Futsal: nagyot fordított, legyűrte a DEAC-ot az UTC + FOTÓK

2014. április 28., hétfő
utc_deac25_gs

A szezonbeli negyedik, DEAC elleni összecsapáson végre győzelmet aratott az UTC, a második félidőben kétgólos hátrányból fordítva.

A közvetítést támogatja a GS-VILL 94 Kft.

Gyakorlatilag az első perctől kezdve egymásnak estek a csapatok, ám az első félidőben látottak alapján úgy tűnt, az idei szezonra mumusa marad az UTC-nek a DEAC: a hajdúságiak már a 2. percben vezetést szereztek, s ugyan a több tetszetős megmozdulást is bemutató Balogh Ádám egyenlített, a vendégek újabb két góllal 3-1-es vezetést szereztek a szünetre. Szomorú, fájdalmas sérülés is tetézte a hazaiak minden baját: Fülöp Tibor súlyos sérülést szenvedett egy ártalmatlannak tűnő szituációban, s várhatóan hosszú időre kidőlt a csatasorból. Fordulás Juhász Imre góljával zárkózott az UTC, majd Szentes-Bíró Tamás két, remekül eltalált lövése 4-3-ra megfordította a találkozót a második félidő derekán. Ahogy egyre jobban vérszemet kapott a hazai gárda, úgy fáradtak a vendégek. Bullás Imre remekül eltalált szabadrúgásgólja után Szalánczy Zoltán kapus becserélésével létszámfölényes játékra váltott a DEAC, amit aztán Hegyesi Zsolt büntetett hamar egy félpályás találattal, s ugyan a vendégek kapusa bombasztikus találattal kozmetikázott, Juhász duplázása tette fel a koronát az UTC második félidei parádéjára (7-4). Brinszky Adrián gárdája legközelebb pénteken, Csömörön lép pályára 20.15-től.

Férfi futsal NB I alsóházi rájátszás 6. forduló:

UTC Futsal Team - DEAC FC 7-4 (1-3)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Farkas Balázs (Takács Zoltán, Puskás Gabriella).

UTC:

Tombácz - Puskás, Hegyesi, Dürgő, Fülöp.

Juhász I., Bullás, Berndt, Szentes-Bíró, Bilics, Bánóczki, Balogh Á., Béry (kapus).

Brinszky Adrián.

DEAC:

Pallai - Angyalos, Nagy I., Varga D., Berecz.

Szalánczy (kapus), Fábri, Batári, Kiss A., Fülep, Juhász B., Kerti.

Darányi Antal.

Balogh (8'), Juhász I. (22', 39'), Szentes-Bíró (28', 29'), Bullás (33'), Hegyesi (36'), ill. Berecz (2'), Angyalos (14'), Varga D. (18'), Szalánczy (39').

Kiss A. (38'). Brinszky Adrián:

"Legszebb, egyben legfájóbb győzelmünket arattuk, sérült játékosunknak mielőbbi gyógyulást kívánunk. Az első félidőben is jól játszottunk, ám ekkor nem jöttek össze a dolgaink, a második játékrészben azonban extrém teljesítménnyel, megérdemelten, magabiztosan nyertük meg ezt a találkozót."

További eredmény:

Haladás - Nagykáta 11-4

VÉGE!40' Bilics nem tud lőni, majd Tombácz véd, aztán Bilics blokkol. Most kimarad az üres kapura tett labda. Tombi lasztiját szedi le Szalánczy, indít, hatalmas lövés Nagytól, megpattan Bilicsen, Tombi hatalmasat véd! Aztán még egy lövés, ez meg a kapufáról pattan ki. Itt a vége, szép volt, fiúk, jár a vastaps! 39' GÓÓÓL! 7-4!Juhász Imre szerez labdát, a félpályán túlról rá is lövi, beleér ugyan a védő, de bepattog! 7-4! 39' Továbbra is kapussal 5 a 4 ellen nyom a DEAC. 38' Kiss Attila harcol ki magának egy sárga lapot. Bilics nagy lövése 16 méterről, mellbe Szalánczyt. 38' GÓÓÓL! 6-4.Szalánczy balról, 11 méterről, minden dühét beleadva irgalmatlan nagy gólt rúg a bal felső sarokba! 6-4! 38' Kiss Attila elől nagy lövést ereszt meg, telibe találja Puskás kezét mellmagasságban, nem fújnak büntetőt. 37' Kicsit széteső a vendégek játéka, folyvást reklamálnak. Időt kér az UTC. Szegedi szögletek, veszélytelenek. Eladott labda után Dürgő emel kapura, Kiss Attila zár vissza jól. 36' GÓÓÓL! 6-3! Fenn a kapus, labdát veszítenek, Hegyesi ki is használja, félpályáról laposan gurít a kapu közepébe! 6-3! 36' Szalánczy benn, fel is húzódik lövésre, majd spurizik vissza és véd is gyorsan. Dürgőt rántják le a saját hatosán belül, de a vendégeknek szabadrúgás a félkörről... Szalánczy fut a legurításra, mellé, azaz szöglet. 35' Agresszíven letámad a DEAC, nagyon nyomnak most. Egy hazai fault után 14 méterről középről szabadrúgás, Angyalos legurítja előre, a hosszú felső előtt suhan el a lövés. 34' Nagy viszi Tombira a labdát, de elakad a kapusban a laszti! Debreceni rohamok, Tombácz a helyén. 33' GÓÓÓL! 5-3!Bullás áll a 11 méteres szabadrúgás mögé, a lábak között laposan a akapu közepébe bombáz! 5-3! 33' Nagy Imre ússza meg a sárgát, amikor ellöki a kapura törő Juhászt. 32' Nagyot hajt az UTC, most már egyértelműen fölényben az újszegediek, ez az eredményen is látszik. Dürgő kap labdát, egyedül a kapussal szemben, előbb mellbe löbböli, majd megjátsza a kipattanót, de nem adja le a töküresen érkező Hegyesinek, inkább oldalhálóba lő... 31' Nagyot játszik az UTC! Előbb Puskás fut le lazán egy debreceni támadót, majd elől Bullás elől kell mentenie a kapusnak és két védőjének. Pallait kell ápolni, nem súlyos szerencsére. Hegyesi egy az egyben, Pallaiba lő! 30' Tombácz-bravúrok! Aztán Balogh nagy helyzetben egyedül elől, elgurítja, Pallai lábbal véd, felmegy a laszti gyertyába, majd a felső hálóra hull. 29' GÓÓÓL! 4-3! Juhász nem adja le a ziccerben lévő Baloghnak, helyette cselezget, mintha egymásra várnának a szegediek, Szentes-Bíró nem vár, amikor elé kerül a laszti: 12 méterről a bal alsóba helyez egy erős laposat! 4-3! 29' Két Tombácz-bravúr, aztán a szüntelenül reklamáló Bereczet kell meginteni, hogy hagyja abba. Időkérés oldja fel aztán a feszültséget. 28' GÓÓÓL! 3-3! Balogh lőne, de elvéti, elesik a védővel együtt, aki átbukik rajta, így Juhásznak szabad az út, nem lő, jobbról passzol Szentes-Bírónak, aki két védő között a lekéső Pallai helyére lő a kapuba! 3-3! 28' Bilicset föltartják, nincs síp. 27' Nyom az UTC, de nincs gól. Nagy köténypassza után Berecz ront ziccerben. 26' Kiss Attila legurított szabadrúgását Batári lövi a hosszúra, szöglet. Dürgő Csikar-szögből eredménytelen. 25' Puskás 10-ről mellé-fölé. Hegyesi ziccerben, de elakad a kapusban. 24' Dürgő bepasszát Bullás elől vágja ki egy fehér mezes. 23' Bilics bombáz az oldalhálóba. Bilics és Szentes-Bíró jobbnál jobb helyzetekben, de kihagyják, amint egymásra várnak. 22' GÓÓÓL! 2-3! Szentes-Bíró lövése kipattan Pallairól, de ott van Juhász Imre, aki 9 méterről a bal alsóba tüzel! 2-3! 21' A DEAC kezdi a második félidőt. Berecz indul meg óriási ziccerben, elhúzza Tombácz mellett, de a kapus még lábbal elpiszkálja a zsugát. Az első hírek szerint szerint nem kizárt, hogy Fülöp Achilles-ín-szakadást szenvedett. Reméljük, a pontosabb diagnózis nem lesz ennyire súlyos.SZÜNET!20' Berecz ziccerben, Tombácz jól zár, végül taccsrúgás. Puskás szambázik ismét, tovább Dürgőnek, aki emelint Hegyesi elé a kapu torkába, és Ballack annyira be akarja helyezni a léc alá, hogy kivágja a labdát... Aztán mintha meg is húzódna. Még egy legurított taccsrúgást suhint mellé Puskás. 19' Bullás benn Fülöp helyett az első sorban. Hegyesi emel be egy kornert, Dürgő emelkedik, védőről megy ki a labda. A második szöglet veszélytelen. Bullás tol egyet a labdán, aztán 11 méterről lő, véd Pallai. Szöglet után ugyanonnan Puskás nem találja el jól a labdát. 18' Fülöp gyors, kicsit leszorítják, elesik, lennmarad, ápolás. Valószínűleg rosszul eshetett, valami nagyon fáj, az biztos. Le kell támogatni az UTC 17-esét. Valami komolyabb bokasérülés történhetett, mert nem bír a bal lábára ráállni Fülöp. 18' GÓÓÓL! 1-3. Remek indítás a vendégeknél, robban ki Tombácz, Varga Dániel azonban előbb tud belepöccinteni a lasztiba mellmagasságban, s ez elég. hogy beférjen a léc alá, 1-3. 17' Nyom az UTC, időt kér a DEAC. Balogh remek helyzetben, de nem lő, befelé cselezget, kikeveredik, Dürgőnek készít elő, blokkolják a lövést. Most esett a 2. UTC-s fault, ezzel 2-1. Sportszerű és folyamatos a meccs, szabálytalanságok nem szakítják meg a játékot. 16' Bilics stoppol le egy nagy indítást, keresztbe előre Bánóczkinak, ő kapásra a ziccerben helyezkedő Baloghnak, de elmegy a lendülő láb előtt a laszti... 15' Bullás bombáját hárítja Pallai. Hajdúsági szöglet után Tombi véd nagyot! Aztán Nagy Imre löketénél szintén. 14' GÓÓÓL! 1-2. Batári kiváló passza ér el a hazai hosszú kapufához, ahol Angyalos félméterről a kapuba továbbít, Tombácz tehetetlen, 1-2. 14' Szentes-Bíró labdát szerez, majd veszít, fellazul az UTC, Berecz lőhet, fölé. 13' Tombáct remekül véd ismét. Az elmúlt percek újszegedi fölénye után kiszabadult a DEAC egy időre. 12' Fülöp remek cselei, elhúzza Palai előtt, de odaér a kapus, majd a kipattanót ismétli kiszorítva, ezt is lestoppolja a kapus. Aztán egy kivágott labda a hazai térfélről, a közvetítőállásban csapódik be, de nincs semmi baj, csak egy szék borult, a SZEGEDma a helyén van! 11' Egy belőtt labdánál reklamálnak kezezést a hazai kapu előtt a vendégek, a spori szerint nem történt ilyesmi, szerintünk sem. 10' Ismét a szegediek első vonala benn. Dürgő remek indítást kap, lábujjheggyel teszi tovább a levegőből, de jól jön ki Pallai. Hegyesi kisodródva, estében, Pallai lábbal véd. 9' Tombácz lábbal tisztáz a kapuja torkába befutó Kerti elől. Aztán Kerti indulna, elcsúszik, nincs miért reklamálni. 8' GÓÓÓL! 1-1! Az iménti labdaszerzést követően aztán remek passz a hatoson jobbra helyezkedő Balogh Ádámnak, aki a hosszú alsóba helyez! 1-1! 8' Próbálkozik a fekete sereg, egyelőre nem sok sikerrel. Viszont a DEAC alig jutott labdához Dürgőék pályára lépése óta. Pallai véd, indításánál sikerül kiszorítani Vargát. 7' UTC sorcsere: Bánóczki, Bilics, Balogh - Dürgővel kiegészítve. Lendületes UTC-rohamok. 6' Juhász Imre és Berndt szereznek egyesült erővel labdát, aztán megindul Juhász, biciklizik, ellövi Pallai lábai között, de megpattan a combján, nem vánszorog be a laszti. Szép akció volt! 5' Bullás középről 13 méterről szabadrúg. Pallai véd. És ahányszor véd, azonnal indít is, jól helyezkednek elől a társak, de a védekező szegediek is. 4' Többet rohamoz a Debrecen, most Kerti Levente elől pattan el a passz ziccerben. Az UTC-nél a 2. sor benn: Bullás, Szentes-Bíró, Juhász, Berndt. 3' Gyors, lendületes játék az első pillanatoktól kezdve, ha így marad, nem fogunk unatkozni. Berecz harcol ki egy faultot. 2' GÓÓÓL! 0-1. Puskás szambázik, labdát veszít, lecsap rá a DEAC, kapja a passzt Berecz, aki lazán teker belsővel balról 8 méterről a bal felső felé, a kapufáról pattan be, 0-1. 1' Az UTC kezd! Pallai lehúz egy labdát, indítás után Berecz gurít mellé suta lövéssel. Labdaszerzés után balról Nagy Imre belsőz a hosszú mellé aztán. Hegyesi laposan a hosszúra, lábbal hárít Pallai. Nem cicóznak a srácok, egymásnak estek! Ismét Hegyesi, ziccer, fölé. 19.00: Túl a bemutatásokon, a kezdő sípszóra várva. Pillanatok múlva kezdünk! 18.55: Véget ért a melegítés, az UTC tiszta feketében, a DEAC tiszta fehér, a mezen fekete harántcsíkkal ékített meccsdresszben várja a névsorolvasást. Addig is elhangzanak a csatakiáltások. 18.50: Köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból, ahol ismét kigyúltak a hétfő esti fények a hétfő esti futsalra! Kezdés: 19.00!

Negyedszer mérkőzik meg idei mumusával az UTC Futsal Team. A Debrecen ellen ebben a szezonban egyszer sem sikerült nyerni: Hegyesi Zsolték a bajnoki nyitányon egyből beleszaladtak a késbe, 12-1-re kaptak ki a Hajdúságban, történetük legnagyobb vereségét elszenvedve. Visszavágni aztán itthon sem sikerült az alapszakaszban, akkor 6-4-re bizonyultak jobbnak a cívis városiak. Az egyébként korántsem brillírozó DEAC az alsóházban zárta az alapszakaszt, s a rájátszás első körében ismét a Kertész utcaiakkal hozta össze Fortuna. Az idegenbeli találkozó gólzáporosra sikeredett, az utolsó pillanatokban sikerült a Brinszky-gárdának pontot mentenie, 7-7 lett a végeredmény. Mindezek után itt az idő, hogy a két gárda utolsó szezonbeli meccsén az újszegediek diadalmaskodjanak! További információk a csapatról az UTC honlapján!