Vízilabda: meglepetésre legyőzte a BVSC a Szegedet

2014. március 15., szombat
juhaszzsolt_szeged_beton_bvsc22_gs

Bombameglepetés a férfi vízilabda OB I-ben: a BVSC két góllal legyőzte a legutóbb Szolnokon diadalmaskodó Szegedet.

A Szeged tudta, hogy nehéz meccs lesz a pénteki a Laky-uszodában, ugyanis

Märcz Tamás

nagyon összerakta ezt a BVSC-t erre a szezonra. A zuglóiak legutóbb Debrecenben értek el 10-10-es döntetlent, de korábban is voltak már figyelemre méltó eredményei, például 14-11-re verték a Honvédot. A Szeged legutóbb nagy skalpot szerzett, hiszen 9-8-ra győzni tudott a Szolnok otthonában -

kezdte beszámolóját

a nem mindennapi meglepetéssel végződő találkozóról a hazai szövetség honlapja. Amint az az mvlsz.hu-n olvasható,

Létay Krisztián

szerezte a meccs első gólját a harmadik perc elején,

Juhász Zsolt

emberelőnyből egyenlített, de kisvártatva Létay büntetőből újra hazai előnyt hozott össze,

Ambrus

harcolta ki az ötméterest.

Szivós Márton

alighanem kissé dühből ellőtte a szabaddobást pár másodperccel később, 2-2. Mégis a BVSC mehetett előnnyel az első szünetre,

Nyéki Balázs

úszott meg, és nem hibázott. Ugyanő volt eredményes már a második negyed elején, emberelőny után, miközben a Szegednek nem mentek a támadások, pontatlanul céloztak, amikor

Hegedüs Gábor

, majd

Kiss Csaba

próbálkozott. Aztán jött

Borsós

gólja egy megúszás után, már 5-2-re vezetett a BVSC, sőt, Nyéki akcióból is betalált, 6-2 állt az eredményjelzőn 4:58-cal a nagyszünet előtt. Két és fél perccel később Juhász közelebb hozta a szegedieket előnyből, de

Kotsidis

akcióból válaszolt (7-3). A harmadik negyedben odatette magát a vendégcsapat, előbb Juhász emberelőnyből, majd Szivós ötméteresből talált be (7-5), de Kotsidis ekkor is közbeszólt (8-5). Szivós emberelőnyös gólja után már nem volt válasza a zuglóiaknak, kétgólos hazai előny mellett jöhetett az utolsó negyed. Négy és fél perc kellett a játékrész első góljához, azt Borsós szerezte, így 9-6-ra húzott el a BVSC, és innen már nem volt visszaút, Juhász csak szépíteni tudott - zárul a szövetségi tudósítás. A BVSC újabb nagy bravúrja nagyban csökkentette a Vincze-csapat fantasztikus szolnoki győzelmének értékét. A Tisza-partiakra legközelebb március 21-én, az Eger otthonában vár nagyon nehéz csata, majd 29-én hazai medencében fogadják a Honvédot.

Férfi vízilabda OB I 22. forduló:

BVSC-Zugló – Diapolo-Szeged VE 9-7 (3-2, 4-1, 1-3, 1-1)

BVSC:

Györke – NYÉKI 3, Mezei, LÉTAY 2/1, KOTSIDIS 2, Mészáros, Szabó B.

Tatár, Nagy S., Ambrus, BORSÓS 2.

Märcz Tamás.

Nagy V. – Kiss Cs., SZIVÓS 3/1, JUHÁSZ 4, Kunac, Tóth M., Seman.

MOLNÁR D. (kapus), Decker Á., Jansik Sz., Sánta, Hegedűs, Molnár.

Vincze Balázs.

Emberelőny:

9/1, ill. 11/4

Ötméteres:

1/1, ill. 1/1

Kunac (14' - cserével végleg), Hegedűs (28')

Szolnoki Dózsa-Közgép – Széchenyi Bank-FTC 16-7 (2-2, 7-0, 4-2, 3-3) Valdor-Szentes - KSI SE 11-12 (3-2, 4-2, 4-6, 0-2) Debreceni VSE - OSC-Újbuda 13-7 (2-2, 5-2, 2-2, 4-1) Kaposvári VK - PVSK-Füszért 4-7 (2-2, 1-0, 1-3, 0-2) Hegyvidék-Ybl - Lactiv-Vasas-Plaket 5-16 (2-3, 1-4, 0-4, 2-5)