Floorball: nagy falat volt az Ares az SZFE-nek + FOTÓK

2014. február 24., hétfő
szfe_ares_mj71

Két győzelem után elszenvedte első vereségét a Szegedi Floorball Egyesület 2014-ben, Papp Zoltánékat az Ares HC'94 fektette két vállra az OB II nyolcadik fordulójának elhalasztott mérkőzésén.

Az első harmadban a

Neumann otthonában

bevált taktikát folytatta a szegedi alakulat, amely az 5. percig eredményesnek is mutatkozott. Ekkor két eladott labdából két gólt szerzett az Ares. (0-2) A vendégek ezt követően egész pályás letámadást alkalmaztak, a presszing pedig a 10. percben hozott számszerűsíthető előnyt, amikor

Várkony Duska

talált be egyéni akció végén. (0-3) Az első hazai reakcióra a 12. minutumig kellett várni,

Keszthelyi Balázs

átadását

Papp Zoltán

értékesítette. (1-3) A játékrész hátralévő részében aztán beindult az Ares hengere, és további négy góllal terhelte meg

Bak Péter

kapuját. (1-7) A második felvonás közepén egy dupla gólváltás csúcsosodott ki a hazaiak kitolt védekezése,

Gödér Attila

Dávid Ádám

találataira Papp Zoltán és Keszthelyi Balázs válaszolt. (3-9) Bár a 34. percben emberelőnybe került a Szeged, nem tudott élni a felzárkózási eséllyel. Eközben a túloldalon kimaradt két ziccer is, nem úgy a harmadik, emberhátrányban tudott eredményes lenni

Mujahid Tamás

. (3-10) Az utolsó percekre is maradt egy Ares-gól, így a csapatok 3-11-es állás mellett készülhettek a záró harmadra. A harmadik felvonásban sem változott érdemben a játék képe, és Mujahid, illetve

Baksa Gábor

góljait követően további öt strigulát írhattak fel a sporik a vendégek neve mellé a jegyzőkönyvben. Az utolsó szó jogán még a két Papp,

Tamás

és Zoltán játszott össze, utóbbi talált a hálóba, ezzel lett a végeredmény 5-17. Vereségével a Szegedi FE négy pontra leszakadt a táblázaton előtte helyet foglaló Ares-szal szemben. A szegediek legközelebb március 9-én lépnek pályára, akkor a második pozícióban álló MFE-floorballer.hu látogat a Fodor József Szakközépiskolába.