Kézilabda: a Kispest vetett véget a szegedi veretlenségnek + FOTÓK, VIDEÓ

2014. február 23., vasárnap
szkkse_kispest_mj28

Több mint egy éves hazai bajnoki veretlenségét elvesztve, parázs csatában maradt alul az SZKKSE szombaton a nagy rivális Kispesttel szemben.

2012. december 1., SZKKSE - Vasas 29-33. A szombati találkozó előtt ekkor, és ilyen arányban kapott ki utoljára az SZKKSE-Chance-Exicom csapata a női kézilabda NB I/B-ben. A csapat azóta veretlenül menetelt a bajnokságban, a 2013-2014-es szezonban pedig parádés mutatóval, száz százalékos teljesítménnyel vezette a bajnokságot, s mindössze a kupában szenvedett - igaz, meglepetésnek számító - vereséget otthon a városi rivális KSZSE-től. Szombat este a tabellán elfoglalt pozíciója ellenére kétségkívül legnagyobb bajnoki ellenfelét, a Kispest együttesét fogadta

Marosán György

egysége a kiskundorozsmai sportcsarnokban. A találkozó parázs, feszült és kiegyenlített csatát, kevés gólt hozott, s az első félidőben mindkét gárda fej-fej mellett haladva próbált a másik fölé kerekedni, a csarnok lehetőségeihez mérten telt ház, és fantasztikusan szurkoló ultratáborok előtt. A mérkőzés első húsz percében kiválóan teljesítő hazaiakra feljöttek a vendégek, s 11-11-es első félidő után következett a szünet. Fordulás után azonban mind sűrűbben kiütközött a csapatkapitány

Lehmann-Dobó Andrea

és fontos góljainak hiánya, az átlövők teljesítménye is elmaradt a várttól, ziccerek, büntetők maradtak ki hazai részről, s a hajrában egyszerűen semmi nem jött össze a szegedi-dorozsmai alakulatnak. Az egyébként jó védekezés nem volt elég a támadójátékban a házigazdákét felülmúló fővárosiak ellen, akik végül ötgólos, 24-19-es győzelmet arattak az SZKKSE ellen. Nagy baj azonban nincs: a csapat - amennyiben vasárnap az Orosháza a papírformának megfelelően veri a Kecskemétet - továbbra is hat ponttal, azaz három győzelemmel menetel a mezőny előtt. Legközelebb március 1-jén, idegenben a Szent István Építők otthonában szerepelnek Karsai Robertáék, következő hazai bajnokijukat pedig a sereghajtó Kiskunhalas, majd azt követően a szintén komoly rivális Vasas ellen vívják március 8-án és 16-án. http://www.youtube.com/watch?v=BFrz9842zkY

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 16. forduló:

SZKKSE-Chance-Exicom - Kispesti NKK 19-24 (11-11)

Szeged-Kiskundorozsma, 500 néző. Vezette: Kolarovszki, Szabó.

SZKKSE:

DOBÓ M. - Tóth 3, Selmeci 4, HUSZKA 1, Karsai 2, Aron 4/3, Zsilák 2.

Kovács (kapus), VÉR 1, Dávid, Grandjean, Zsikó, Varga 1, Hódi, Kovács R., Khouiled 1.

Marosán György.

A Kispesti NKK legeredményesebb játékosa:

Szabó E. 6/1.

6/3, ill. 6/3.

10 perc, ill. 10 perc. Marosán György:

"Háromesélyes volt a meccs, a problémáink a találkozó során is kiütköztek, de ezen a napon egyébként sem jött össze semmi nekünk, másnap reggelig is játszhattunk volna... Nem volt szerencsénk a ziccerekkel és a hétméteresekkel, s olyan hibákat követtünk el, amit az elmúlt két évben még nem tapasztaltam a csapattal. Nem történt semmi: hat ponttal vezetjük a bajnokságot még mindig. Akkor követnénk el a legnagyobb hibát, ha most összeroskadnánk. Bízom benne, hogy a kilátogató, most éppen csalódott rengeteg szurkolónkra a továbbiakban is számíthatunk, ígérem következő alkalommal megháláljuk a bizalmukat!"

Junior mérkőzés:

Szeged KKSE-Chance-Exicom – Kispesti NKK 30-29 (16-18) Legeredményesebb Szeged KKSE játékos: Zsikó Zs. 11.