Jégkorong: sikeres magyar rajt, győzelem Korea ellen

2014. április 20., vasárnap
Jégkorong divízió I-es vb - Koreai Köztársaság-Magyarorsz?

A magyar válogatott jó emberelőny-kihasználással, hullámzó teljesítménnyel 7-4-re legyőzte a végsőkig küzdő házigazda dél-koreai csapatot a Gojangban zajló divízió I/A osztályos jégkorong-világbajnokság vasárnapi nyitó fordulójában.

A magyar csapatot több száz szurkoló kísérte el a Szöul melletti Gojangba, és remek hangulatot teremtettek a csarnokban. A meccs elején itt is, ott is komoly helyzet alakult ki, majd

Varga

a kapuvasat talált el. A harmad derekán kettős emberelőnybe került a magyar válogatott, ez még kimaradt, de egy újabb létszámfölényes szituációban

Sofron

hagyott ki ziccert, majd kiült gáncsolás miatt, így újra a magyar kapu előtt adódtak helyzetek. A második harmad elején a vb-újonc

Sebőköt

- akinek a szezonban volt már súlyos agyrázkódása - a honosított

Swift

letaglózta, ezért végleges kiállítást kapott, a magyar csatárt pedig le kellett támogatni. Az emberelőnyben Azari mértani pontosságú lövéssel vette be a dél-koreai kaput. A hazaiaknak csak felvillanásaik voltak, és még Sofron is eredményes volt emberelőnyben. Kisvártatva

Radunske

szépített, ugyancsak létszámfölényben. Még a szünet előtt jött a válasz: sakk-matt helyzet után

Kovács

csúsztatott a félig üres kapuba. Még csak 46 másodperc telt el a záró felvonásból, amikor Bartalis bombázott a bal felső sarokba, majd egy ellentámadás végén az egyetlen veszélyes hazai csatár, Radunske szépített. A hazaiak kapust is cseréltek, majd egy kiugrás után

Sin

is betalált. Időt kért a magyar kapitány, nehogy baj legyen, mert tavaly például 1-4-ről nyertek a koreaiak Budapesten. Következett egy újabb dél-koreai emberelőnyös gól, majd lehozott kapus mellett Bartalis harmadszor is eredményes volt. Az első napi eredmények alapján valószínűleg ez volt a legkönnyebb mérkőzése a magyar csapatnak. Rich Chernomaz szövetségi kapitány csapata magyar idő szerint hétfőn 9 órakor az ukrán válogatottal találkozik.

Divízió 1-es jégkorong-világbajnokság:

Magyarország - Koreai Köztársaság 7-4 (2-0, 3-1, 2-3)

Bartalis (15., 41., 59.), Azari (18., 28.), Sofron (35.), Kovács (38.), illetve Radunske (36., 43.), Sin (48.), Li D. K (57.)

Korábban:

Japán - Szlovénia 2-1 (0-0, 0-1, 2-0). Gól: Obara (45.), Akimoto (54.), illetve Pavlin (39.) Ausztria - Ukrajna 3-2 (2-1, 0-1, 0-0, 1-0), hosszabbítás után. Gól: Heinrich (10., 13.), Lebler (62.), illetve Blagi (11.), Materuhin (33.)

Az állás:

1. Magyarország 3 pont (7-4) 2. Japán 3 (2-1) 3. Ausztria 2 4. Ukrajna 1 5. Szlovénia 0 (1-2) 6. Koreai Köztársaság 0 (4-7)

Az első két helyezett jövőre a csehországi elit vb-n, míg az utolsó 2015-ben a divízió I/B-ben szerepel.