Vízilabda: nem tudta megszorongatni a Dunaújvárost a Szeged + FOTÓK

2014. február 8., szombat
szeged_dfve_mj 23

Első félidő gyenge támadójátéka révén hamar komoly hátrányba került a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem, és bár a folytatásban küzdöttek becsülettel Lakó Gábor tanítványai, egyenlíteniük már nem sikerült a végig határozottan játszó Dunaújvárosi Főiskola VE ellen.

Rémálomszerűen kezdődött a találkozó szegedi szempontból,

Miskolczi Ibolya Kitti

már az első percben előnyhöz juttatta a vendégeket egy értékesített büntető révén.

Kovács Dórát

is, de a helyzeten a mester húzásai sem segítettek, hiszen szinte közvetlenül a time out után Csabai már a második gólját helyezte el a hazai kapuban. A második negyed aztán komoly változásokat hozott, főként az addig igen gyengén muzsikáló szegedi támadójátékban. A 10. minutumban az újdonsült brazil bajnok

Dalmády Szandra

váltott gólra egy kiváló centerezést, ezt követően pedig valódi gólpárbaj alakult ki a csapatok között. Abszolút egyenlő küzdelem folyt a vízben, ennek bizonyítékaként mind a második, mind a harmadik játékrészt egálra hozták a felek. Mielőtt azonban vérmesebb reményeket kezdtek volna el szövögetni a vendéglátók, a Dunaújváros három góllal eldöntötte az utolsó felvonásban a legfontosabb kérdéseket. A 31. percben

Lengyel Dominika

még betalált a meccs egyetlen szegedi ötmétereséből, azonban már ez is csak szépségtapasznak volt elegendő, a DFVE hatgólos vereséget mért Lakó Gábor tanítványaira. Vereségével a Szeged továbbra is hatodik a tabellán, négy pont hátránnyal a BVSC mögött és hárommal megelőzve a hazai pályán az Eger ellen nagy pofont kapott Honvéd együttesét. Árkosy Lilláék legközelebb egy hét múlva játszanak a bajnokságban, akkor a második helyezett, megyei rivális Szentes otthonába látogatnak a szegedi csajok.

Női vízilabda OB I 8. forduló:

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - Dunaújvárosi Főiskola VE 6-12 (0-4, 2-2, 3-3, 1-3)

Szeged, SZUE. Vezette: Pásztor Antal, László Gábor.

Tóth - Árkosy, Lengyel Dor. 1, Miklós, Dalmády Sz. 1, Vidovics, Lengyel Dom. 2.

Szikora (kapus), Dalmády P. 1, Kovács, Lengyel A. 1, Lázár, Doktor.

Lakó Gábor.

Dunaújváros:

Kasó - Szilágyi 1, Menczinger 2, Gurisatti 1, Miskolczi 3, Ziegler 1, Csabai 4.

Sós (kapus), Brezovszki, Garda, Horváth, Andresz, Polák.

Mihók Attila.

Emberelőny:

6/2, ill. 6/2.

Ötméteres:

1/1, ill. 3/3. Lakó Gábor:

"Váratlanul ért minket az első negyedben a Dunaújváros pörgős játékstílusa, de azért a folytatásban, úgy érzem, felvették a lányok a ritmust. A mérkőzés előtt azt beszéltük, hogy az idegenben kapott húsz gólt hazai vízben tartsuk 11-12 körül. Ez be is jött, bárcsak így lenne ötösünk a lottón, sajnos azonban a szerzett találataink száma elmaradt a kívánságainktól. Mindemellett biztató volt látni, hogy le tudtuk reagálni ezt a nagyon jó erőkből álló Dunaújvárost."

Mihók Attila:

"Úgy gondolom, az eredmény hűen tükrözi a két csapat közötti erőnléti különbséget. Mellettünk szólt, hogy a csapatban akadt ma is két-három olyan, meghatározó teljesítményt nyújtó játékosom, akik a fontos pillanatokban megfelelő döntéseket tudtak hozni. Mindemellett a mai meccsen leginkább a védekezésünk volt az, ami nehéz helyzet elé állította a Szegedet."

IV. negyed 6-12 (0-4, 2-2, 3-3, 1-3) 32' Háromszor-négyszer is körbejáratják a szegedi lányok a labdát, végül Dalmády Petra vállalja el, Sós véd. A túloldalon Ziegler centerezését Gurisatti üti kapásból a keresztléc fölé. Dalmády Petráé a meccs utolsó lövése, Sósé az utolsó védés, itt a vége. 31' GÓÓÓL!!! Lengyel Dominikával szemben szabálytalanok, a büntetőt a sértett vágja a kapuba! 6-12! Ziegler lő középről, a blokkról kapu fölé megy a labda. 30' Dalmády Petra tart meg egy labdát centerben, Kovácshoz passzol, aki szépen ejt, de a hosszú oldali kapufa hárít. Lengyel Dorottya kap kiállítást, GUrisatti a keresztlécet trafálja telibe. 29' Polákot szórják ki, de elpasszolja magát egy hazai... A másik kapunál Csabai vált gólra kis híján egy bejátszást. Sőt... Labdaszerzés után Szilágyi passzol Csabaihoz, aki közelről a hálóba lő. 5-12 28' Miklós blokkolja Szilágyi bombáját. Labdát veszítenek megindulás közben a szegediek, Csabai és Gurisatti ketten mennek a kapusra, utóbbi fejezi be góllal a kontrát. 5-11 27' Lengyel Anett teker messziről, Sós lehúzza a levegőből. Az ellentámadásnál a vendégek centerénél látnak szabálytalanságot. Lengyel Anett lövését blokkolja két rárontó védő. 26' Lejáróban a támadóidő, távoli a lövés, nincs belőle nagyobb baja Sós kapusnak. A spori megállítja a vendégek akcióját. 25' A egyedik ráúszás is a vendégeké, Miskolczi úszta le Lengyel Anettet. Gól... Ziegler fejezi be góllal az akciót. 5-10 Kovács centerezne, de rövidre sikerül, Csabau begyűjti. A túloldalon Tóth fog egy lövést. III. negyed 5-9 (0-4, 2-2, 3-3) 24' Miskolczi adnak középre Horváthhoz, belefújnak a bírók. Visszaúszás közben Lengyel Anettet szórják ki, de jól védekeznek a hazaiak, nem változik az eredmény. 23' Csabaihoz a centerezés, őt látják szabálytalannak. A túloldalon a csereként beállt Zirighné Sós Ildikó véd nagyot. Horváth szabálytalankodik a szegedi kapunál, Lakó Gábor időt kér. GÓÓÓL!!! Lengyel Dominika centerez Dalmády Petrához, aki gyönyörűen fordul be és veszi be a keresztléc segítségével a kaput! 5-9! 22' Megállítják a sporik a dunaújvárosiakat, de hosszú a hazai támadás, messziről kell lőni, nincs veszély belőle. 21' GÓÓÓL!!! Zieglert kiállítják, hosszú labdajáratás után végül Lengyel Dorottya lő a rövid alsóba! 3-9 Dalmády Szandra birkózza le Gurisattit, nincs szabálytalanság, támadhat a Szeged. Gurisattit viszont kiküldik, Lengyel Anett használja ki! GÓÓÓL!!! 4-9! 20' Dalmády Petra centerezne, de Miklósig megint nem jut el a labda. Dalmádyt aztán ki is állítják a túloldalon, Mihók Attila időt kér. Jól játsszák körbe a védelmet a vendégek, végül Szilágyi kap labdát és be is vágja azt a léc alá. 2-9 19' A bírók látnak szabálytalanságot hazai oldalon egy hazai támadásnál, fordulás után lejár a Dunaújváros ideje. 18' A visszaúszásnál Árkosyt kiküldik, Gurisatti azonban a keresztlécre lő. A túloldalon Miklós küzd nagyot két védő között, megszerzi a labdát, de túlzottan kisodródik már, nem tud lőni. Nem úgy Menczinger... 2-8 17' Most Miskolczi előzi meg Árkosyt egy hajszállal. Menczinger úszik be szépen, Dalmády a nyomában, visszahúzza, büntető. Miskolczi bevágja. 2-7 A túloldalon Árkosy ejtene a hosszú felsőre, Kasó ujjheggyel tolja ki. II. negyed 2-6 (0-4, 2-2) 16' Fordulás után végül Lengyel Domonika emelkedik középen, Kasó üggyel-bajjal fogja a távoli löketet. A túloldalon nem jó a centerezés Horváthhoz, de nem tudják megtartani a labdát a hazaiak, Miskolczi lő a keresztlécre, itt a negyed vége, öt perc szünet. 15' GÓÓÓL!!! Dalmády Szandra lóbál, de nem lő, Lengyel Dominikához passzol, aki védhetetlenül bombáz a hálóba! 2-6! Lejár a vendégek ideje, nincs érdemleges helyzet, támadhat a Szeged, de a bírók megállítják Dalmádyékat. 14' Lengyel Dominika játszana be hosszú támadás végén, de nem jó a centerezés. Lakó Gábor második időkérése okán áll a játék egy kivédekezett dunaújvárosi akció után. Gurisatti kap 20 másodpercet. 13' Megint Dalmády Petrát játszanák meg a társak, de a védők elveszik tőle a labdát. A túloldalon Szilágyit szórják ki, emberelőnyben a vendégek. Mihók mester időt kér. Menczinger lóbál, majd kijátszik a balra, Miskolczi meg kapásból bevágja. 1-6 12' Dalmády Petrát szerelik, támadhat a Dunaújváros, de a sporik közbefújnak. 11' Megint lejár az idő, Dalmády Petrának szinte a félpályáról kell lőnie, nincs belőle veszély. Árkosy szabálytalan Gurisattival szemben, Csabai vállalja a büntetőt és be is vágja. 1-5 10' A sporik megállítják a dunaújvárosi akciót, a hazai akció megint elég erőtlen, Kovács vállalja el végül, Kasó hárít a rövidnél. Jól védekeznek Lakó Gábor tanítványai ezúttal, nem jut lövésig az ellenfél. GÓÓÓL!!! Dalmády Szandra vág be egy centerezést! 1-4! 9' Csabai gyorsabb Árkosynál, megint a vendégek hozzák el a labdát. Menczinger játszaná meg Gurisattit, de a szegedi védelem résen van. Két másodperc a támadóidőből, Lengyel Dorottyának lőnie kell, de magas is, széles is. I. negyed 0-4 8' Szép bejátszás Dalmády Szandrához, átvétel után dobni is tud, de Kasó véd. A túloldalon Miskolczi passzolja el magát, Tóth Eszter hozhatja játékba a labdát. Rossz a center Miklóshoz, de megúszás közben szabálytalanok a vendégek. Az utolsó próbálkozás így a hazaiaké, Lengyel emel őrülten messziről, de pechje van, a kapufa fog ki rajta. 7' Lakó Gábor időt kér. Kovács is a vízben, bejátszana centerbe Miklósnak, de ez a kísérlet sem sikeres, megszerzik a labdát a vendégek. Gól... Csabai bombáz a rövidbe hosszú lóbálás után balról. 0-4 6' Ismét a bírók állítják meg a vendégeket, de a Dalmády Szandra labdát veszít középen, majd saját kapujánál begyűjt egy rossz centerezést. 5' Menczinger centerezne Gurisattihoz, sarokdobásra ment a hazai védő. Gól... Menczinger hosszú lóbálás után hatalmas gólt pattint középről a jobb felsőbe. 0-3 A szegedi akció megint túl sokáig tart, messziről kell lőni, nincs belőle gól. 4' Elveszik a labdát a sporik a vendégektől, támadhat a Szeged. Lengyel Anett centerezne, de résen vannak a védők. Gyorsan jön is az újvárosi attak, de a sporik megint ráfújnak. A túoldalon jó a blokk a szegedi kísérletnél. 3' Zieglert szórják ki, Lengyel pattintana a rövidre, de Kasó véd. A másik kapunál Gurisatti próbálkozik centerből, véd a keresztléc. 2' Közel az idő vége, Lengyel Dorottya ejt, miután a többiek elindultak vissza, túl magas a kísérlet. Hasonló a helyzet az újvárosiak támadásánál is, egy kivétellel, Csabai gólra váltja Menczinger átadását. 0-2 1' A vendégek hozzák el a labdát, övék az első akció. Gurisattihoz a bejátszás, szól a síp, jöhet a Szeged. Lejár a támadóidő, majd a túloldalon Vidovicsot látják szabálytalannak, Miskolczi büntetőzhet és... Bedobja... 0-1 17.25: Ebben a pillanatban megérkeztek a szegedi szurkolók, az már tehát garantált, hogy ma sem lesz rossz a hangulat a mérkőzésen. 17.15: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok lassan befejezik a melegítést. A hazai keretben az előzetes híreknek megfelelően helyet kapott Kovács Dóra is, a másodosztályú Kaposvártól igazolt játékos így bemutatkozhat a Szeged színeiben, éppen egykori csapata ellen. A mérkőzés 17 óra 30-kor kezdődik!Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható.