Labdarúgás: elszunyókált a Vasutas, robogott a Kinizsi

2014. március 8., szombat
szvse_szentesi_kinizsi19_gs

Fél óra alatt hármat kapott Szentesen a SZVSE, aztán hiába szedte magát össze, a pontmentésre már nem volt esélye.

Alsóházi rangadón fogadta a SZVSE-t a Szentesi Kinizsi szombaton. Mindkét együttes jól kezdte a tavaszi szezont, hiszen a Kurca-partiak 0-0-s döntetlennel szereztek pontot a Tápé vendégeként, míg a vasutasok odahaza 2-1-re verték a Kisteleket. Ezúttal is azzal a céllal keltek útra, hogy legalább egy pontocskát elhoznak Szentesről. Nos, ezt a tervüket aztán a találkozón hamar át kellett fogalmazniuk. A SZVSE mintha bennmaradt volna az öltözőben, az első percekben az agresszív letámadást alkalmazó hazaiak sorra alakították ki nagyobbnál nagyobb lehetőségeiket. Több alkalommal is sikerült a vendégek védőfala mögé játszaniuk a labdát, beindítva gyors csatáraikat. A harmadik vagy negyedik ilyen helyzetet

Kovács Norbert

váltotta gólra a 6. percben; 1-0. Ezután is rengeteg hibával, körülményesen és lassan futballoztak a látogatók, amire ráfizettek. A 28. percben

Simon István

a jobbhátvéd helyén adta el a bogyót, megszerezték a szentesiek, a beadást

Polyák Csaba

vágta a hálóba; 2-0. Alig öt perc múlva pedig már érkezett a harmadik.

Pluhár Gábor

kapus rosszul lépett ki ketrecéből, ezt Kovács Norbert használta ki; 3-0. A félidő további része mezőnyjátékot hozott, 3-0-s előnye birtokában a Kinizsi nem erőltette, a SZVSE-ben pedig nem volt elég átütőerő. A szünetben, majd azt követően négyet is cserélt

Berki István,

a vendégek mestere, aki átszervezte, ezzel hatékonyabbá tette alakulatát. Ebben a periódusban fölényben fociztak a szegediek. Az 53. percben szépíteniük is sikerült: egy jobb oldali akció végén a tizenhatos sarkáról érkezett a centerezés, mélységből

Báló Martin

bukkant fel, és 8 méterről passzolt a hálóba; 3-1. A végén még mindent egy lapra feltéve próbáltak rohamozni a vasutasok, ennek következtében kinyíltak, és a Szentes több veszélyes kontrát is megszervezett, de csak felső lécig jutott. A 17. fordulót követően a SZVSE és a Szentes is 14-14 pontos, a tabella tizenkettedik és tizenharmadik helyét foglalják el, jobb gólkülönbségüknek köszönhetően állnak jobban a szegediek.

A labdarúgó megyei I. osztály 17. fordulójában:

Szentesi Kinizsi TE - Szegedi VSE 3-1 (3-0).

Szentes, 200 néző, vezette: Soós István (Kócsó Tibor Zsolt, Fodor Lajos).

Szentes:

Szél - Szeles, Vincze, Lajos, Németh A., Polyák Cs. (Polyák A. 86'), Bordács (Kis 90'), Kovács N. (Lekrinszki 75'), Mihály, Orovecz (Gajda 65'), Széll (Hidas 59'). Vezetőedző: Bozóki Zoltán.

SZVSE:

Pluhár - Olajos (Kenderesi 65'), Báló M., Mácsai, Nagypál, Törköly (Németh V. 65'), Simon (Fülöp 46'), Szántó, Busa, Kiss, Bagi (Major 65'). Vezetőedző: Berki István.

Kovács N. (6', 32'), Polyák Cs. (28'), illetve Báló M. (53') Bozóki Zoltán:

"Az első félidőben jól és gólerősen futballoztunk, a másodikban csak helyzetekig jutottunk. Örülök a három pontnak."

Berki István:

"Reális eredmény született, megérdemelten nyert a Szentes. Sajnos - nem először - átaludtuk az első húsz-harminc percet, azt követően pedig bárhogy erőlködtünk, nem volt esélyünk a pontszerzésre."