Floorball: idegőrlő, nagy csatában kapott ki az SZFE a bajnokjelölttől

2014. március 10., hétfő
szfe_ares_mj48

Fordulatos, nagy iramú mérkőzésen maradt alul a Szegedi FE bajnoki címre hajtó miskolci ellenfelével szemben a másodosztályú floorballbajnokságban.

Baksa Gábor

Szabó László

kivételével valamennyi csapattag megjelent a vasárnap déli mérkőzésen az OB II első helyéért nagy versenyben lévő miskolciak ellen, így 10 mezőny játékossal és 1 kapussal indultak harcba a szegediek. Az első harmadra a hazaiak úgy mentek ki, hogy hátul embert fogtak, míg elől a két csatár zónázással zavarta az ellenfél védőit. Ez meg is lepte a miskolciakat, de a gyors, pontos passzaikkal gyorsan felértek a szegedi kapu elé. A hazaiaknak akadtak helyzeteik, ám azok kimaradtak, míg a vendégek két ellentámadás végén kétgólos előnyt szereztek a 12 percre (0-2). A szegedi egység nem tört meg, tovább játszott, s a 15. percben

Marosi Pétert

indította

Keszthelyi Balázs

, s előbbi miután egy az egyben maradt a kapussal szemben, kilőtte a kapu hosszú oldalát (1-2). Egy perccel később jött az egyenlítés is:

Feil Balázs

passzolt

Papp Zoltánhoz

, aki lőtt, s labdája a kapus kezei között esett a kapuba (2-2). Mégsem zárult döntetlennel a harmad, mert a vége előtt másfél perccel ismét vezetést szerzett a Miskolc (2-3). A második harmadban is az első játékrész taktikájával küzdött az SZFE, míg a vendégek hol a saját térfelükön védekeztek, hol letámadtak és ezt a meccs végéig felváltva alkalmazták. A harmad elején ismét az MFE szerzett gólt a 23. percben (2-4), majd újabb öt perc elteltével már háromra hízott az előnyük (2-5). A Szeged nem adta fel, hajtottak Feilék, s lehetőségeik is adódtak, de újabb gólt nem találtak, sőt,

Bak Péter

kapus kifutása után a játékvezetők tisztázását fekvő játéknak ítélték meg, így két perces büntetést kapott, amit az

Őze Péter

töltött le a portás helyett. Azután emberhátrányban olyat produkált a csapat, mint talán még soha: először Keszthelyi ugrott meg és a rövid felsőbe lőtte a labdát, másodszor

Ujvári József

szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd miután körbevették a védők, fordulásból kilőtte a kapu bal oldalát egy ritka szépségdíjas találattal (4-5). Az emberelőnyben bekapott két góltól megroppant az ellenfél, aminek következtében a 33. percben Keszthelyi passzolt Őzéhez, aki a kapuval szemben kilőtte a hosszút, s egalizált a házigazda (5-5). A harmad hajrájára ismét emberhátrányba került a Szeged, amit sikerült kivédekezni, majd jött egy emberelőny, ám ebből nem született gól, így döntetlen állással ért véget a második felvonás. A harmadik húsz percre is maradt a bevált taktikánál a Szeged, amely további helyzeteket követően a harmad elején meg is szerezte a vezetést a bajnokesélyes MFE ellen, miután Marosi passzát Ujvári váltotta gólra (6-5). A feljutásért hajtó vendégek azonban nem roppantak meg, s helyenként erőszakosan, test a test elleni játékot is felvállalva a sportszerűség határát súrolva, s néha át is lépve küzdöttek. Ennek eredményeként a 49. percben páros kiállítás következett, miután az egyik miskolci átlökte a palánkon Pataki Viktort - utóbbi reklamálásért mehetett kényszerpihenőre. A 4 a 4 ellen folyó játék nem tartott sokáig, Marosi is két percet kapott, így az emberelőnybe kerülő Miskolc egyenlíteni tudott (6-6). A győzelemért hajtott mindkét csapat a hajrában, záporoztak a lövések, jöttek a kapusbravúrok mindkét oldalon, de a szerencse az MFE mellé szegődött: az 51. percben Bak védése után a hálóőr sarkáról gurult be a labda a hazai kapuba (6-7). Rendületlenül tovább rohamozott az egyenlítés reményében a Szeged, de vége előtt három perccel ismét a Miskolc lőtt gólt, kialakítva a 6-8-as végeredményt A szegedi floorballosok ismét kitettek magukért, mert csapatként játszottak, taktikájuk remekül működött, csak még elől, az ellenfél kapuja előtt van szükség némi pontosságra, hogy az ilyen meccseket is megnyerhessék. Legközelebb március 30-án idegenben, a Szolnok ellen lehet bizonyítani.