméterest is kapott, ám ezekből az elsőt a csereként beálló

Kovács Gabriella

hárította, a másodikat pedig túlságosan is jól akarta helyezni ellenfele, és nem talált kaput. Mindez azt jelentette, szerencsés körülmények között, de otthon tudta tartani a 2 pontot az SZKKSE csapata.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 23. forduló:

Szeged-KKSE-Chance-Exicom - Inárcs-Örkény KC 27-25 (15-13)

Szeged-Kiskundorozsma, Ács Géza Sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Baranyi Antal, Szloska Krisztián.

SZKKSE:

DOBÓ M. 1 - TÓTH O. 9, Selmeci 3, DOBÓ A. 2, KARSAI 4, ARON 5/2, Zsilák 2.

Kovács G. (kapus) Vér, Dávid, Zsibrita, Varga, Hódi, Huszka 1, Grandjean, Khouiled.

Marosán György.

Az Inárcs-Örkény KC legeredményesebb játékosai:

Somogyi G. és Szabó Cs. 6-6 találattal.

4/2, ill. 3/1.

6 perc, ill. 2 perc. Marosán György:

"Év végi formában, kissé tompán játszva, azonban alázattal dolgozva sikerült itthon tartanunk a két pontot!"

Tekintse meg a SZEGEDma TV felvételét!

Junior mérkőzés:

Szeged KKSE-Chance-Exicom - Inárcs-Örkény KC 31-25 (16-14)

Szeged, 50 néző. Vezette: Paska Dániel, Vastag Sámuel.

SZKKSE:

Porobic - Reigl 4, Aracsi 2/1, ZSIKÓ 8/1, Dankó 4, MIKLÓS 10, Kovács R. 2.

Eperjesi, Fodor (kapusok), Kecskés, Kováts D., Nagy V., Vér V., Simon 1, Szécsi.

Az Inárcs-Örkény KC legeredményesebb játékosa:

Blahó R. 15.

4/2, ill. 7/4.

6 perc, ill. 4 perc.