Jégkorong: ütős játékkal, tucatnyi gólt lőve nyert a Tisza Volán + VIDEÓ, FOTÓK

A kezdetektől fogva előnyben játszott a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC, Kalocsa László tanítványai pedig végül kiütéses, 12-3-as sikert arattak a szerb U20-as válogatott ellen.

Igen hamar tetemes előnyre tett szert a hazai gárda,

Fodor Zoltán

Ódry Tamás

vezetésével már nem egész öt percnyi játék után hárommal ment a Tisza Volán. (3-0) Előbbi játékos két góllal, utóbbi egy találattal és két assziszttal keserítette meg a szerb kapus,

Matija Ganic

életét. Bár ezt követően viszonylag összeszedte magát

Dragan Kesa

legénysége, sőt,

Petar Novakovic

révén emberhátrányban(!) a szépítésre is futotta erejükből (3-1), az első harmad vége ismét a vendéglátókról szólt, miután

Bosnyák Márkó

Muzsik Norbert

is eredményes tudott lenni. (5-1) Érdemi változást a második felvonás sem hozott a játékban, hiszen rögtön a játékrész elején Ódry egészítette ki góljai számát mesterhármassá, majd a nem régiben igazolt

Horváth Dávid

iratkozott fel a kanadai táblázatra. (8-1)

Pilcsik Tamás

után

Molnár Ádám

is betalált, így alig 36 perc elteltével már kétszámjegyű kiírás díszelgett a hazaiak neve alatt. (10-1) A harmadot aztán

Kis Attila

Petar Terzic

góljai zárták (11-2), de jellemző, hogy utóbbit Dragan Kesa már nem láthatta, mivel kevéssel korábban mérgesen viharzott el a kispadról játékosain átrobogva az öltözők felé. Bár folytatást illetően a kilátogató nézők joggal várták, hogy a magyar csapat újabb nehéz pillanatokat okoz a szerb kapusoknak, a főszerepbe végül mégsem a szegedi helyzetek kerültek az utolsó 20 percben. Egy ütközés után ugyanis

Sljapic

akaszkodott össze Kissel, majd a két csapat pályán lévő játékosai mind beszálltak a bunyóba. A bírói hármas hosszú percek izzadtságos munkájával állította aztán helyre a rendet, számos fegyelmi büntetést kiosztva a résztvevők között. A közjáték ugyanakkor érezhetően rányomta bélyegét a játékra, és egészen az 57. percig kellett várni a következő találatra. Ekkor Bosnyák kamatoztatta gyorsaságát, és

Milos Tesicet

lehagyva meg sem állt a kapuig. (12-2) Az utolsó szó jogán aztán még

Ivan Glavonjic

kozmetikázott egy kipattanót értékesítve (12-3), nagyobb jelentősége azonban ennek már nem volt, a Tisza Volán összességében megsemmisítő vereséggel küldte haza a szerb U20-as válogatottat.

Szerb I. osztályú jégkorongbajnokság:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC – Szerbia U20 12-3 (5-1, 6-1, 1-1)

Szeged, műjégpálya, 800 néző. Vezette: Fazekas György, Darko Popovic, Fazekas Tibor.

Tisza Volán:

Balázs - Lippai, Maslac, Pilcsik, Kis, Egyed - Kormos (kapus), Muzsik, Hídvégi, Fodor, Ódry, Horváth - Szabó, Molnár, Ambrus, Varga, Bosnyák - Barcsik.

Kalocsa László.

Szerbia:

Ganic - Novakovic P., Glavonjic, Novakovic U., Stojanovic N., Tesic - Mitic J. (kapus), Terzic, Kerezovic, Mitic L., Kuveljic, Pajevic - Dragovic, Vukicevic, Vukasinovic, Kolaric, Sljapic - Zivic, Nikolic, Jekic, Stojanovic U.

- emberelőnyből).

28 perc + 3x10 perc fegyelmi büntetés (Kis, Pilcsik, Maslac), ill. 24 perc + 6x10 perc fegyelmi büntetés (Stojanovic U., Kolaric, Sljapic, Vukicevic, Mitic L., Ganic). Kalocsa László:

"Az eredménnyel elégedettek lehetünk, azt hiszem, megérdemelten nyertünk ilyen arányban, sőt, talán még több is benne volt ebben a mérkőzésben részünkről. A harmadik félidei közjáték igazából a hoki része, előfordul az ilyen. Fiatal csapat volt ma az ellenfelünk, éppen ezért a helyén kell kezelni a végeredményt, de azt gondolom, ha tizenkét gólt szerzünk és sikert aratunk, akkor nincs miért magyarázkodnunk."

Tekintse meg a SZEGEDma TV videóját!

VÉGEIII. harmad 12-3 (5-1, 6-1, 1-1) 60' Molnár szól valamit oda a vendégek kispadjának, jönnek a bírók is, de végül a társak vezetik el a magáról megfeledkező hazai játékost. Közben Varga kap két percet. Itt a vége, indulatos mérkőzésen aratott kiütéses győzelmet a Tisza Volán. 59' Gól... Stojanovic lő messziről, Kormos véd, a kipattanót Glavonjic üti be. 12-3. 58' Glavonjic vezeti fel középen a vendégek akcióját, végül lövésre szánja el magát, Kormosnak nem okoz gondot a védés. Maslac akadályozta ellenfelét, kiküldik két percre. 57' Horváth játszik össze Ódry, utóbbi lő a kapu előteréből félfordulat után, Miticet nem tudja vele becsapni. GÓÓÓL!!! Ellentámadásnál Bosnyák rettenetesen gyors, Tesic nem éri utol, a magyar pedig Mitic mellett a bal alsóba lő! 12-2! 56' Fodor érkezik üresen a jobb oldalon, kapja is a korongot, de fölé-mellé lő kapásból. Kicsivel később megint ő, ezúttal távolabbról, Miticnek ebbe már bele kell nyúlnia. 55' Tesic üt oda Ambrusnak, erre sem fújnak a sporik. 54' Jellemző, hogy ebben a harmadban még nem láthatott gólt a publikum. 53' Bosnyák visszaállt, majd kap rögtön egy könyököst az arcába. Nincs kiállítás a szerbektől... Kiegészül a Tisza Volán. 52' Stojanovic közeli lövésénél mutat be őrületes bravúrt Kormos, majd a felpattanó játékszert a levegőben üti ki egy védő. 51' Terzic használná ki az emberelőnyt, de ziccere Kormosról a kapu fölé pattan. Muzsikot is kiküldik a sporik... Jól védekezik a Szeged, középen Glavonjic elől tenyerel a korongra Kormos, a szerb elesik, majd dühösen pattan fel, a bírói hármas azonnal ott terem. 50' Kapkodó egy kissé a játék, az iménti közjáték érezhetően megfogta az együtteseket. Egy-egy dühösebb megmozdulást még mindig észre lehet venni az interakciók során. Bosnyák áll ki két percre. 49' Novakovic kígyózik végig a balon, majd lő a kapufára. 47' Kiegészülnek a vendégek. Hárman játszanak össze, végül Terzic marad egymagára Kormossal szemben, de a magyar kapus zseniálisan tolja ki a hosszú felsőre tartó löketet. 46' Fodor lőne messziről, a blokkról a plexin túlra pattan a korong. 45' ÉS MI TÖRTÉNIK A PÁLYÁN?! Sljapic és Kis akaszkodik össze, ütésváltás után a két csapat szinte összes tagja beszáll a bunyóba. Maslac földre visz egy szerbet, megsorozza, a kapus szedi le róla. A sporik nehezen tudnak úrrá lenni az indulatokon. Nincs elég hely a büntetőpadon ennyi embernek... Áll a játék, a bírók veszettül körmölnek a füzetükbe. A vendégeknél egyelőre hatan ülnek a padon, hazai oldalon négyen. Bő tíz perce áll a meccs, mindenki a döntésre vár. Folytatódik a játék, 5 a 3 ellen a szegediek, két két perces büntetést kaptak a szerbek. Illetve mindkét csapatnál bőven akadnak fegyelmik. 44' Vukasinovic veszi célba a bal felsőt, Kormos gyönyörűen szedi le a levegőből. Jól passzolgatnak a volánosok, végül Pilcsik lő a rövidre, Ganic hárít. 43' Kiegészülnek a szerbek is. 42' Szép játék után Horváth marad szemben Ganiccsal, de a szerb hálóőr eszén nem tud túljárni. A másik ketrecnél Kolaric ziccerénél véd óriásit Kormos. 41' Kezdődik az utolsó felvonás, Dragan Kesa is visszatért csapata élére, a büfében vásárolt ásványvaz láthatóan pozitív hatással volt kedélyállapotára. A hazaiak 87, míg a vendégek még 40 másodpercig négy mezőnyjátékossal a pályán az előző harmadból hozott kiállítások révén. Ezúttal is a szegediek hozzák el a korongot. Maslac esik szerencsétlenül, a bekk a bordáit fájlalva hagyja el a játékteret. Ugljesa Novakovic kap két percet a túloldalon. II. harmad 11-2 (5-1, 6-1) 40' Fodor csap oda az őt megelőző Novakovic bokájára, kiküldik érte a magyart. Kuveljic távoli bombájába Terzic kotor bele a kapu előtt, Kormos véd. Gól... A következő akció végén már nincs menekvés: Terzic veszi be a szegedi kaput. Itt a vége a harmadnak. 39' GÓÓÓL!!! Egyed keverget középen, a balján érkező Kis Attilához passzol, aki kapásból bombáz a hálóból! 11-1! Talán védhető lett volna, vissza is áll Ganic a ketrec elé. Muzsik kap két percet, közben Dragan Kesa szövetségi kapitány elviharzik mérgében játékosai között az öltözők felé... Stojanovic is kap egy két perces büntetést. 38' A vendégek is ismét öten a mezőnyben. Egyed is betalálhatna, de Mitic védi a közeli kísérletet. 37' GÓÓÓL! Pilcsik talál be Ódry és Muzsik összjátéka végén! 9-1! GÓÓÓL!!! Nagyon megy a négy a négy ellen a Volánnak, ezúttal Molnár eredményes egyéni akció végén! 10-1! Kiegészülnek a hazaiak. 36' Ugljesa Novakovic is leül a büntetőpadra 120 másodperc erejéig. Novakovic lövése jön ki Kormosról, Glavonjic nem tud rá lecsapni a kapu torkában. 35' Bosnyák kap két percet akadályozásért, közben Kalocsa mester beküldi Kormos Tamást a gólvonalra. 34' Glavonjic előtt marad ki egy ziccer, már Balázs is verve, de a korong nem talál kaput. GÓÓÓL!!! Fodor játszik át a hosszúra Horváthoz, aki teketória nélkül bombáz a szerbek kapujába! 8-1! Dragan Kesa kapust cserél, beáll Mitic. 33' Glavonjic cselezné be magát három szegedi mellett, végül Lippai szereli. 32' Leült kissé a meccs, a hazaiak védik magabiztos előnyüket, míg a szerb U20-ban egyelőre nincs meg a kellő átütőerő. 31' Jekic löketét tolja ki mamuttal Balázs kapus. 30' Glavonjic lapos kísérletét tolja ki a rövid alsóról Balázs. Novakovic cselezné magát ziccerig, de Szabó szereli. 29' Kis Attila kerülhetne lövőhelyzetbe, de elcsúszik a korong az ütője előtt. Ambrus lő közelről, Ganic hárít. 28' Kiegészülnek a hazaiak. 27' Vukasinovic készül rá nagyon egy lövésre, de így könnyedén odaér a blokk. 26' Tömegjelenet a hazai kapu előtt, Balázs véd előbb kézzel, majd ütővel szabadít fel. Szabót kiküldik két percre fogásért. Ugljesa Novakovic lőne köténybe Balázsnak, de a magyar kapus résen van. 25' Most három hazai mehet két szerb védőre, Ódry ad be balról, középen Horváth éppen csak, hogy lemarad. 24' Három a kettőben indulnak meg a szerbek, Novakovic megy el a jobb oldalon, de a beadására csak Maslac érkezik. Vastaps a nézőtérről, elcsúszott a bíró. 23' GÓÓÓL!!! Parádé! Megint Ódry egy egyéni akció végén! 7-1! 22' GÓÓÓL!!! Ódry csúszott hatalmas versenyt a védőjével, meg is van az eredménye, korongszerzés után a 19-es játékos talál be! 6-1! 21' Az első 20 másodpercet még emberhátrányban játsszák a hazaiak, folytatódik a meccs. Ismét a volánosok hozzák el a korongot. Kiegészülnek Kalocsa László tanítványai. I. harmad 5-1 20' Terzic lő laposan, Balázs védi, a kipattanót Novakovic nem tudja bekotorni. Glavonjic tekereg szépen a védők között, ziccerig megy, de a mágneskezű Balázs Csongor ezt is kitolja. Terzic távoli bombája zárja a harmadot, egy védő még beleért, de a hazaiak centikkel megúszták. 19' GÓÓÓL!!! De még mekkora! Muzsik Norbert lő valahonnan Gyálarét környékéről a hosszú felsőbe! 5-1! Gáncsolásért aztán két percet kap Muzsik. 18' Pilcsik visszapasszából Egyed lő, ezt is védi a szerb hálóőr. 17' Bosnyák cselezi be magát szélről a kapusig, Ganic véd. 16' GÓÓÓL!!! Molnár lövésébe Bosnyák kotor bele! 4-1! 15' Kiegészülnek a vendégek, tűzijáték közben a kapujuk előtt, de Hídvégi nem tudja góllal befejezni az akciót. Novakovic löki szabálytalanul a plexire Horváth Dávidot, két perc a jutalma. Az időmérő meghibásodása miatt áll a játék, újra kell indítani a rendszert. Folytatódik találkozó. 13' Hatan a mezőnyben a szerbek, elcserélték magukat, de ez így nem pálya. Vukasinovic két percet kap az esetért. Gól... Novakovic küzdött nagyot, Glavonjic adta előtte az utolsó passzt. 3-1. 12' Pilcsik forgolódik két védő gyűrűjében, de nem tuja helyzetig cselezni magát. 11' Egyed lő kapufára... 10' Mit úsztak meg a szerbek! Varga játszott vissza Bosnyákhoz, aki átvette a korongot a kapu előterében, majd lőtt, de Ganic fogta, ahogyan Varga ismétlését is. Most meg Ambrus szemben a hálóőrrel, de neki sincs szerencséje. 8' Egyed erősebb a védőjénél, lepattannak róla, végül a kapusig megy, de Ganic időben kimerészkedik a gólvonalról és blokkol. 7' Jobb híján védekeznek a szerbek, Balázsnak eddig nincs oka aggodalomra. 6' Egyed játszana vissza Ambrushoz, de jó a védő közbeavatkozása. 5' GÓÓÓL!!! De még micsoda gól! Dragovic lövését védi Balázs, a kipattanóval Ódry lódul meg, a kapuig meg sem áll, a korong meg a hálóban talál csak nyugalomra! 2-0! GÓÓÓL!!! Mi lesz így ebből?! Fodor lövi ki közelről a hosszú alsót! Ódry most gólpasszt ad! 4' Ugljesa Novakovic lövése pattan fel Maslac ütőjén, nincs belőle így nagyobb veszély. 3' Varga félfordulatból a kapu elé, nincs érkező. Bosnyák megy el Stojanovic mellett, mint a szél, de Ganic eszén nem tud túljárni. 2' GÓÓÓL!!! Ez gyors volt! Fodor eredményes a kapu torkából, Ódryé az assziszt! 1-0! Mitic cselezi be magát a kapu elé, a hosszúra lőne, de pontatlan. 1' A hazaik hozzák el a korongot a középkezdésnél. Pilcsik lő közelről, Ganic fogja. 18.05: Zajlik a játékosok bemutatása, késik kicsit a kezdés, de már nem kell rá sokat várni. 17.55: Ugyanaz a bírói hármas fúj a meccsen, mint január 5-én. Bízzunk a hazai támadógépezetben, hogy ezúttal ne kelljen a sporiknak egy utolsó másodpercben esett szerb gólról dönteniük... 17.45: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok a pályán melegítenek. Jó hír szegedi oldalon, hogy az előzetes információkkal ellentétben Balázs Csongor mégis vállalni tudta a játékot, így a mai este folyamán is ő kezd a Tisza Volán kapujában. Remélhetőleg nem akad majd túl sok dolga, annál inkább, hiszen Maslac Michel mellé visszatért a védelembe a Partizan ellen még hiányzó Lippai Balázs. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!Beharangozó írásunk itt olvasható.