Női futball: hajszálon múlt a szentmihályi pontszerzés + FOTÓK

2014. március 23., vasárnap
mora_szentmihaly_mj 047

Fordulatos és színvonalas játékot hozó találkozón az utolsó percben akár pontot is menthetett volna a Szentmihály az esélyesebb Mórahalommal szemben.

A megyei női keresztpályás bajnokság A csoport 9. fordulójában:

Mórahalom TSE - St. Mihály FC 2-1 (1-0).

Mórahalom, vezeti: Farkas Tamás Tibor.

Mórahalom:

Nagy Vivien - Nagy Alexandra, Sáfár Rita, Zsiga Vivien, Börcsök Ágota, Zamencsik Kitti, Förgeteg Lívia, Weinranch Klaudia. Vezetőedző: Lopó Zsolt.

St. Mihály FC:

Gere Zsuzsanna - Kovács Mónika, Szabó Kitti, Csányi Bettina, Tóth Alexandra, Juhász Erika, Matyovszki Mónika, Csúri Alexandra. Cserék: Kovács Csenge, Morancsik Gabriella, Dékány Dóra. Vezetőedző: Dékány Dóra.

Förgeteg Lívia (29', 48'), illetve Csányi (69'). Lopó Zsolt:

Magunknak tettük nehézzé a meccset, elfáradtunk a végére, mindkét csapatnak gratulálok, remek meccset játszottunk.

Dékány Dóra:

Maximálisan meg vagyok elégedve a lányokkal, a helyzetkihasználás nem volt ma sikeres, ezen az úton kell folytatni ezt az idényt.

70'
Vége a meccsnek.
70'
Csányi egy baloldali szöglet után a fölső lécre fejelt.
69'
GÓÓÓL! Csányi lecsorgó labdával kilépett és 7 méterről elrúgta a labdát Nagy mellett.
66'
Felélénkült ismét a Mórahalom, de gólhelyzetet nem hoztak az akciók.
64'
Szabó Kitti tisztán tört előre jobbról és az oldalhálóba lőtt.
60'
Enyhe és meddő szentmihályi fölény, kapura veszélyes akciók nincsenek, a Mórahalom kissé visszaállva, nyugodtan játszik, ívelgeti felfelé a labdákat.
55'
Szabó Kitti lőtt 10 méterről egy kavarodás után, Nagy bravúrral tisztázott.
53'
Megviselte a gól a vendégeket, mintha úgy éreznék, ezzel el is ment az esélyük, nagy kérdés lesz, hogy vissza tudnak-e jönni a meccsbe a vendégek.
48'
GÓÓÓL! Váratlanul növelte előnyét a Mórahalom. Egy rossz kapuskirúgás után ügyesen fordult be Förgeteg, szabadra játszotta magát, biztos lábbal lőtt a kapu bal sarkába. 2-0
44'
Az egyenlítésért küzd a Szentmihály, Szabó Kitt balról törté be, lövése lepattant, majd Dékány Dóra ismételt – mellé.
Meglepetéssel indult a nap a női bajnokságban: a SZAK-nak megborult a 100 százalékos mérlege, Csengele - SZAK 2-2.
40'
Mórahalmi fölénnyel indult a meccs, majd egy szentmihályi kontra, Dékény beadását kifejelték a védők.
36'
Úton a labda.
35'
Kitört a szünet egy nagyon színvonalas és izgalmas első félidő után, reméljük a folytatás is hasonló lesz majd.
33'
Szabó Kitti lövése egy védőről pattan le, Csányi ismétlését másodszorra fogta meg Nagy Vivien kapus.
29'
GÓÓÓL! Förgeteg Lívia erőszakos helyzetkialakítása után, 10 méterről, jól helyezve lőtte kapuba a labdát. 1-0
26'
Szabó Kitti egyedül tört kapura egy háromszögelés után, Nagy kimozdulva, bravúrral hárította a ziccert.
24'
Enyhe fölényben a hazai gárda, de a meccs nyitottnak mondható, a vendégek és nagy számban dolgoznak ki akciókat. A nőkre jellemző nagy érzelmű küzdelem folyik a pályán
20'
Fokozódott a mórahalmi támadókedv, nyomás alatt a Szentmihály, Börcsök Ágota nagy erejű lövését védte Kovács nagy bravúrral.
16'
Távoli beadás Szabó Kittitől, mindenki feje fölött elment, és majdnem így lett jó: a kapus előtt lepattan, onnan pedig alig a léc fölé.
13'
Nagy Alexandra hibázott ziccert, rést talált a védelemben, majd egyedül tört kapura, nem sokkal lőtt a vendégkapu fölé.
10'
Juhász férfiasan kemény összecsapás után maradt a földön, ápolni kellett, de semmi komoly.
8'
Zamencsik Kitti nevéhez fűződik az első mórahalmi lövés. A távoli szabadrúgást a jobb alsó sarokra lőtte, nagy nehézségek árán sikerült hárítani Kovács Csengelének.
5'
Vendég tűzijáték: Csúri és Szabó lövései akadtak el a védelemben.
3'
Az első támadás szentmihályi volt, majd a hazaiak kerekedtek felül. Legutóbb Szabó Kitti cselezte át a fél mórahalmi védelmet, de a túlerő legyőzte.
1'
Szentmihály kezdte a meccset.
9.55: Kellemes, ugyanakkor borongós időben fociznak majd a lányok. A hazaiak piros felsőben kék nadrágban, a vendégek hófehér szerelésben játszanak majd. Az összecsapás és az élő közvetítés 10 órakor kezdődik Farkas Tamás Tibor sípjelére.

A Csongrád megyei női keresztpályás bajnokság A csoportjának, azaz az elitnek a küzdelemsorozata a második tavaszi, összességében a kilencedik fordulóhoz érkezett. A nyolccsapatos tabellát 24 ponttal vezeti a Szegedi AK a 21 pontos Szegedi VSE előtt. A Mórahalom TSE 15 ponttal a harmadik helyen tanyázik, megelőzve a 10 pontos Csengelei Zsákbamacskákat és a 9 ponttal álló St. Mihály FC-t. A mórahalmi lányok még nem léptek pályára tavasszal, az egyébként 0 pontos Maros-menti UFC elleni idegenbeli mérkőzésüket március 29-ére halasztották. A szentmihályiak a március 9-i rajton 4-0-ra kaptak ki a helyi rivális SZVSE-től. Ami a két együttes őszi összecsapását illeti, Szegeden 4-0-s vendégsiker született: Hoffmann Krisztina kétszer volt eredményes a Homokhátság hölgyei közül, de Sashalmi Erika és Varga Edit is betalált. Ezúttal is a Mórahalom számít esélyesebbnek, de a látogatók szeretnének borsot törni a házigazda orra alá.