Labdarúgás: egy tizenegyes okozta az FK vesztét a Csongrád ellen + FOTÓK

2014. március 8., szombat
fk_csongrad_mjDSC_0805

Elrontotta a Csongrád a diszkoszvetősök ünnepét, egy második félidőben esett tizenegyesgóllal nyertek Dósa Rácz Pál fiai az emberhátrányban is nagyot küzdő FK otthonában.

Kiegyenlített mezőnyjátékot hozott az első 15 perc, majd fokozatosan kezdte átvenni a találkozó irányítását a hazai együttes, igazán nagy helyzetig azonban nem jutottak el Varga Martinék. A félidő legfontosabb mozzanatára egészen a 43. minutumig kellett várni, igaz,

Turján György

szövegelésért kapott sárga lapja csak a szünet után vált igazán lényeges tényezővé. Kevéssel a második félidő kezdetét követően ugyanis a rutinos bekk faultolta a tizenhatoson belül az őt befűző csongrádi támadót,

Bán Imre

pedig habozás nélkül a mészpontra mutatott, majd második kártyával az öltözőbe küldte a diszkoszvetősök középhátvédjét. A labda mögé

Lévai Mihály

állt, és a télen Kistelekről szerződtetett játékos az ellenkező irányba vetődő

Brunczvik Dániel

mellett a jobb alsóba helyezte a tizenegyest. (0-1) Dósa Rácz Pál alakulata a folytatásban tudatosan visszaállt saját térfelére, és bár egy-egy helyzetnél úgy tűnt, megbosszulhatja magát a sündisznó taktika, a narancs mezesek végül kihúzták kapott gól nélkül a találkozót. Győzelmével a Csongrád fellépett a tizenegyedik helyre, megelőzve a Szentesen botló SZVSE gárdáját, míg az emberhátrányban is nagyot hajtó FK második tavaszi mérkőzésén a második vereségét könyvelhette el.

FK 1899 Szeged - Csongrád TSE 0-1 (0-0)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű, 100 néző. Vezette: Bán Imre (Kőhalmi Attila, Takács János).

FK:

Brunczvik - Heredea, Turján, Boldizsár, Szecska, Dedovics (Dóra - a szünetben), Imre, Forró, Péter-Szabó (Lajkó 57'), Gyurkovics, Varga (Szalai 67').

Hüvös Gábor.

Csongrád:

Bíró - Keller, Bodor, Lévai, Zsigó (Sándor 57'), Budai, Ormándi (Kádár 78'), Somodi (Kiss 71'), Bertók, Bálint, Nagy.

Dósa Rácz Pál.

Lévai (50' - tizenegyesből).

Heredea (16'), Turján (43'), ill. Ormándi (75').

Piros lap:

Turján (50'). Hüvös Gábor:

"Hónapok óta érzek egyfajta motiválatlanságot a csapat háza táján, és a mai mérkőzés hűen tükrözte azt, mennyire nincs rendben mostanság valami a fejekben. Alapvetően túlnyertük magunkat tavaly, és azt hittük, hogy ez így fog menni a továbbiakban is. Jobb egyéni teljesítményekre van szükségünk, jobb hozzáállásra, jobb küzdeni akarásra. Ha ezek meglesznek, akkor be fognak menni azok a helyzetek is, amelyek ma nem mentek be. Egyébként úgy gondolom, az egygólos mérkőzésen a Csongrád rászolgált a győzelemre."

Dósa Rácz Pál:

"Nagyot hajtott a csapat, maximálisan betartották a játékosok a megbeszélteket. Elismerem, hogy a szerencse ma a mi pártunkat fogta, de ez semmit sem von le a csapat érdemeiből. Nagyon büszke vagyok minden játékosomra."

90+4'
Itt a vége, Bán spori lefújta. Nagyot küzdve gyűjtötte be a három pontot a Csongrád Szegeden.
90+3'
A félpályáról lőhetett szabadot az FK, Brunczvik is felment, de nem született veszély a szituációból.
90+1'
Imre beadta, Bíró kiöklözte mezőnybe.
90+1'
Dórát rántották le a tizenhatos vonalánál, veszélyes szabadrúgás 20 méterről az FK-nak.
87'
Bíró öklözte ki a belőtt játékszert.
87'
Forró esett el az alapvonal és a tizenhatos vonala találkozásánál, jó helyről adhat be Imre.
85'
Szalai adott be élesen jobbról, de érkezők hiányában elszállt keresztbe a labda.
83'
Hajtanak, fölényben játszanak az emberhátrányban futballozó diszkoszvetősök, miközben a csongrádiak egyértelműen védekezésre rendezkedtek be.
80'
Forró ment el a balon a kimozduló Bíró mellett is, beadására Dóra érkezett volna, aki aztán gyanús körülmények között tűnt el két védő szorításában a büntetőterületen belül. Nem szólt a síp.
79'
Majdnem ott az egyenlítés! Gyurkovics farigcsálta meg a kapufát 16-ról!
78'
Cseréltek a csongrádiak, Ormándi helyét Kádár foglalta el.
75'
Ormándi kapott lapot egy mezőnyben történt szabálytalanság okán.
73'
Lajkó levágódó lövése után Imre bombázott egyből, keveset tévesztett a bal alsóhoz képest.
71'
Csere a vendégeknél is, Kiss váltotta Somodit.
70'
A rövidre tekert a ballábas játékos, de gyengén, Bíró könnyedén fogta.
69'
Gyurkovicsot faultolták, 20 méterről lőhet szabadot Imre.
67'
Hüvös mester ismét változtatott, Szalait küldte fel Varga helyett.
66'
Varga egyenlíthetett volna! Hosszú indítást tett maga elé, lerázta védőjét, 16-ról lőtt, de centikkel eltévesztette a bal alsót.
64'
Bálint adott kiváló indítást Nagy elé, a kirobogó Brunczvik az utolsó pillanatban ért a csatár elé, és még menteni tudott.
62'
Dórát vágták torkon a félpályánál, ápolni kell a csereként beállt támadót.
61'
Varga esett el védője mellett a tizenhatoson belül, Bán Imre továbbot intett.
59'
Forró cselezte magát szépen tisztára középen, 18-ról lőhetett, de Bíró védte a jobb alsóra csapódó próbálkozást.
57'
Csere mindkét oldalon, Péter-Szabót Lajkó váltotta, Zsigót Sándor.
55'
Imre szögleténél az utolsó pillanatban mentett Dóra feje elől Bíró kapus.
55'
Zsigó kapott görcsöt, ápolni kell, áll a játék.
53'
Támadásban a vendégek, Ormándi durrantott kapura 25-ről, de veszélytelen kísérlet lett.
50'
GÓÓÓL!!! Lévai Mihály a jobb alsóba lőtte a tizit. 0-1!
50'
Turján második sárgával kiállni kényszerült.
49'
Tizenegyes! Bálint fűzte át Turjánt, de a védő buktatta, a bíró befújta.
48'
Budai rángatta meg Forrót, sárgát reklamáltak a hazaiak, de Bán spori nem nyúlt a zsebe felé.
46'
Dedovics maradt az öltözőben, Dóra János helyette a pályán a folytatásra.
46'
Elkezdődött a második felvonás, egyet cseréltek a hazaiak.
45'
Bán Imre nem hosszabbított, itt a vége az első félidőnek. A 45 perc javában fölényt tudott kialakítani az FK, de Dósa Rácz Pál szervezetten bekkelő alakulata ellen ez sem vezetett eredményre.
43'
Turján odaszólt valamit a bírónak, villant a lap.
41'
Mutatna valamit a Csongrád is, de Nagy Ádámot megállították lesen.
39'
A beadás mellett döntött a rutinos játékmester, de pár méterrel elszámolta magát. Kirúgással folytatódik a találkozó.
39'
Vargát lökték el a tizenhatos sarkánál, Imre jó szögből kísérletezhet.
36'
Varga kapott remek ütemű mélységi indítást, de Bodor jól követte és még időben szerelni tudta a csatárt.
35'
Heredea futott le a vonalig, de a belőtt labdája túl magas lett a hosszún érkező Forrónak.
33'
Bodor fejelte szögletre a beérkező játékszert, a sarokrúgás után pedig Bíró húzta le a levegőből.
33'
Varga szánta el magát távoli lövésre, pontatlan lett, de rátartottak a lábára, jó helyről adhat be Imre.
30'
Csendben csordogál a meccs, szerencsére a kék-fekete ultrák énekükkel jól szórakoztatják a megjelent publikumot.
27'
Bán sporttárs készített le egy labdát Péter-Szabónak, szerencséjére még időben érkezett a blokk a vendégektől.
24'
Máris itt a cáfolat az iménti bejegyzésre: Nagy Ádám ment le a jobb szélen az alapvonalig, élesen adott középre, de a labdának nem volt szeme, nem talált érkezőt.
23'
Kezdi átvenni az irányítást az FK, beszorul némiképp a Csongrád.
22'
Imre és Varga őrjítette meg középen a vendégek bekkjeit, az utolsó passz azonban pontatlan lett Péter-Szabóhoz, így oda lett a helyzet.
19'
Imre ívelt fel szabadot 40-ről, Bíró csak öklözni tudta, azt viszont Szecska elé, aki már második gólját lőhette volna, de ezúttal a kaput nem találta el.
16'
Heredea borította fel ellenfelét saját térfele közepén, lapot kapott érte Bán Imre sporttárstól.
15'
Imre ívelte be a meccs első hazai szögletét, a magas röppályán érkező játékszer Szecskát találta volna meg a hosszún, de az előrehúzódó védő centikkel lemaradt a randevúról.
14'
Varga szakajtotta meg Gyurkovicsot egy kényszerítővel a Csongrád tizenhatosának sarkánál. Ha kicsit rövidebbre sikerült volna a passz, nagy helyzet lett volna.
11'
Nagy tört be a hazai tizenhatoson belülre balról, közeli lövését Brunczvik lábbal hárította.
10'
Dedovics futott nagyot egy indítással, védőit meg is előzte, de a labdát már nem érte utol, Bíró felvette előle.
7'
Nagy legurítása után Lévai durrantott kapura egy szabadot 30-ról, de a középre tartó löketet könnyedén fogta Brunczvik.
6'
Keller hosszú felívelése után Boldizsár előzte meg támadóját, a spori a narancs mezesnél látta az utolsó érintést, így nincs újabb sarokrúgás.
3'
Varga lódult volna meg Dedovics csúsztatott indításából, de a partjelző megállította a kék-feketék támadóját les címén.
1'
A vendégeké az első szöglet, de Turján felszabadított egy megcsúsztatott labdát, így nem alakult ki veszély.
1'
Elkezdődött, a csongrádiak indították útjára a labdát.
18.57: A hazai ultrák egy drapériával és énekkel üdvözlik hőn szeretett csapatuk jubiláló, illetve születésnapos edzőjét, Hüvös Gábort. A mester holnap lesz 38 esztendős, Isten éltesse! 18.50: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok a pályán melegítenek. Kint vannak a sporik is, hamarosan kezdünk. Szokások szerint kék-fekete mezben a vendéglátók, narancsban a csongrádiak. A mérkőzés Bán Imre sípjelére 19 órakor kezdődik.