Kézilabda: kőkemény csatában verte a Vasast az SZKKSE + FOTÓK, VIDEÓ

2014. március 16., vasárnap
szkkse_vasas_mj-051

Idegőrlő, fordulatos csatában verte a Vasast az NB I/B-s bajnoki cím felé menetelő SZKKSE-Chance-Exicom csapata.

Kezdettől fogva kiegyenlített mérkőzést vívott az SZKKSE-Chance-Exicom és a Vasas együttese, fej-fej mellett haladva szerezték góljaikat a felek, felváltva is vezettek, majd a házigazdák, kihasználva kemény, de hatékony védekezésüket, a megítélt büntetőket, Tóth Orsolya lerohanásait, és nem utolsósorban Dobó Mónika remek kapusteljesítményét, 6-3-ra léptek el. Ám háromgólos vezetésüket 8-5 után egy 4-0-s Vasas-széria tette semmissé, máris a vendégek vezettek, ráadásul a hazaiak villámgyors, korábban épp az angyalföldieket erősítő szélsője külön őrzőt kapott, így a lerohanások sem működtek, miközben a Vasas játéka Fekete Bozsana bevetésével új lendületet kapott. A gödörből Selmeci Sarolta góljai, és újabb büntetők húzták ki a hazaiakat, majd felváltva vezettek a csapatok, végül a vendégek előnyével mentek szünetre a felek (12-13). Fordulás után a nagy iramot diktáló Vasas három találattal is elhúzott a házigazdáktól, a kettős igazolással az NB I-es MTK-ban is játszó Fekete Bozsana továbbra is tarthatatlannak bizonyult (14-17). Javult a fantasztikus szurkolás űzte-hajtotta szegediek átlövőteljesítménye és a szélső játék is, Karsai Roberta pedig vezérként állt a csapat élén. Ugyanakkor a kezdőcsapat tagjainak pihentetésekor a Vasas jobban ki tudta használni a hibákat, s ilyenkor gyakran a kapusteljesítmény sem volt elegendő. Ennek ellenére első emberhátrányát is tudta 1-1-re hozni a szegedi csapat, s a második félidő derekára sikerült kiegyenlíteniük a Vasas előnyét. Az angyalföldiek utoljára a 49. percben vezettek 22-21-re, ám érződött, lassanként felőrli őket a legjobbjait a hajrában ismét bevető Marosán-csapat. Karsai Roberta és Aron Andrea találatai hozták a fordulatot, ekkor már Tzintzis Alexandra bravúrjai sem állíthatták meg a hazaiakat. A vendégek nyitott védekezése mit sem ért, Aron és Karsai góljai eldöntötték a meccset a hajrában, amit végül 28-25-re az SZKKSE nyert meg, kvázi ajándékként mestere, Marosán György szombati születésnapjára. A szegediek ezzel újabb jelentős lépést tettek a bajnoki cím felé, újabb, matematikailag még riválisnak tekinthető csapattal szemben sikerült lépéselőnybe kerülniük, s már 8 ponttal vezetik a bajnokságot. Március 22-én, szombaton 18 órától a jelenlegi 2. Orosháza otthonában lehet folytatni a menetelést, egy győzelemmel - a rivális Kispest valószínűsíthető hajdúnánási győzelmével kalkulálva - már 9 ponttal vezetné a keleti tabellát a dorozsmai alakulat.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 19. forduló:

SZKKSE-Chance-Exicom - Vasas SC 28-25 (12-13)

Szeged-Kiskundorozsma, Ács Géza Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Horváth Zoltán, Simó András.

SZKKSE:

DOBÓ - TÓTH O. 5, ARON 7/1, KARSAI 8/3, Vér 1, SELMECI 5, Zsilák 2.

Hódi, Grandjean, Dávid, Khouiled.

Marosán György.

Vasas:

TZINTZIS - Komsa 3, Katona 1, Hajdú 3, Tarjányi, Kiss Zs. 2, Horváth A.

Gábor (kapus), HORVÁTH V. 4, FEKETE 10/2, Lázár, Forgács J. 2, Nagy I., Turcsányi.

Varga Márta.

7/4, ill. 3/2.

Junior mérkőzés:

SZKKSE-Chance-Exicom - Vasas SC 31-41

60' Szép volt, lányok! - skandálják az ultrák. Hatalmas csatát nyer a Szeged, újabb nagy lépés ez a bajnoki cím felé. Vér védekezik túl keményen, két perc és hetes. Fekete belövi, 28-25. Még visszakapja a végére a Vasas, Horváth Viktória pattint a szélről, felsőléc. És itt a vége! 59' Emberhátrányban nem megy a Vasasnak. Karsai beforog a hatosról, hiába ér bele a kapus, 28-24! Hazai időkérés, 64 mp vissza. 58' 4+2-re jön ki a Vasas. Időt kér a Vasas. Hajdú akadályozza Tóth Orsolyát, amint kapura tör, két perc. Karsai hetese, óriásit véd Tzintzis, 26-24 marad. De a labda továbbra is a Szegedé, Aron gólja, 27-24! Újabb ápolás, Horváth Viktóriát kell gyógyítani, jól van szerencsére, nincs sérülés. 57' Selmeci betörését védi a kapus, sarokdobás. Hosszas hazai akció, szabaddobásokká tördelik a védők. De megy az óra. 56' Hódi ismét, véd a kapus, Fekete lerohan, emberrel a nyakán is belövi, 26-24. egy-egy eladott labda és rossz indítás. 55' Dobó véd egy szélső kísérletet! Hódi beállóban, letépik szinte a mezét. Zsilák tör be, véd a kapus. 54' ismét elszórja a lasztit a Vasas. Karsait hárman gyötrik. Időt kér a (tegnap) születésnapos hazai edző. Aron tiszta helyzetben nem hibáz, 26-23! Kemény a hazai hatosfal, lepattannak róla a vendégek. 53' Grandjean belülvédekezik, hetes. Fekete belövi, 24-23. Zsilák a szélről, 25-23! 52' Varga Márta azonnal időt kér. Hajdú átlövése mellé. Aron előtt a tér, száll, repül be a hazai 7-es, védhetetlen! 24-22! 51' Emberhátrányban a Vasas, nem is bírnak szegedi fallal. A hazai akció ismét kimarad. Elszórják a labdát a fővárosiak. Karsai ismét betör, ismét benn, 23-22! 50' Jó a védekezés ismét, nincs indulás. Karsai nagyon harcos, betör, 22-22! Nagy Izabellát szórják ki. 49' Jó védekezés, rossz támadás. Horváth Viktória lerohan, 21-22. Zsilák szélről, véd Tzintzis. 48' Turcsányi kapufája, Hódi elüti a labdát, marad a vendégeknél. Passzívba hajlik, ellövik, sarokdobás. 47' Vér kihagyja, de visszakapja a labdát a Szeged. Tóth Orsolya nem hibáz! 21-21! Jó a védekezés, rossz az indítás. 46' Hódi keményen védekezik, Tarjányi bánja. Khouiled is benn. Zsilák a szélről, lövése fejbe kapja Tzintzist, ápolási szünet, nem cserélnénk a kapussal... Mezrángatás miatt Vér nem tud helyzetbe kerülni, Katona két perce. 45' Aron eredményesen tör be, 20-21! Nagy Izabella kap két percet. 44' Aron ellen fújnak lépést. A Vasas is elhibáz egy passzt. 43' Zsilák is kapufát lő, de marad a Szegednél a labda. Selmeci tör be, 19-20. Gyors a válasz szélről Horváth Viktóriától, 19-21. 5+1-es védekezés emberelőnyben a Vasasnál. 42' Vér estében eladja a lasztit, nem fújják le, Fekete indul, Dávid löki, gól és kettő perc, jogos, sajnos. 41' Karsai előtt nyílik meg a folyosó, be is lövi! 18-19! Komsa marad lent egy szegedi védővel való találkozást követően, rövid ápolás, szerencsére jól van a vendégek szélsője. Kihagyják. 40' Dávid eladja a labdát, aztán taktikai fault, megússza a két percet. Hibáznak a vendégek. Karsai is. Fekete indul, de belemegy. Figyelmeztetik a vendégek kispadját. 39' Aron átlövését olvassa Tzintzis, de megtámasztották a karját. Vér harcol ki hetest, a gólja nem ér. Aron hetese is a kapufán csattan. Fekete büntet a másik oldalon, 17-19. 38' Tóth Orsolya most eredményes szélről, 17-17! Fekete válaszol, 17-18. 37' Hibáz a Vasas elől, Tóth Orsolya is a szélen a túloldalt. Nagy Izabella tisztán lőhet, de belép. 36' Karsai messziről, ez is kapufára pattan. A bejátszása nem éri el Vért, de marad a Szegednél a laszti. Aron hatalmas átlövésével 16-17! Abban a sarokban sem maradt pók! 35' Krizsán átlövését fogja Dobó. Vér harcol ki újabb hetest, Karsai akkora kapufát lő, hogy még nézni is fáj. 34' Zsilák átlövőben jeleskedik, Forgács Judit középkezdés után, mint kés a vajba tör előre, 14-17. Karsai lőhet hetest Gábor Anitának, nem gond, 15-17! 33' Aroné is. Fekete ismét, 13-16! 32' Fekete Bozsana, 13-15. Selmeci lövése nem talál. Krizsán Alexandra bejátszása rossz. 31' Kezd a Szeged, rákezdenek az ultrák is, folytatódik a meccs a fantasztikus hangulatban. Komsa rohan le, 12-14.Zsilák villan a szélen, 13-14! SZÜNET!30' Tanácstalan szegedi támadás után Forgács Judit ziccere, 12-13. 29' Selmeci rossz bejátszása Vérnek. Forgács Judit belemenése. 28' Lázár átlövését Dobó védi! Tzintzis-bravúr. Hajdú lövését Dobó fogja. 27' Grandjean passza a szélről, Selmeci középről lő gólt! 12-12! 26' Hajdú megmozdulás után hetes, Aron beveri! 11-11! Fekete azonnal válaszol, 11-12. 25' Dávid tör be, nincs gól. Komsa a szélről, 10-11. 24' Vér beállóból, 10-9! Benn Grandjean és Dávid. Feketét nem zavarja, hatlmas pattintott átlövésgólt szerez, 10-10. 23' Selmeci nagy góllal pókhálózza ki a bal felsőt! 9-9! Fekete Bozsana kapufája, nem tud indulni a Szeged. 22' Horváth Viktória a szélen eltotyogja, Selmeci lövését védi Tzintzis. Kiss Zsófia átlövése gólt ér, 8-9. 21' Dobó ismét nagyot véd, aztán Marosán mester időt kér. Aron belép, vagy belemegy, elszedik a sporik. 20' Horváth Viktória a szélről egyenlít, 8-8. Aron elszórja. 19' Ismét elszórja a Szeged. Dobó nagyot véd, de indítását leszedik a Tóth Orsolyával visszafutó védők. 18' Karsai kíméletlen, 8-5! Komsa gyors válasza, 8-6, aztán eladott labda után indul Horváth Viktória, 8-7. 17' Elveszik a sporik a lasztit a vendégektől. Szabaddobások sora ismét, Tóth száll be szélről, leteremtik, hetes. 16' Horváth Viktória a szélről, Dobó jól zárja a szöget. 15' Karsai lövése a kapus lábában akad el. Hajdú lövését lestoppolja kézzel Dobó, de bepattog a második potya is. Selmeci átlövése védhetetlen, 7-5! 14' Varga Márta időt kér. Kiss Zsófia átlövését védi be Dobó kapus, 6-4. 13' Dobó véd, indul ismét a szélső, de rossz a passz. Zsilák is ziccerben, mellbe lövi Tzintzist. 12' Szegedi labdaszerzés, villámgyors lerohanás, Tóth indul, belövi, 6-3! 11' Hosszas szegedi akció, aztán hetes, Karsai belövi, 5-3! 10' Hódi sárgul. Aztán hetest harcol ki a Vasas, amit Kiss nagyon rosszul lő, Dobó rutinból védi. 9' De jó a védekezés, megérte. Karsai lövését védi a kapus. Tóth indul aztán, 4-3! 8' Piros-kék kapufa. Karsai felsőléces kapufája indítja Kiss Zsófiát, aki belövi ugyan, de Selmeci előtte már szabálytalan, sárgul. 7' Szabaddobások sora szegedi oldalon, aztán Tóth Orsolya, aki tavaly még a Vasasnál volt, 3-3. 6' Kimarad a szegedi akció is. Katona Liza egy gyors ellenakció után, 2-3. 5' Kiss góljába belefújnak. 4' Karsai átlövésével 2-1! Hajdú ismét egalizál, 2-2. 3' Tzintzis véd, majd Kiss Zsófiával szemben lábfejjel Dobó Mónika is bravúroskodik! A vendégek ziccerbe került lövője aztán lent marad, a vállát fájlalja. Egyenlít a Vasas, Hajdú, 1-1. 2' Mellé durrantanak az angyalföldiek, Selmeci is téveszt, fölé. Ponttalan a passz szélre, ismét jöhet a Szeged. 1' Kimarad a Vasas támadása kezdés után, Selmeci átlövése viszont nem! 1-0! 16.55: Utolsó taktikai megbeszélés még, aztán névsorolvasás következik, rövidesen pedig a meccs! 16.50: A szpíker épp köszönti a tegnap 24. életévét betöltő Marosán Györgyöt, a hazaiak vezetőedzőjét, akinek a SZEGEDma.hu és a Telin Televízió nevében is sok boldog születésnapot kívánunk! Bízunk benne, a lányok szép ajándékkal, győzelemmel lepik meg a mestert! 16.45: Köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat Kiskundorozsmáról, ahol már javában melegít a Szeged és a Vasas a nagy rangadóra! Kezdés: 17.00!Beharangozónk itt olvasható!