Labdarúgás: jobb volt, mégis kikapott a HFC Orosházán

2014. február 23., vasárnap
hfc_tisza_volan02_gs

Egy héttel a bajnoki rajt előtt az NB III-as Orosháza FC vendégeként lépett pályára a Hódmezővásárhelyi FC és változatos mérkőzésen a hazaiak egy gólos győzelmet arattak.

Főpróbát tartott az Orosháza FC az NB III közép csoportjának szombaton kezdődő bajnoki rajtja előtt, amikor a Békés megyeiek a Szekszárd csapatát látják majd vendégül. A közelmúltban, az orosházi utánpótlás bázison átadott műfüves pályán lejátszott mérkőzésen az OFC valamennyi újonnan igazolt játékosa is pályára lépett. A hazaiakhoz visszatért

Medvegy Ádámot

pedig Csabacsűdről igazolták le. Az orosháziak bizakodva várják a tavaszi folytatást, céljuk a 6-8. helyezés megszerzése. A Mórahalom elleni március 2-i rajtra hangoló vendég vásárhelyieknél

Márki

a saját kapujába fejelt, 0-1. Kiegyenlített küzdelmet követően a 32. percben egyenlítettek a hazaiak, amikor bizonytalankodott a vásárhelyiek bal oldali védelme és az onnan betett labdát

Csák Zoltán

értékesítette, 1-1. A félidő utolsó előtti percében már az orosháziak vezettek. A villámléptű

Styecz

átadására ismét Csák érkezett kiválóan, 2-1. Szünet után a cserékkel mindkét csapat jelentősen változtatott és sokáig nem történt említésre méltó esemény a pályán. A félidő közepén aztán két perc alatt fordítottak a vásárhelyiek, előbb a 68. percben

Huszka Milán

jó ütemű átadását

Konc Adrián

gurította el a kifutó Könyves kapus mellett, majd két perc múlva Bernát kapott remek kiugratást és nem is hibázott, 2-3. A folytatásban a szétesőnek tűnő hazaiak ellen eldönthette volna a találkozó sorsát a vásárhelyi gárda, de Bernát és Konc is nagy helyzeteket hagyott ki és ezt a hajrában gólokkal büntették a vendéglátók. A 80. percben ismét a HFC bal oldali védekezésében alakult ki létszámhiányos szituáció, Styecz egészen az ötösig futott el és begurítása a visszafutó

Antalt

eltalálva került a vásárhelyi kapuba, 3-3. A lefújás előtt öt perccel a győzelmet jelentő gólt is megszerezte az OFC, Végh Ariel húzott el a bal oldalon, beadását pedig az érkező

Baranyai

öt méterről lőtte a jobb felső sarokba, 4-3. A vendégeknek még ezt követően is adódott egyenlítési lehetősége, de

Szabó Márk

igéretes helyzetben leadott, rövid sarokra tartó lövését

Könyves

kapus védeni tudta.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:

Orosháza FC - Hódmezővásárhelyi FC 4-3 (2-1)

Orosháza, ULE Sportközpont műfű. Vezette: Gyuga, Fehér.

Orosháza:

Bordás - Szűcs D., Ferenczi, Szabó N., Márki - Styecz, Fülöp, Huszár, Füredi - Baranyai, Csák.

Könyves (kapus), Végh A., Tóth I., Juhász N., Medvegy, Polyák.

Kvasznovszky József.

HFC:

Nagyistván - Jesenszki, Antal, Tóth J., Grósz - Varga M., Kerepeczki, Varga R., Konc A. - Rácz D., Bernát.

Nagy A., Keller Z., Huszka, Juhász S., Szabó M. Vezetőedző: Dezső Ferenc.

Góllövők:

Csák (32', 44'), Antal (80' - öngól), Baranyai (85'), ill. Márki (6' - öngól), Konc (68'), Bernát (70'). Dezső Ferenc:

"Ezúttal nem reális eredmény született, hiszen jobban játszottunk az NB III-as hazaiaknál és jobb helyzetkihasználással győznünk kellett volna. A szerdai teljesítményünknél még tartalékosan is lényegesen jobb teljesítményt nyújtottunk, ami azt mutatja, hogy amikor van időnk fejben is felkészülni egy találkozóra, akkor az a játékunkban is pozitívan mutatkozik meg. A hétközi edzőmérkőzéseinkre a munkahelyi elfoglaltságok miatt játékosaink nagy része csak az utolsó pillanatban, fáradtan esik be és ez látszik is a mutatott produkciókon."