Kosárlabda: kevésen múlt a szegedi bravúr Pécsen

2014. március 22., szombat
szedeak_pecs02_gs

Kiélezett küzdelemben, nagyot harcolva, végig a győzelemért küzdve maradt alul a Naturtex-SZTE-Szedeák Pécsen, így nem jött össze Nikola Lazic csapatának a zsinórban negyedik diadal.

Bár jobban kezdett a Pécs, a szegediek fej-fej melletti küzdelemre késztették a házigazdát, így egészen a nagyszünet előtti hajráig szoros volt az eredmény, ekkor azonban az egész meccsen remekül játszó Veljko Budimir vezérletével ellépett a PVSK, ráadásul Nikola Lazicsot is kizárták a játékvezetők reklamálás miatt. A nagyszünetbeli 48-37-es hazai előny a harmadik negyed hajrájára elolvadt, amint magához tért a sokkból a vendég csapat, Jerrell Williams, Branko Jereminov és KHorváth Ákos feltornázták mínusz háromra csapatukat (61-58). A záró játékrészben aztán lett volna alkalma egyenlítenie a Szedeáknak, ám 72-69-nél két hárompontossal ellépett a hazai csapat, amely aztán további távoli dobásokat is bevitt, végleg eldöntve a találkozó sorsát: a Pécs végül 90-83-ra nyerte meg a rangadót.

Férfi kosárlabda NB I/A középszakasz 6. forduló:

Pécsi VSK-PANNONPOWER - Naturtex-SZTE-Szedeák 90-83 (17-14, 31-23, 13-21, 29-25)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Vígh P., Németh Cs., Jurák K. (ellenőr: Benczur).

Pécs:

Nelson 8, Csabay 3/3, Bíró 8/3, BUDIMIR 26/12, Sarlija 8.

Bodor, HALÁSZ 18/9, NAGY K. 19/9,

Csirke Ferenc.

Szedeák:

JEREMINOV 16/9, Levy 12/6, HORVÁTH Á. 23/9, Williams 8, CSORVÁSI M. 15.

Vida 2, Molnár A. 4/3, Csorvási L., Kiss Zs. 3/3.

Nikola Lazic.

Williams (40')

VÉGE! 90-83 (17-14, 31-23, 13-21, 29-25)

40'

Kiss Zsolt hármasa nem jó. Levy azonban javít, 88-81, időt kér a Pécs. Budimir eladott labdája után Jereminov hibáz. Leszedik a hazaiak, Williams kipontozódik. Halász beveri mindkét büntetőt, ezzel végleg eldől, 90-81. Horváth tempója jó, 90-83. És ennyi.

39'

Nagy Krisztián eldönti? 86-75. De Horváth hamar válaszol, ráadásul büntetőzhet is, 86-78! Williams ront a palánk alatt. Nagy ismét, 88-78.

38'

Csorvási Milán farag, 84-73. Faultolták, jöhet egy extra is, de kimarad. Horváth középtávolija jó, 84-75! Williams eladott labdája, ez már a 7. ilyen nála...

37'

Elképesztő, Budimir is bedobja a maga távoliját, majd Horváth Ákos ziccere után Halász is betalál kintről... 84-71.

36'

Amikor már reménykednénk: Csabay triplázik, majd egy eladott labda után Nagy Krisztián is, 78-69. Simándi Árpád időt is kér azonnal, mielőtt elmegy a meccs pillantok alatt. Horváth és Levy is beleáll egy-egy távoliba, egyik sem sikerül.

35'

Nelson hármasa rossz, Budimir a palánk alól ismétel, de ez is rossz. Csorvási Milán, 72-69!

34'

Nelson triplája rossz. Horváth Ákos ziccere is. Halász triplázik, Levy válaszol rá ugyanúgy, 72-67!

33'

Bíró távolija lecsorog. Jereminové is, de megvan a lepattanó. Ismét kiteszik Brankónak, aki rá is küldi, de ez is rossz. Sarlija 4. hibája. Molnár András csak egyet dob be, 69-64.

32'

Csorvási Milán farag, 67-60. Budimir közelije rossz. Williams faultjára Sarlija két jó büntetővel válaszol, 69-60. Molnár András triplázik, 69-63!

31'

Williams ismét elszórja, Halász ismét betalál, 63-58, plusz dobás is jöhet, 64-58. Horváth ront, Budimir triplázik, 67-58.

III. negyed: 61-58 (17-14, 31-23, 13-21)

30'

Halász ront tempója. Csorvási ziccert hibáz.

29'

Williams ront egy passzt, Halász nem hibáz a palánk alatt, 61-55. Időt kér a Szeged. Levy elszórja, Csabay triplát ront. Horváth végre betalál, de milyen fontos pillanatban! 61-58!

28'

Távoli kísérletek, rosszul: Horváth Ákos ront, Budimir is, majd Jereminov is.

27'

Nagy ront egy ziccert. Jereminov büntetőzik, 57-55! Nagy Krisztián, 59-55.

26'

Levy tempózik, javít, 57-49! halász hibázik, Jono meg is bünteti, 57-51! Időt kér a Pécs. Csabay triplája, rossz. Williams két büntije jó! 57-53!

25'

Horváth Ákosé távolija is rossz. Bodor hibázik a passznál, majd a védekezésben, Csorvási Milán két büntetővel "jutalmazza", 55-46! Jereminov kap egyet, és ugyanennyit dob be aztán, 55-47. Levy faultjára Nelson kettőt visz be, 57-47.

24'

Jereminov hármasa nem ül. Williams büntetőzhet, ezek benn, 55-44. Halász távolija jön le, Nagy halássza le, de Bodor elrontja a ziccert.

23'

Levy elszórja a labdát, aztán faultol. Ismét Bíró dobhat kettőt, 53-42. Csabay triplája rossz. Bíró ziccert ront, Sarlija azonban beszedi, 55-42.

22'

Bíró egy triplával tromfol rá, 51-42. Ismét eladott labdák és sok hiba szegedi részről. Bíró újabb hármast hibáz.

21'

Szegedi pontokkal folytatjuk: Williams kettese, Jereminov hármasa! 48-42!

II. negyed: 48-37 (17-14, 31-23)

20'

Levy farag, 40-35, de nem bír a Szeged Budimirrel, 42-35. Jereminov kap nagyot Nagytól, büntetőzhet a szerb egyes. Nikola Lazic reklamál, technikait kap. Aztán még egyet... és el is küldik a Szedeák szerb mesterét! Branko bedobja a büntetőit legalább, 42-37, aztán négyszer jöhet a hazai gárda. Budimir csak másodikra hibáz, a többi benn, 45-37. Időkérés. Budimir még bedob egy hárompontost... 48-37.

19'

Horváth ront egy közelit. Budimir beindult, kétszer kettő nála négy, de ezzel már 40-33.

18'

Triplaparádé! Horváth Ákos beveri, előny újra itt, aztán Nagy Krisztián hasonlóképp, 35-33. Fault Budimiren, két büntető, egy benn, 36-33, ismét oda.

17'

Jereminov büntetőzik, felemásan, 30-27! Sarlija eladott lasztija. Jereminov triplája, egyenlít a Szeged! 30-30! Nagy, 30-32.

16'

A frissen beállt Kiss Zsolt faultol, Nelson csak egyet dob be, 30-21. Csorvási Milán közelije, 30-23. Bíró eladja. Kiss Zsolt! Egy megszokott tripla a csékától! 30-26 máris! És időt kér Csirke Ferenc. Budimir hibáz a palánk alatt.

15'

Csorvási Milán hagy ki egy közelit. Időt kér a Szedeák. Horváth faultja után Nelson félsikerű büntetőzése, 27-18. Levy leszedi a másodikat, de elszórja a lasztit. Nelson felmegy a palánkra, ront, de leszedi, visszateszi, 29-18... Branko Jereminov! Triplázik a szerb, 29-21!

14'

Jono Levy hibáz egy dobást. Halász egy távolival kísérletezik, rossz.Horváth és Sarlija pontváltása, 26-18. Sarlija ütközik, megsérül, ápolni kell, vérzik.

13'

Halász Ákos újabb két pontja, 24-16. Nem tud pontot szerezni a Szedeák.

12'

Vida Máté szerez két pontot Williams passzából, 17-16! Nagy Krisztián triplával válaszol, 20-16. Horváth ziccert ront, Nagy nem, 22-26.

11'

Csorvási Levente és Williams ront közelit, Horváth hármast.

I. negyed: 17-14

10'

Molnár András dobása rosz. Horváth triplája is, előtte Nelson kísérlete is. Bíró még messziről elindít egy labdát, de ez sem megy be.

9'

Csorvási Milán eladja a lasztit, Halász Ákos meg triplával mutatkozik be, 16-13. Bíró büntetőzik, egy benn, 17-13. Horváth is hasonlóképp dobja őket, 17-14. Aztán hibás dobások sora: Nelson kettest, Horváth hármast ront.

8'

Csabay ront triplát, Horváth is aztán. Williams közelije, 11-13, vezet a Szedeák. Budimir felel, 13-13.

7'

Csorvási Milán eladott labdája után Bíró tesz gyűrűre egy távolit, de rosszul. Williams is próbálkozik ezzel, nem megy. Horváth tempója már jó, 11-11.

6'

Nelson eladott labdája után Levy ront tempódobást. Csorvási Milán csap oda Bodornak. Budimir aztán büntet egy tempóval, 11-9.

5'

Jereminov harcol ki egy személyit, két dobás, egy benn, 9-6! Érkezik Vida Máté. Faultol is. Sarlija ront a palánk alatt, Williams leszedi. Csorvási Milán nagy játék végén, beviszi a két pontot, aztán dobhat rá egy büntetőt is, ezzel a triplával 9-9!

4'

Csabay távolival próbálkozik, kimarad. Horváth Ákosé nem! 7-5! Nelson betörése, 9-5. Jereminov eladott labdája után Nelson kintről próbálkozik, ez is rossz.

3'

Sarlija lepattanózik, pontjaival 7-2. Levy ront tempót.

2'

Sarlija is pontatlan, most Jerrell gyűjti be. Horváth Ákos is ront. Kapkodós kezdés, sok pontatlanság. Bíró Olivér visz be egy közelit, Csorvási Milán válaszol, 5-2.

1'

Budimir hármasával kezd a Pécs, 3-0. Eladott labdák, a szegedieknél Williams, a hazaiaknál Nelson. Aztán megint Williams.

17.55:

Bemutatások zajlanak, aztán rövidesen kezdődik a nagy meccs!

17.50:

Köszöntjük Olvasóinkat! Rövidesen kezdődik a Szedeák pécsi vendégjátéka, amely nem akármilyen csatát ígér, hiszen a vendégek zsinórban negyedik győzelmükért hajtanak, nyerő szériában vannak, s a középszakaszból való továbbjutást érő helyért zajló küzdelemben a PVSK a legnagyobb rivális jelenleg.

Kezdés: 18.00!