Vízilabda: szegedi bravúrgyőzelem az oroszlán barlangjában

Újabb bravúros idegenbeli skalpot gyűjtött be az elképesztő fegyelmezettséggel játszó Diapolo Szeged: ezúttal Egerben bizonyult legyőzhetetlennek a Varga Péter vezette Vincze-csapat.

A BVSC elleni fiaskó során kiállított

Vincze Balázs

helyett

Varga Péter

vezette Diapolo Szeged nem kezdett megilletődötten a bajnoki címvédő otthonában. A negyed feléig

Lukas Seman

emberelőny-kihasználása,

Aljosa Kunac

akciógólja és

Juhász Zsolt

ötméterese után 3-1-re lépett meg a házigazdáktól a vendég csapat - nem kis része volt ebben a világbajnoki formában védő

Nagy Viktornak

is - igaz, a játékrész vége előtt

Bátori Bence

fórkihasználása és

Biros Péter

megúszásgólja kiegyenlítette az eredményt (3-3). A folytatásban tovább brillírozott a szegedi kapus, és a csapata is:

Kiss Csaba

bal keze egy fórt értékesített,

Molnár Tamás

jobbja akcióból talált be, ám

Bundschuh Erik

lövésénél a szerencse elpártolt a vendégek hálóőrétől, majd egy kimaradó kettős előny után rövidesen Bátori használt ki egy szimpla emberfórt - a nagyszünetre ismét egállal mentek a felek pihenőre (5-5). Fordulás után újfent a szegediek kerültek előnybe, ezúttal

Sánta Dániel

használt ki egy fórt, de - dacára a folytatódó Nagy-parádénak -

Bedő Krisztián

hasonló szituációból egyenlített. sokáig nem örülhettek az egriek, Molnár Tamás klasszikus posztjáról klasszis gólt szerzett, s az utolsó nyolc percre a Tisza-partiak egygólos előnyével fordulhattak a felek (6-7). A negyedben tovább parádézó, a világ legjobb kapusának is megválasztott Nagy Viktort egyébként egy ideig ápolni is kellett ezután, combját fájlalta, ám folytatta a játékot. Ideges, kapkodós befejező szakasz következett, széttördelt játékkal és sok pontatlansággal, amiből ismét csak a Varga "Pepe" dirigálta Vincze-csapat jött ki jobban, miután a 27. percben Kunac második gólját szerezve 6-8-ra íratta át a Bitskey-uszoda eredményjelzőjét. Sőt! Nem sokkal később Juhász klasszikus ejtésével már hárommal mentek a vendégek. Továbbra is remekül védekezett a szegedi csapat, az egriek pedig sorra kapták a fórokat, gólt mégis csak büntetőből tudtak szerezni a biztos kezű ítélet-végrehajtó Biros révén, három perccel a vége előtt (7-9). A folytatásban fegyelmezetten és taktikusan védekezett a vendég csapat, Nagy Viktor sem állt le a kapuban, mindez pedig azt jelentette, hogy már nem engedi ki a győzelmet kezei közül a Szeged, amely több mint két év után ismét legyőzte az Egert a Bitskeyben - ezúttal bajnoki mérkőzésen.